Хіба можливо уявити зимовий свято без пухнастої красуні ялинки.
Вона давно стала незмінним і головним атрибутом Нового року. Мабуть, немає на землі людини, котра не бачила жодного разу прикрашеної ялинки.
А про «багато-багато радості дітворі» навіть пісні співають. Але чому саме ялина?
Почалася вона в середньовічній Німеччині з різдвяною, як її офіційно називали на Заході, ялинки. Можливо, якщо покопатися, то знайдуться витоки і в кам'яному столітті, а то і в палеоліті. Але одне відомо точно – історія довга.
Перша згадка про ялинки, прикрашеної до Різдва, є в літописах Страсбурга. Кожен його мешканець, бідний і багатий, розвішував на ній солодощі і прикраси з паперу, свічки, кольорові ганчірки, навіть фрукти. Знадобилося деякий час, щоб цей обряд влаштувався в Німеччині, звідси він поширився по всій Європі.
Але до цих подій, напередодні свята жителі поселення дружною юрбою відправлялися в зимовий ліс, вибирали з безлічі лісових красунь найпухнастішу, наряджали її, а потім навколо неї відбувалися святкові обряди. І таким чином відбувалося святкування в різних країнах.
Одного разу ялина набула значення різдвяного дерева, їй знайшлося місце вже вдома, і воно було найбільш видатним. Насамперед, це було свято для дітей, але багато дорослі близько цій розрядженою красуні відчували себе дітьми.
У Росії з петровських часів народилася традиція зустрічі Нового року в січні і прикраси з цієї нагоди лісової красуні. Саме Петро I ввів цей звичай. Це було в 1700 році (до цього часу це свято відзначали в березні, потім у вересні).
Був виданий царський указ, щоб знав народ великої Русі, коли і як зустрічати свято. Ось лише деякі витяги з царського указу:
Сьогодні рідкісний росіянин може навіть уявити, що могло бути інакше, що не було коли-то січневої новорічної ночі, а головне – розкішної красуні ялинки.
Для такого важливого свята ялинку вибирають особливо ретельно, красиву, якісну. Саме вона створює настрій в домі.
Навіть сам процес, коли на гілочках розвішуються яскраві красиві кульки, забавні іграшки, блискуча мішура і, звичайно, гірлянди з різнокольоровими вогниками – справжнє диво для дітей і дорослих.
Але свято ваш може виявитися безнадійно зіпсованим. Коли ваша лісова красуня, з якою ви планували зустріти Новий рік, обсипається ще до настання свята, перетворюючись в якогось блискучого виродка, або будинок наповнюється не самим приємним запахом штучної ялинки, — складно відчувати радісний настрій.
А це значить, вибирати ялинку потрібно з розумом, уважно прислухаючись до рекомендацій знаючих людей.
Це чудо природи не здатна витіснити жодна штучна ялинка. Справжня красуня з зимового лісу – це і особливий колорит, і чудовий хвойний запах, корисний для дихання.
А ялинкові гілочки, відрізані при установці, можуть стати основою для незвичайної композиції у вигляді підсвічники, вази або різдвяного вінка на двері. Після свята можна скористатися голками, приготувати цілющий відвар з них або концентрат для ванни.
Тільки от не кожне деревце, восхищавшее своєю красою на природі, в будинку буде виглядати настільки ж ошатно.
Щоб правильно вибрати живу ялинку для свята, скористайтеся нашими порадами:
Встановлюючи в будинку ялинку з лісу, забезпечте можливість повноцінно пересуватися по кімнаті, виділіть їй місце біля стінки або вікна. Лише б радіатори та інші опалювальні прилади були подалі. Якщо у вас немає підходящої підставки-хрестовини, можна присипати спіл золою або активованим вугіллям, обернути низом вологою тканиною і поставити деревце у відро з піском.
Якщо ви станете правильно доглядати за зеленою красунею:
Не кожен має можливість щороку встановлювати хвойне дерево з лісу з різних причин. І тоді розглядають можливість придбати новорічну штучну ялинку.
Дуже часто такий виріб виконано настільки якісно і виглядає воно так правдоподібно, що його досить складно відрізнити від справжнього дерева. Сучасні технології дозволяють імітувати фактуру, колір і запах.
Звичайно, ялинка повинна вам сподобається. Інакше, що це буде за свято. Але є й інші особливості виробу, на які при виборі слід звернути увагу. І навіть, незважаючи на високу ціну подібних виробів, тривалий термін експлуатації всі окупає.
новорічних вітринах красуються штучні ялинки самих різних моделей. Серед них пухнасті смереки, блакитні ялини, молоді сосни. Вашим вибором деревця з засніженими гілками, самим різним кольором голок (сріблястий, золотистий, рожевий, фіолетовий), навіть світяться.
Важливо знати: вартість на такий виріб залежить від матеріалу, з якого ялинка виготовлена, країна-виробник, розмір виробу. Найдорожчі – німецького, італійського та голландського виробництва.У них міцний і стійкий розкладний механізм. Але навіть на вигляд вони якісніше, так і виглядають краще, ніж тайванські, тайландские і китайські їх аналоги, які збираються в просту конструкцію по гілочці.
При виборі штучної ялинки, ви неодмінно запитаєте будь матеріали віддати перевагу.
Зверніть увагу: зазвичай каркас штучної ялинки виконаний з алюмінію, так що навіть найкрутіше падіння не завдасть їй ніякої шкоди. Але в більш дешевих аналогах стовбур – з пластмаси. Зі стійкістю тут можуть бути проблеми.Але все ж головне, чим один виріб відрізняється від іншого, це тип голочок. Існує кілька варіантів:
При виробництві використовується товста волосінь. Одного погляду на виріб досить, щоб зрозуміти, що перед вами дешевий штучний матеріал. Навіть незважаючи на явну непривабливість цих виробів, вони залишаються на ринку. Їх досить вигідно розміщувати в магазинах або на вулицях.
Хтось вважає штучну ялинку справжнім блюзнірством. Але це не так. Швидше, навпаки. Купити таку ялинку – означає зробити благородний вчинок, внести власний внесок в охорону навколишнього середовища.
Між іншим, купувати ялинку зовсім необов'язково. Ви будете дуже здивовані, коли дізнаєтесь, які можливості є у вас створити воістину унікальну красуню – справжня прикраса новорічного свята, навіть не виходячи з дому, скориставшись тільки підручними матеріалами.
В переважній більшості варіантів потрібно картонна основа. Зробіть із щільного паперу конус будь-якого розміру – саме такою буде ваша ялинка. Це просто. А далі ви обмежені лише власною фантазією.
Прикрасити основу ви можете:
Досить попередньо конус змастити клеєм або зробити суміш з гелю, піни для гоління і клею. Додатково свою ялинку можна прикрасити мішурою.
А гаму підберете з урахуванням кольорів, до яких тяжіє вогненний півень – символ 2017 року. А йому по душі червоне всіх відтінків, яскраве, строкате і блискуче, як його хвіст.
Можна просто обмотати конус гірляндою, вона стане сяяти яскравими радісними вогниками або тієї ж мішурою. до Речі, конус можна зробити з пінопласту.
Всім відомо такий художній засіб, як аплікація. Виріжте ялинку з картону, прикрасьте її чим завгодно, хоч гудзиками або скріпками, закріпіть на стіні, і креативна ялинка викличе захват і заздрість гостей. А ви сміливо станете ділитися з друзями технологією виготовлення вашої неповторної красуні-ялинки.
Не забудьте під вашою ялинкою розкласти гарно упаковані подарунки, великі і маленькі і нехай їх буде багато на радість вашим близьким. Вибирайте самі, яка ялинка з'явиться у вашому домі. У будь-якому випадку, з нею вам забезпечено святкове настрій.
Як прикрасити ялинку на Новий рік, дивіться поради у наступному відео: