Утеплення вхідних дверей – важливий елемент облаштування житла, від якого залежить рівень комфорту в приміщеннях. Теплоізоляція вхідних дверей поролоном є самим популярним, простим у виконанні і недорогим способом зберегти тепло, не вдаючись до допомоги фахівців.
Утеплення вхідних дверей – гарантія того, що холод зовні не проникне в будинок, можна буде пограти з дитиною на підлозі, не замислюючись про ризик «заробити» застуду, а при перегляді телевізора не знадобиться терпіти дискомфорт від протягів. Крім того, утеплення поролоном – перевірений спосіб підвищити загальну температуру в приміщеннях на 3-5° С і поліпшити умови проживання. Головне, що потрібно знати при виборі поролону в якості теплоізолятора, – ефективність утеплення залежить від безлічі факторів: починаючи від способу утеплення до суворого дотримання послідовності робіт.
Перше, що необхідно визначити до початку робіт, – спосіб утеплення залежно від матеріалу, з якого виготовлена дверна конструкція:
Зверніть увагу! Незалежно від обраного способу, важливо позбутися від усіх щілин, особливо в просторі між дверною коробкою і конструкцією! При усуненні значних щілин необхідно задути простір монтажною піною.
Власникам приміщень перших поверхів крім заходів з теплоізоляції вхідних дверей, рекомендується забезпечити автоматичне закривання конструкції – додатково встановити доводчик. Крім того, при утепленні будь-якої конструкції можна скористатися перевіреним способом зниження тепловтрат, – встановити другі двері: завдяки такому рішенню між конструкціями утворюється теплоізолюючий тамбур, який значно сповільнить витоку тепла.
Спочатку необхідно підготувати інструменти і матеріали: поролон, клей, оббивну тканину, цвяхи (будівельні, меблеві), дошку для порога. Порядок робіт:
Укласти всередину стрічки смужку утеплювача, загорнути шкірзамінником і прибити валики до коробки за допомогою меблевих цвяхів способом, відповідним варіантом відкривання дверей. Головне – забезпечити щільне прилягання валика так, щоб утеплення коробки не заважало відкривання/закривання дверей.
Зверніть увагу! На цьому етапі можна поєднати утеплення з посиленням конструкції – закріпити аркуш заліза. В такому випадку утеплювач необхідно кріпити поверх металевого листа.
Останній етап робіт – монтаж фурнітури і установка дверної конструкції на попереднє місце. Додатковий етап робіт, який рекомендується для значного скорочення тепловтрат – утеплення зсередини: приклеїти поролон до полотна і закріпити оббивний матеріал цвяхами кроком 3 див. По закінченні робіт тепла двері надійно захистить приміщення від проникнення холоду, витоків тепла і забезпечить додаткову звукоізоляцію. Для прикраси полотна можна набити декоративні цвяхи поверх оббивки, створивши декоративний візерунок на свій смак: «квадрати», «ромби», тощо.