Весна — пора оновлення, надій і праць. Активні дії садівників-городників, пов'язані з полуницею, починаються, як правило, у квітні.
Після того як земля підсохне, можна йти до грядок, щоб провести весняне оновлення.
Одним з важливих заходів для садівників є підживлення полуниці навесні, коли закладається урожай року.
Весна для полуниці починається в квітні.
Вважається культурним рослина, воно має звички рослини дикого, обережний, чекає тепла, не поспішає викидати свіжі листки, поки сонце не утвердиться на небосхилі весняною порою.
зауважте: чекати поки полуниця прокинеться не треба, важливо виконати три види робіт, щоб розраховувати на хороший урожай, краще до її прокидання.Потрібно провести:
Після чого полуниця просто зобов'язана активно цвісти і плодоносити. А садівникові чекати хорошого врожаю і, зрозуміло, регулярно прополювати грядки, якщо немає укривного матеріалу або мульчі.
Рада ледачого господаря: не оголяйте землю, поспостерігайте за природою, кращою господинею землі не знайдеш голого ділянки землі, не допускає вона перегрівів і висихання грунту. Купіть укривний матеріал, невелика витрата, і ягода буде чистою, і бур'яну не пробитися, і грунт під захистом.Якщо з зими була покладена мульча, навесні її треба прибрати.
Вона використовувалася під час зими, як теплу ковдру, яке треба скинути, коли стало тепло.
Прибрати мульчу слід ще й тому, що вона заважає прогріватися кореневища, у той час коли верхні пагони насолоджуються сонячним світлом.
Зверніть увагу: в старій мульчі скупчується велика кількість різних шкідників, комахи, довгоносики, шкідники. Прибирати мульчу потрібно поки вони не прокинулися, а температура повітря не перевищила 8° — 10°.Мульчу найкраще спалити разом з прелыми листям, скоротивши при цьому незліченну армію комах шкідників.
Шкідники полуниці
Весняна обробка, розпочата з знищення мульчі, повинна бути продовжена обприскуванням хімічними препаратами для боротьби з:
Ранньовесняне нанесення бордоської суміші застосовується досить широко. Це фунгіцид для ледачих. Здійснюється наприкінці березня до появи перших паростків відразу після того, як зійшов сніг.
Відповідальні дачники застосовують слабкий розчин марганцівки, сульфамид, сірку. Якщо в минулому році на садовій суниці знаходилося безліч шкідників, можна застосувати сірчану кислоту, вона залишить в живих тільки корені рослини, але це радикальний метод, що вимагає глибоких знань та підготовки.
Варто відзначити: з хімією працювати складно і клопітно. Обробку краще проводити один раз в році бордоської, комплексно обприскуючи весь сад-город повністю від початку і до кінця.В теорії рідина захищає всього на 1 місяць, практика показує – обробив навесні, від паразитів до кінця літа позбувся.
Ми після зими активно налягаємо на вітаміни, зима виснажує не тільки людини.
Довгий період холоду залишає свій слід і на рослинах, які потрібно підгодовувати поживними речовинами.
Навесні вносяться добрива, наповнені мінеральними речовинами, необхідними для росту і врожайності. Головне — знати міру, виконувати вимоги дозування.
Весняна підгодівля потрібна, щоб рослина ставало міцним, здоровим, стійким до шкідників і хвороб.
Садівники рекомендують: весняне підживлення проводять два рази. На самому початку квітня вносять мінеральні добрива, у період цвітіння суниці корисно внесення золи, добриво калійної селітрою.Перша підгодівля проводиться з використанням:
Це доступні і ефективні засоби, прості у використанні, не небезпечні для людини і навколишнього середовища.
Гній – органічне добриво, багате мінеральними речовинами, піднімає врожайність ягоди, безпечне для грунту.
Дачники воліють використовувати сухий гній, вважаючи, що в сирому гною міститься безліч бур'янів. Так, це так, хоча полуниця любить, коли її удобрюють як висушеним, так і сирим гноєм.
Під кущ кладуть трохи більше садового совка, щоб не «спалити» ніжні молоді пагони.
Вносити це добриво потрібно якомога раніше. Весняні дощі краще самого досвідченого ботаніка зроблять настій гною, корисними речовинами якого наситять землю.
Перегній — саме корисне добриво на всі випадки життя.
Це той самий гній, але перегнилий, що сконцентрував у собі всі корисні речовини, мінерали, набір яких здатний заповнити будь-які потреби зелених вихованців.
чи Знаєте Ви що: машина гною коштує 2500-3000 рублів. Вивантажити його потрібно в спеціально приготовлене місце, так звану гнойову яму, причому яму копати не треба. Закидати привезене землею, залишити на два роки. Потім протягом довгих років мати під рукою найкраще добриво з можливих і не тільки для полуниці!Сьогодні дачники мають можливість придбати біо-добриво, красиво оформлене, зручний для використання, яке так і називається – курячий послід.
Це органічне добриво з багатим вмістом азоту.
Варто врахувати: суміш дуже активна, її слід розводити 1:20, щоб не нашкодити полуниці.Теж стосується і курячого посліду взятого з курника. На рідкість ефективне добриво саме для полуниці. Сільські жителі викидають його на деякій відстані від садиби, щоб сушити. Так виходить це добриво.
Його також розводять так: на відро совок посліду або пригорща, хоча такий вимір не можна назвати естетичним. Цим розчином треба полити навколо куща, не під корінь.
Безліч добрив приваблюють покупця красивим видом обгортки, цікавими назвами, незвичайним способом застосування.
Кисломолочні продукти добре готують грунт, середовище люблять полуничні кущі.
Під впливом кисломолочної сироватки грунт стає слабокислою, у неї вносяться амінокислоти, вітаміни, мікро і макроелементи.
Цей вид підгодівлі може існувати як самостійний, але краще його вносити разом з гноєм, гноївкою, золою.
Цікавий факт: краще органічних добрив для своєї полуниці, вирощену на своєму городі для своїх домочадців нічого немає!Органічні добрива доступні не всім. Крім того, годувати полуницю азотом більш ніж корисно!
Користь азоту в тому, що він робить ягоди:
Рада працьовитого господаря: уважно читайте інструкцію. Тільки правильне застосування азотних добрив гарантує успіх. Надлишок речовини впливає на смак і аромат. Полуниця стає несолодкою, втрачає аромат.
Одну столову ложку аміачної селітри розчиняють у відрі (10л), поливають на кущ не більше половини літра.
Недолік калію видно на полуничних листі, якщо ті стають бурими.
Нормальний вміст калію сприяє визріванню полуниці, допомагає довго залишатися свіжої, смачної. Зберігає насолода смаку.
можна Удобрювати:
Все це добрива, давно зарекомендували свою ефективність, заслужили визнання багатьох садівників-городників.
Що таке деревна зола? Це добриво містить калій, фосфор, вапно, цілий комплекс мікроелементів, вкрай корисних для ранньої підгодівлі рослин.
Процедура проста і наївна: в міжрядді, не під кущ, висипають пригорщу золи – все! Підживлення проводять перед мульчуванням і перед дощем, вода якого доставить набір корисних речовин за адресою.
Садівники пропонують: збирайте попіл від вогнищ в окрему ємність. Зберігається зола нескінченно, потрібна практично для всіх городніх культур капусти, буряка і багатьох інших.Процедура, корисна для рослини. Позакореневе підживлення проводиться в самому початку цвітіння методом обприскування, щоб наситити вітамінами і мікроелементами молоде листя.
Цю процедуру проводять також восени, відразу після пересадки полуниці. Всяка посадка розсади в грунт повинна супроводжуватися цією процедурою — так допомагають молодим рослинам набирати силу.
Роблять такий розчин: у відро гарячої води кладуть по 2 г борної кислоти і марганцівки, додають столову ложку йоду і склянку золи. Настоюють добу, збовтують, розпилюють на листя.
Можливостей для гарного догляду багато.
Не обов'язково використовувати весь арсенал засобів, вибрати щось одне, перевірити ефективність на своїх ягідних грядках.
Крім того, проводити підгодівлю слід за віком.
Важливо знати: здоровий молодняк, який ви своїми руками посадили в минулому році, підживлення не вимагає.Двох, трирічну полуницю удобрювати треба, вона вже добре виснажила грунт, вимагає підживлення, яку слід проводити на самому початку, з появою перших листочків, і потім, перед цвітінням.
Для кращого врожаю можна додати добриво в період розвитку ягідок, але тут застосовні тільки органічні добрива.
Дивіться відео, в якому досвідчений садівник розповідає про весняному догляді за полуницею та першій підгодівлі: