Велика кількість людей є любителями лазні. Однак без елементарних зручностей перебування в ній буде некомфортним. З цієї причини в процесі її будівництва необхідно провести всі комунікації: водопровід, каналізація і також електрика. Що стосується останнього, то для проведення світла в лазню необхідно приділити особливу увагу.
Це пов'язано з тим, що в лазні завжди підвищена вологість і ризик замикання дуже великий. Тому роблячи електропроводку в лазні своїми руками, слід дотримуватися всі технологічні процеси.
Існує два варіанти, як завести в баню проводку:
Що стосується повітряного, то тут існують деякі вимоги. Якщо відстань від щитка до лазні становить більше двадцяти метрів, то рекомендується ставити проміжні опори, які не дозволять кабелю обірватися від власної ваги. Якщо кабель буде розташовуватися над пішохідною доріжкою, то висота прокладки повинна дорівнювати 3,5 метра. Висота кріплення проводів на будівлі лазні повинна бути не менше 2,75 м Оптимальним варіантом для проводки буде самонесучий ізольований кабель. Він має спеціальне покриття, яке дозволить йому прослужити близько 25 років.
Переріз дроту повинен становити 16 мм2, тобто пропускна здатність повинна складати 63 А. Цей струм буде цілком достатнім при однофазному підключенні, який відповідає потужності 14кВт. Виходячи з того, що такий провід алюмінієвий, проводити його в горищному приміщенні не рекомендується. Якщо інших варіантів немає, тоді можна перейти на мідний дріт. Для цього застосовується спеціальний перехід алюміній/мідь. Щоб ввести дріт через дерев'яну стіну, необхідно використовувати спеціальну металеву втулку.
Інший спосіб провести електрокабель в баню це в землі. У цьому випадку рекомендується використовувати броньований кабель, наприклад, ВБбШв, який має мідні жили. Перетин такого кабелю повинно бути 10 мм2. Даний кабель має масу переваг. Наприклад, його не зможуть перегризти миші, кроти та інші гризуни. Також йому не страшна усадка землі. Для прокладки кабелю в землі краще всього не використовувати металеву трубу. Вона буде збирати конденсат, який буде негативно позначатися на його технічний стан.
Глибина траншеї повинна бути не менше 700 мм (в середньому 3 багнета). Дно траншеї необхідно засипати піском, після прокладається кабель і знову засипається піском. Якщо є можливість, то можна здійснити додаткову механічну захист. Зверху другого шару піску укласти ряд цегли.
Встановивши щиток, у нього монтується вхідний автомат, УЗО, дифавтомати. Вони застосовуються для проведення у вологих приміщеннях. Для ПЗВ струм відключення використовується 10-30 мА. Що стосується розеток, то для них можна проводити кабель перетином 2,5 мм2, а для освітлення 1,5 мм2. Всі дроти можна провести зовні в захисному пластиковому коробі. Після залишається лише встановити розетки, вимикачі та світильники.
Краще всього не монтувати їх у вологому приміщенні, наприклад, в парильні або мийної. Вони повинні монтуватися тільки у передбаннику або кімнаті відпочинку. Ці прилади повинні мати захисну кришку, яка не дозволить конденсату і волозі потрапляти на контакти. Ступінь їх захисту повинна становити IP-44, а куплені світильники повинні мати ступінь захисту IP-54.
Отже, як видно змонтувати електропроводку у лазні можна своїми руками. Для цього необхідно дотримуватися всі перераховані вище правила і вимоги. Щоб спростити собі роботу, попередньо можна намалювати проект майбутньої проводки.