Здійснюючи ремонт житла або його нове будівництво, ви можете стіни і підлоги замаскувати килимами, гобеленами, доріжками, предметами меблів і житлового обладнання. Верхні перекриття будинку нічим не приховаєш. Виходячи з цього, обробка стель своїми руками набуває особливого значення.
Дана обставина змушує власників нерухомості приділяти їм особливу увагу, щоб враження про квартиру з перших хвилин перебування було позитивним. Давайте розбиратися, як можна облицювати стелю, щоб за нього не було соромно.
Стеля може стати центром тяжіння всього дизайну кімнати.
Почнемо з традиційних, найбільш простих способів декорування стель.
Переваги:
Зверніть увагу! Незважаючи на його поширеність у минулому, даний тип обробки стелі потребує особливо трудомістких підготовчих роботах. Вони складаються з очищення підстави, його вирівнювання, по мірі необхідності, складається з оштукатурювання з подальшим шпатлюванням.
Крім очевидних плюсів, даний варіант має і безсумнівні мінуси:
Забарвлення стельової поверхні.
Фарбування стельової поверхні, зазвичай водо-дисперсійними і емульсійними складами – ще один традиційний метод її обробки:
Недоліки методу такі:
Зверніть увагу! Якість робіт тут безпосередньо залежить від досвіду і кваліфікації працівника. Самодіяльний майстер грамотно подібну обробку не зробить.
Обклеювання стельової основи шпалерами.
Обклеювання шпалерами - ще один вид безпосередньої, порівняно недорогий, обробки поверхні стелі. Для цього слід підбирати щільні полотнища, пофарбовані у світлі пастельні тони. Оптимальний варіант – використовувати для роботи міцний, естетичний і простий у догляді флізеліновий матеріал.
Незважаючи на очевидні переваги, стельові шпалери мають і мінусами:
Приклеювання плит з пінополістиролу.
Складається така обробка в обклеюванні стелі квадратними, прямокутними, фігурними плитками з гнучкого пластику. Матеріал практично нічого не важить, бо зроблений з тонких листів пінополістиролу. На «обличчя» плиток виробники наносять різноманітні рельєфні візерунки і графічні фрагменти.
Переваги рішення:
Мінуси подібної облицювання:
Каркас є основою підвісних стель.
Підвісні, тобто каркасні стелі є окремою й вельми поширеною категорією обробки. Запорукою їх неослабною популярністю є багатофункціональність конструкцій.
Зверніть увагу! За допомогою підвісної стелі можна закрити всі дефекти перекриття (перепади висот, кривизну тощо), а також замаскувати проходять по ньому інженерні комунікації. Дизайн конструкцій різноманітний і дає можливість вписати їх в будь-який інтер'єр.
Двох'ярусний стелю з ГКЛ.
Таке покриття є конструкцією з направляючих (зазвичай металевих профілів, рідше дерев'яних рейок) і прикручених до них шурупами плит ГКЛ. Листи можна фарбувати або клеїти на них шпалери.
З їх допомогою можна облаштовувати як однорівневий, тобто гладкий стелю, так і складні двох-, трьох і чотирьохрівневі композиції. Вони дають можливість відтворювати різноманітні стилі дизайну і втілювати в життя найсміливіші фантазії.
Переваги, які має багаторівневі стелі своїми руками - швидкість монтажу, порівняно невисока вартість і можливість встановити стельову конструкцію самостійно.
У способу є і недоліки:
Касетна оздоблення.
Такий підвісна стеля є каркасною конструкцією з покриттям з тонких металевих (касети) або пластикових панелей.
«Особа» такого оздоблювального матеріалу дуже різноманітно. Воно забарвлюється в широку гаму кольорів і тонів, може мати плоскі і рельєфні малюнки.
Гідності покриття очевидні:
Мінуси варіанти – висока ціна касет і їх низька здатність до звукоізоляції.
Рейкова обробка може мати і таку незвичайну форму.
Таке покриття складається з каркаса і металевих (алюміній, сталь, сплави) планок. Оптимальний варіант – використовувати його в невеликому приміщенні. Даний оздоблювальний матеріал має широку гаму кольорів, від золотистих тонів до дзеркальних відтінків. Є і рейки, які мають рельєфний малюнок.
Основні плюси рейкової стелі:
Мінус варіанту - схильність до планок деформацій.
Натяжний покриття з фотодруком.
Проводиться таке стельове покриття з міцних і надійних полімерних плівок або особливої тканини. Воно володіє широкою гамою кольорів і малюнків, включаючи і 3D зображення, а також фотодрук.
Завдяки цьому ви можете створити в приміщенні атмосферу комфорту і затишку. Таке покриття досить дорого, однак довговічно.
Основні переваги натяжних стель:
До мінусів можна віднести високу вартість, складність установки і необхідність в додатковому обладнанні (потрібна теплова гармата). Матеріал погано переносить надмірно високу (провисає) і холодну температуру повітря (знижується його еластичність).
Зверніть увагу! Вибираючи спосіб організації стельового покриття, врахуйте один найважливіший момент. Будь-які підвісні стелі при установці «крадуть» близько 10-20 см висоти стін.
Подшивное покриття.
Основна перевага підшивних стель - їх можна монтувати прямо на перекриття (іноді на профілі, якщо поверхня дуже нерівна). Тому вони не крадуть простір.
Виходячи з цього, даний варіант покриття оптимальний для низько стельових приміщень. Їм можна замаскувати невеликі нерівності підстави. Складатися покриття може з пластику, дерев'яних планок, рейок, панелей, клеєного бруса, листів фанери, ГКЛ або плит МДФ, ДСП.
Недоліки підшивних стель - неможливість встановлення освітлювальних приладів і комунікацій на покритті, чималу вагу конструкцій і мізерність дизайну.
Як видно зі статті, оздоблення стельової поверхні можлива з застосуванням різних методів і матеріалів. Це надає власникам житла свободу маневру при виборі покриття. Якщо у вас назріли якісь питання, задавайте їх у коментарях.