Вінтажний стиль відображає в собі ностальгічне минуле. Це дуже елегантний, а часом і зворушливий спосіб з легкої наївністю. Vintage відображає інтер'єр і предмети меблів, які були популярними близько 50 років тому. Нині цей період, як правило, охоплює 50-80 рр. двадцятого сторіччя. Хоча насправді стилю більше підходять 20-30 рр. двадцятого сторіччя.
Це саме той період, коли фарба, пластик та інші штучні матеріали ще не були так поширені, як скажімо, в радянський час.
Важливо! При оформленні вінтажного стилю слід уникати ефекту музейности. Цей стиль не вимагає виконання жорстких правил. Наприклад, деякі варіації поєднують в собі витончені стилізації під вінтаж і оригінали, а інші повністю складаються з антикварних та старовинних речей.
Вінтаж надає величезний простір для фантазії, адже в інтер'єр можна гармонійно вписати будь-яку старовинну річ, надавши житла відчуття старовини, затишку і обжитості.
Створити наївну і зворушливу атмосферу стилю vintage у вітальні можна за допомогою старовинного серванта, картини в старій позолоченій рамі, потемнілій металевої люстри і консолі на вигнутих ніжках. В такій вітальні дуже вдало буде виглядати камін. Цегла і камінь, з якого побудований камін, сам по собі привабливий. Однак його можна вдало доповнити кованими гратами.
Старий або штучно зістарений рояль дуже ефектно і вигідно виглядає в просторій вітальні. Нічим не примітні в минулому предмети вжитку здатні в наші дні відмінно доповнити інтер'єр вітальні, виконаної в стилі vintage. У їх число входить самовар, швейна машинка «Зінгер» і т. д.
Звичайне ліжко може стати цілим творчим плацдармом. Для її декорування можна спорудити балдахін або ж замовити ковані спинку. До речі кажучи, балдахін може бути зроблений не лише з важкого оксамиту, але і з повітряного мережива або органзи. Старе або постарене трюмо, свічки в старовинних підсвічниках, кришталеві флакони для ароматних парфумів – все це ідеально поєднується в вінтажній спальні.
Зверніть увагу! Чоловічу спальню відмінно прикрасить тумбочка і старовинна карта на стіні, а дамська кімната буде чарівно красивою, якщо її прикрасити порцелянові ляльки, одягнені в пишні вбрання і дзеркалами з патиною.
Вінтажні шпалери мають нагадувати старовинні їх аналоги з тканини, які прикрашали рослинними малюнками. Красиво будуть виглядати і шпалери, що імітують бронзу, золото і потертості на стіні. Якщо вибрано яскравий декор, то стіни повинні бути однотонними, не привертають уваги.
Інтер'єр в стилі вінтаж не повинен обходити стороною і ванну кімнату. Створити тут відповідну атмосферу можна за допомогою плитки з візерунком і позолочених ручок. Цей стиль припускає теплу і затишну атмосферу, а для цього слід продумати, як буде розподілено освітлення. Інтер'єр вдало доповнена великим дзеркалом в дерев'яному обрамленні і квітами.
Якщо простору в приміщенні вистачає, то ванну краще традиційно встановити посередині. Перевага тут віддається ванни овальної форми з витонченими красивими поручнями. Зовнішні її стінки можна прикрасити самостійно. Для цього можна намалювати на ній характерні квіти. Над ванною добре б повісити балдахін. Вікно в вінтажній ванній повинно бути великим, щоб в неї вступав денне світло. На нього слід повісити довгу тюль і фіранку. Тканина балдахіна і тюлі повинна бути однаковою. Доповнить оформлення плетена корзина для білизни, комоди в вінтажному стилі, а також велика люстра.
Стиль вінтаж наповнює будинок романтичним настроєм, дарує затишок і надає можливість мріяти про світле і прекрасне майбутнє!