» » Як створити клумбу безперервного цвітіння з багаторічників: схема посадки в саду, вибір рослин і відео-інструкція

Як створити клумбу безперервного цвітіння з багаторічників: схема посадки в саду, вибір рослин і відео-інструкція



Красива і доглянута клумба – гідна прикраса будь-якої ділянки, а квітник безперервного цвітіння – ще й свідчення таланту його організатора.

Домогтися того, щоб рослини цвіли, змінюючи один одного протягом одного сезону або цілого року, коштує значних праць, зокрема, знання особливостей вегетації висаджуваних рослин і наявності художнього смаку у садівника.

Тим, хто хоче створити таку клумбу, пропонуємо скористатися порадами та досвідом досвідчених агрономів з цієї статті.

Форми клумб: художнє вирішення

Ідея для клумби в саду

Ідея для клумби в саду

Фантазія щодо форми клумб може обмежуватися тільки розмірами і характеристиками ділянки землі, на якому належить закладка квітника.

Немає ніяких обмежень ні в горизонтальному розташуванні, ні у вертикальному: коло або квадрат, прямокутник або овал, альпійська гірка або зелена стінка – всі, що до вподоби власнику.

Зупинимося детальніше на розгляді горизонтальних клумб і спробуємо визначитися не тільки з формою, але і з обмеженнями, що накладаються на підбір рослин.

Коло і овал

Овальна клумба з багаторічників

Овальна клумба з багаторічників

Така геометрія квітників, мабуть, є найбільш поширеною в силу досконалості форм і простоти розташування рослин.

Концентричні окружності або овали, що визначають межі груп квітучих рослин, дозволяють створювати дивовижної краси композиції, коли цвітіння, починаючись від зовнішнього периметра, набирає силу і досягає піку в центрі.

Ці ж форми дозволяють групувати рослини так, щоб періоди цвітіння змінювалися по черзі, створюючи враження переливчастий.

такі Гарні фігури ще й тим, що в них природно вписуються радіальні доріжки для догляду за квітником. Для вибору рослин немає ніяких обмежень, оскільки в центрі можуть бути посаджені чагарникові і деревні породи, а по краях трав'янисті.

Схема круглої клумби безперервного цвітіння

Схема круглої клумби безперервного цвітіння

Квадрат і прямокутник

Дизайн квадратної клумби перед будинком

Дизайн квадратної клумби перед будинком

Ці прості форми, що представляють інтерес для створення оригінальних і барвистих орнаментів всередині периметра: ламані многогранники або округлі композиції створюють неповторний вигляд клумби.

Крім того, нескладна зовнішня геометрія дозволяє буквально малювати картини або викладати мозаїку з невисоких рослин.

В цьому випадку немає ніяких перешкод для вибору багато - і однорічників: в центр композиції можуть бути поміщені багаторічні чагарники, а по периметру низькорослі багаторічники, цвітуть усе літо.

Трикутник і зірка

Оформлення садової ділянки клумбами трикутної форми

Оформлення садової ділянки клумбами трикутної форми

Самі по собі поодинокі квітучі трикутники виглядають менш ефектно, ніж якщо об'єднати їх форми в групи неправильної геометрії або, навпаки, надати їм правильні графічні обриси, наприклад, зірки. Такий квітник нікого не залишить байдужим. Правда, з підбором рослин тут варто повозитися: найбільш оптимальними і ефектними стануть трав'янисті види багаторічників (анемона дібровна, аренария гірська, астильба, айстри та ін).

Клумби неправильної форми

Вдало оформлена клумба з багаторічників безперервного цвітіння

Вдало оформлена клумба з багаторічників безперервного цвітіння

Але все ж найбільш виграшним варіантом для доповнення і прикраси ландшафтного дизайну ділянки перед будинком стануть клумби неправильної форми.

Причини їх успішності полягають у тому, що вони ідеально вписуються в незручний ландшафт, допомагають уникнути «залисин», утворених нецветущими в якийсь період рослинами.

Розглянемо особливості пристрою асиметричної клумби безперервного цвітіння:

В першу чергу визначаються точки огляду клумби, і на основі цього вирішується завдання угруповання рослин. Висадка рослин проводиться так, щоб на першому плані перебували низькі рослини, на задньому – високі, які не повинні закривати загальний вид на квіткову композицію.

Зверніть увагу: висота посадок в асиметричному квітнику повинна бути в 2 рази коротше відстані до того місця, звідки відкривається огляд.

Рослини підбираються і об'єднуються в групи відповідно з оптимальними умовами їх вирощування: освітленість, склад Грунтів, потреба в поливі. Всередині групи формуються зони у відповідності з періодом цвітіння. Дотримується рівномірність в обсязі рослин, що цвітуть у різний час.

Фото-приклад контрастного оформлення клумби з багаторічних квітів

Фото-приклад контрастного оформлення клумби з багаторічних квітів

При формуванні геометрії простору враховується швидкість вегетації різних видів. Підбір видів ведеться у відповідності з визначеним колірним рішенням. В одному випадку це буде контрастне поєднання, в іншому — колірний градієнт, а в третьому – схожі відтінки.

визначають місця, з яких буде зручно вести догляд і заміну насаджень. Відцвілі рослини часто втрачають привабливий вигляд.

Підбір рослин для квіткових композицій

Розбиваючи клумбу, важливо правильно підібрати багаторічні рослини і вміти правильно їх поєднувати

Розбиваючи клумбу, важливо правильно підібрати багаторічні рослини і вміти правильно їх поєднувати

Для скорочення часу, що витрачається на оновлення груп рослин у складі квітника, підбираються переважно довгоквітучі рослини, тобто багаторічники. До них відносяться чагарникові, деревні і частина трав'янистих рослин.

У центрі квітника, куди доступ зазвичай обмежений, висаджуються високорослі багаторічники, догляд за ними не повинен бути частим.

зауважте: відмінно грають роль композиційного центру хвойні, калина вічнозелена і барбарис, які вимагають рідкісних подрезок і разом з тим зберігають свій зелений поров протягом круглого року.

В середній частині клумби висаджуються ті рослини, які замінюються раз на 2-3 роки або рідше, а по периметру квітників розміщують низькорослі багаторічники або однорічники. Будь-який з використовуваних видів рослин повинен мати відносно тривалий час цвітіння.

Підбір багаторічних рослин для оформлення квітника

Підбір багаторічних рослин для оформлення квітника

Як правило, при підборі рослин для квіткових композицій особлива увага звертається на ті, які мають цікаву забарвлення листя і барвисті оригінальні плоди: вони теж відіграють свою роль у наданні клумбі кольору і оригінальності. До такого типу кольорів відноситься, наприклад, фізаліс, а серед чагарників виділяється красивоплодник і сніжноягідник.

Для зручності підбору рослин при плануванні клумби буде наведена наступна таблиця:

Назва Колірна гамма Висота Період цвітіння спірея білий кущ середньорослий літо гортензія фіолетово-рожеві відтінки середньо - і високорослий кущ літо калина білий високорослий кущ весна, літо барбарис білий низько - і компактний чагарник пізня весна хеномеліс насичено рожевий середньо - і високорослий кущ рання весна форзиція жовтий середньо - і високорослий кущ рання весна ялівець відтінки зеленого стелеться багаторічник круглий рік жимолость білий, жовтий ліана або високорослий кущ літо бузок білий високорослий кущ літо

Етапи створення клумби

Красивий квітник - клопітка, але дуже приємне заняття

Красивий квітник — клопітка, але дуже приємне заняття

Закладка квітника має строгу послідовність дій, де кожен структурний компонент має важливе значення в кінцевому підсумку процесу.

Поспіх у питанні створення квітника не потрібна. Краще підкріпити свої знання в квітникарстві фантазією і чітким списком дій.

Дотримуючись наведеного нижче алгоритму Ви зможете створити оригінальну і долгоцветущую клумбу:

  1. Планування місця і форми. Перш ніж приступити до реалізації на місцевості плану по створенню клумби безперервного цвітіння, корисно буде створити на папері проект, виконаний фарбами для розуміння того, як буде в реальності виглядати квітник. У розробці проекту слід врахувати період, протягом якого рослини будуть цвісти. Якщо бажаєте, щоб естетичне задоволення розтягнувся на цілий рік (при існуванні такої можливості у конкретних кліматичних умовах), то крім квітів і трав, використовуйте чагарники і дерева з вічнозеленим покривом або з тривалим цвітінням. Форму клумби вибирають виходячи з ландшафту займаної ділянки і стилю будівлі. Вибір рослин для посадок також робиться на етапі проектування. Ділянка вибирається таким чином, щоб рослини почували себе комфортно і отримували за день не менше п'яти годин сонячного освітлення.
  2. Розмітка периметра і підготовка основи. Визначившись з формами, розмірами і складом квітучих рослин, проект переносять на місцевість. Готується відповідним чином основа:
    • на поверхню землі наноситься розмітка за допомогою кілочків і шнурів;
    • знімається дерен і частина нижчого покриву;
    • влаштовується дренаж з піску і гальки;
    • насипається родючий збагачений шар грунту.
  3. Створення рельєфу і підготовка грунту. Якщо клумба буде розташовуватися не тільки у вертикальній площині, але і в горизонтальній, то рівні її формуються з гальки, великих каменів, які присипаються зверху землею, формуючи яруси для висадки не високорослих квітів. Склад Грунту залежить від складу рослин. У кожній секції забезпечується найбільш оптимальний склад грунту для кожної конкретної групи квітучих. Але в цілому грунт повинна бути просіяна, позбавлена кореневищ, великих включень, збагачена добривами і компостом.
  4. Розмітка візерунка здійснюється за допомогою гнучкої широкої стрічки або планок, які заглиблюються в грунт з невеликим виступом над поверхнею, суворо обмежуючи ареал висадки тієї чи іншої групи кольорів.
  5. Висадка рослин – завершальний етап процесу формування клумби безперервного цвітіння. Висаджуються рослини від центру до периметру з урахуванням подальшої вегетації. Високорослі види висаджуються поодинці, більш дрібні – групами.

Як забезпечити безперервне цвітіння?

Правильний підбір рослин для клумби забезпечить її цвітіння круглий рік

Правильний підбір рослин для клумби забезпечить її цвітіння круглий рік

Безперервність цвітіння забезпечується точним підбором рослин і різноманітністю видів. Першими зацвітають цибулинні, тому садимо гіацинти, тюльпани, нарциси, мускарі і пр., не забуваючи про те, що частина з них вимагає відділення цибулин і пересадки раз у кілька років.

З чагарників звертаємо увагу на хеномелес, форсайтию, з дерев — декоративні форми сливи, магнолії, мигдаль. Далі в фазу цвітіння набувають більш пізні багаторічники: герань, віола, маргаритки. До них додає повстяну вишню, троянди, гортензію і спирею.

Все літо цвітуть і радують око багаторічні флокси, рудбекія, монарда, цінія та ін. В кінці літа цвітуть жоржини, гладіолуси, айстри. Осінь – пора цвітіння хризантем, різноманітна колірна палітра яких не втомлюється радувати око протягом тривалого часу.

Як правильно доглядати за клумбою?

Розпушування і прополка грунту - важливий етап догляду за квітником

Розпушування і прополка грунту — важливий етап догляду за квітником

Щоб клумба постійно радувала око необхідний грамотний догляд за рослинами. Планові роботи включають в себе:
  • Регулярний полив.
  • Обрізку рослин.
  • Розпушування грунту.
  • Видалення відцвілих частин.
  • Підв'язку.
  • Підсадку і оновлення.
  • Підгодівлю і обприскування.
  • Укриття на зиму.

При грамотному і плановому догляді за квітами, декоративними кущами, травами і почвопокровними видами багаторічників клумба безперервного цвітіння готова радувати оточуючих своїми яскравими фарбами протягом більшої частини року.

Щоб уникнути помилок при виборі рослин, треба заздалегідь скласти графік цвітіння всіх цікавих для вас видів і сформувати з них групи з однаковими умовами виростання.

Дивіться відео-семінар про створення квітників безперервного цвітіння:



Похожие предложения
Дата добавления: 7-06-2017, 17:03
Статьи по теме
Виды помп для бутылированной воды
Порой бывает так, что приходится уехать куда-то, где постоянно нужна питьевая вода...
Коли і як заготовляти банні віники
Лазня і Сауна банної імперії царем по праву називають віник. Немає й краплі сумніву, що...
Почему мопед перегревается
Если мопед перегревается, это приводит к серьезным последствиям. Если причина не будет...
Пасатижі і плоскогубці: види, різниця між інструментом, інструкція по застосуванню, відео і фото
Пасатижі – це один з тих інструментів, який завжди є в наборі будь-якого майстра. І...
Натяжні стелі дерев'яного будинку: особливості вибору
Оздоблення стелі Сьогодні технологія натяжних стель займає одне з провідних місць серед...
Что нужно проверить, вселяясь в новую квартиру
Итак, вы получаете ключи от новой квартиры в новом доме, строительство которого вы...
Як обшити диван своїми руками: покрокова інструкція з фото
Як би ми не намагалися підтримувати комфорт в квартирі на належному рівні, іноді просто...
Правильно оформляємо інтер'єр передбанника в лазні
Лазня і Сауна Оздоблення та облаштування передбанника – важливого місця в лазні, де...
Для чого використовується пеноплекс — сучасний утеплювач з широкою областю застосування
Пеноплекс — це сучасний утеплювач, по своїм властивостям набагато більш якісний...