Для того, щоб отримати хороший урожай перцю в наших широтах, необхідно виростити міцну, здорову, загартовану розсаду.
Про те, як отримати якісні саджанці перцю і правильно його висадити і вирощувати перець у відкритому грунті піде мова в цій статті.
Насіння перцю, для вирощування на постійному місці у відкритому грунті, сіють в кінці лютого-на початку березня. Проростають вони, при правильному догляді, через тиждень-півтора.
Під час вирощування розсади, її необхідно регулярно підгодовувати. Таких підживлень повинно бути, як мінімум три за весь період, до висадки рослин на постійне місце. Добриво для підживлення можна придбати в спеціалізованому магазині.
Якщо у вас є деревна зола, то наполягають її протягом тижня (3-4 столові ложки на літр води). Можна просто підсипати в горщик з рослиною щіпку золи і провести полив.
Вода для поливу завжди береться добре відстояна і кімнатної температури. Остання підживлення розсади проводиться дня за 2-3 до того, як розсаду перенесуть на постійне місце.
З настанням теплих сонячних днів розсаду необхідно почати гартувати. Період першого перебування на свіжому повітрі обмежують двома-трьома годинами.
Важливо знати: за кілька годин до висадки розсади на постійне місце горщики з рослинами необхідно добре пролити теплою водою. Це наситить земляний ком вологою і коренева система при пересадці пошкодиться мінімально.Поступово час загартовування збільшується. І з часом горщики з перцями можна залишати на балконі або веранді на цілий день.
Пересаджують розсаду перцю у відкритий грунт, коли мине загроза нічних поворотних заморозків. Необхідно врахувати, що земля до цього часу повинна прогрітися до температури 15-18 градусів.
Коренева система цих рослин не терпить переохолодження, і в цьому випадку, якщо температура нестійка, то краще кілька днів почекати і посадити у теплу землю. Інакше рослина довго адаптується до нових умов, що уповільнює зростання, і, відповідно, в подальшому, позначиться на врожаї.
До часу пересадки розсади на грядку, правильно вирощена рослина повинна бути близько 15-20 сантиметрів у висоту, з 10-12 міцними, добре розвиненими листочками. Можливо, з кількома бутонами квітів. Вік розсади до цього часу повинен бути не менше 60-65 днів.
Можливо, Вам сподобається стаття про сорт перцю Вогник. Про сорт перцю Богатир Ви можете почитати тут.Якщо розсада старше, близько 70 днів, то під час пересадки рослини обривають квітки і напіврозкриті бутони. Ці рослини будуть довше приживатися і плодоношення затягнеться, так як полураскрывшиеся бутони під час пересадки не опилюватися і плодів на них не буде.
Рослини в стадії щільних бутонів або з завязавшимися плодами приживаються набагато швидше і починають плодоносити значно раніше.
Грядку необхідно підготувати заздалегідь. Земля перекопується на штик лопати, вибираються всі бур'яни і вносяться добрива.
Для того щоб рослина не отримало сонячних опіків і легше прижилося, пересадку необхідно проводити в другій половині дня або в хмарну погоду. Лунки копаються з розрахунку того, що рослина можна заглиблювати на висоту горщика з якого його пересаджують. У кожну ямку насипають перегній.
Відстань між лунками роблять близько 40 сантиметрів в два ряди на грядці. Для кращого освітлення та зручності поливу можна посадити рослини в шаховому порядку.
Можливо, Вам буде цікава стаття про те, як вирощувати високорослі сорти перцю. Про сорт перцю Джипсі Ви можете почитати тут.Відро перегною розподіляють на 3-4 лунки, додають по жмені золи і щіпці суперфосфату. Всі добрива добре перемішують і поливають теплою водою.
Свіжий гній під перці краще не вносити, так як рослини можуть «зажировать», вся енергія росту піде в нарощування листової маси на шкоду плодоношенню. При відсутності перегною, можна скористатися готовими добривами, придбаними в спеціалізованому магазині. Краще, якщо це будуть комплексні гранульовані добрива.
При пересадці необхідно вийняти рослину з горщика з обережністю, так як стебла дуже ламкі і їх можна легко пошкодити.
Старатися, щоб земляний ком не розсипався. Біля кожної рослини необхідно встановити кілочок для підв'язки перців, коли вони підуть у ріст.
Акуратно поміщають перець в лунку і засипають землею, злегка ущільнюють, намагаючись не пошкодити рослину і кореневу систему, і поливають теплою водою.
Краще на час приживання перців днів на 10-14 закривати рослини спанбондом, накидаючи його на заздалегідь встановлені дуги.
Необхідно відкривати розсаду у теплий час доби. Можна просто застелити грядки чорним спанбондом, так як для цих рослин важлива температура землі, а не навколишнього повітря.
Ще одна перевага чорного спанбонду — менше проростають бур'яни і грядку можна рідше полоти. Для кращого вкорінення розсади її не поливають після пересадки тиждень.
Подальший догляд за перцями зводиться до поливу, прополка і підкормкам. Варто врахувати такий момент — перший плід необхідно прибрати як тільки почався період технічного дозрівання, це рослина стимулює до подальшого швидкого зростання і зав'язування плодів.
Дивіться поради досвідченого садівника по висадці розсади перцю у відкритий грунт: