» » Обробка стель своїми руками: застосування гіпсокартону та інших матеріалів, відео та фото

Обробка стель своїми руками: застосування гіпсокартону та інших матеріалів, відео та фото



Здійснюючи ремонт житла або його нове будівництво, ви можете стіни і підлоги замаскувати килимами, гобеленами, доріжками, предметами меблів і житлового обладнання. Верхні перекриття будинку нічим не приховаєш. Виходячи з цього, обробка стель своїми руками набуває особливого значення.

Дана обставина змушує власників нерухомості приділяти їм особливу увагу, щоб враження про квартиру з перших хвилин перебування було позитивним. Давайте розбиратися, як можна облицювати стелю, щоб за нього не було соромно.

Стеля може стати центром тяжіння всього дизайну кімнати.

Стеля може стати центром тяжіння всього дизайну кімнати.

Прості способи обробки безпосередньо заснування

Почнемо з традиційних, найбільш простих способів декорування стель.

Побілка поверхні

Переваги:

  1. Побілка є стандартним методом декорувати стельову поверхню (за відсутністю кращого), ще з радянських часів, з їх дефіцитом у всьому. Зараз цей метод все більше відходить у минуле.
  2. По суті, це нанесення на стелю водного вапняного або крейдяного розчину.
  3. Побілена поверхню стелі надає йому білосніжність або заданий тон, що підбирається, виходячи із загальної колірної гами приміщення.
  4. Основні достоїнства методу – дешевизна матеріалів і робіт, а також простота технології ремонту.

Зверніть увагу! Незважаючи на його поширеність у минулому, даний тип обробки стелі потребує особливо трудомістких підготовчих роботах. Вони складаються з очищення підстави, його вирівнювання, по мірі необхідності, складається з оштукатурювання з подальшим шпатлюванням.

Крім очевидних плюсів, даний варіант має і безсумнівні мінуси:

  1. Головний з них, вже озвучена трудомісткість підготовчих робіт.
  2. Друга проблема – мала тривалість ефективної служби покриття. У більшості випадків, побілка зберігає насиченість кольору і тону не більше двох років.
  3. Важливі недоліки подібної обробки – відсутність вологостійкості і дуже брудні роботи.

Фарбування основи

Забарвлення стельової поверхні.

Забарвлення стельової поверхні.

Фарбування стельової поверхні, зазвичай водо-дисперсійними і емульсійними складами – ще один традиційний метод її обробки:

  1. Даний спосіб більш практичний і довговічний, ніж попередній варіант.
  2. Ще одне важливе достоїнство фарбування перед побілкою – різноманітна гамма кольорів. У фарбу можна додавати будь-пігмент, підбираючи гармонійне рішення для інтер'єру житла.
  3. В принципі, ці дві технології робіт практично не відрізняються. Вони мають низьку вартість, практичність і простоту догляду за стельової поверхнею.

Недоліки методу такі:

  1. Все та ж трудомісткість підготовчих робіт і порівняно короткий термін служби – близько 3-5 років.
  2. Часте утворення дрібних тріщин, відшарувань на покритті. Особливо при не дуже якісної підготовки основи і підвищеної вологості в приміщенні.

Зверніть увагу! Якість робіт тут безпосередньо залежить від досвіду і кваліфікації працівника. Самодіяльний майстер грамотно подібну обробку не зробить.

Обклеювання шпалерами

Обклеювання стельової основи шпалерами.

Обклеювання стельової основи шпалерами.

Обклеювання шпалерами - ще один вид безпосередньої, порівняно недорогий, обробки поверхні стелі. Для цього слід підбирати щільні полотнища, пофарбовані у світлі пастельні тони. Оптимальний варіант – використовувати для роботи міцний, естетичний і простий у догляді флізеліновий матеріал.

Незважаючи на очевидні переваги, стельові шпалери мають і мінусами:

  1. Головний з недоліків - трудомісткість оздоблювальних робіт. Поодинці з ними не впоратися.
  2. Схильність полотен до відклеювання і згортання. Особливо, якщо в ході роботи виникали протяги або в приміщенні спостерігається підвищена вологість.
  3. Недовговічність облицювання, в середньому, близько 5 років.

Обробка з полімерної плитки

Приклеювання плит з пінополістиролу.

Приклеювання плит з пінополістиролу.

Складається така обробка в обклеюванні стелі квадратними, прямокутними, фігурними плитками з гнучкого пластику. Матеріал практично нічого не важить, бо зроблений з тонких листів пінополістиролу. На «обличчя» плиток виробники наносять різноманітні рельєфні візерунки і графічні фрагменти.

Переваги рішення:

  1. Головна перевага такого покриття – його можна клеїти на будь-який тип підстави.
  2. Простота установки і ремонтопридатність також є плюсами варіанти. При пошкодженні частини покриття, плитки просто змінюються на нові.
  3. Даний метод обробки дозволяє замаскувати тріщини і легкі дефекти стелі.

Мінуси подібної облицювання:

  1. Неоднорідність покриття. Плитки на перекритті не виглядають однією картиною.
  2. Вигини і стики на стелі виділяються чітко.
  3. Пінополістирол не має достатньої стійкості до ультрафіолету сонця. Якщо він потрапляє на покриття регулярно, матеріал вигорає і тьмяніє.
  4. Після монтажу плиток утруднена встановлення деяких приладів, наприклад, вентиляційних і пожежних датчиків.

Облицювання поверхні з застосуванням каркаса (підвісні стелі)

Каркас є основою підвісних стель.

Каркас є основою підвісних стель.

Підвісні, тобто каркасні стелі є окремою й вельми поширеною категорією обробки. Запорукою їх неослабною популярністю є багатофункціональність конструкцій.

Зверніть увагу! За допомогою підвісної стелі можна закрити всі дефекти перекриття (перепади висот, кривизну тощо), а також замаскувати проходять по ньому інженерні комунікації. Дизайн конструкцій різноманітний і дає можливість вписати їх в будь-який інтер'єр.

Стелю з гіпсокартонних листів

Двоярусний стелю з ГКЛ.

Двох'ярусний стелю з ГКЛ.

Таке покриття є конструкцією з направляючих (зазвичай металевих профілів, рідше дерев'яних рейок) і прикручених до них шурупами плит ГКЛ. Листи можна фарбувати або клеїти на них шпалери.

З їх допомогою можна облаштовувати як однорівневий, тобто гладкий стелю, так і складні двох-, трьох і чотирьохрівневі композиції. Вони дають можливість відтворювати різноманітні стилі дизайну і втілювати в життя найсміливіші фантазії.

Переваги, які має багаторівневі стелі своїми руками - швидкість монтажу, порівняно невисока вартість і можливість встановити стельову конструкцію самостійно.

У способу є і недоліки:

  1. Складний багаторівневий варіант гіпсокартонної стелі ви своїми силами не встановіть.
  2. Звичайні листи ГКЛ не мають вологостійкості. При необхідності робіт у вологому приміщенні, потрібно використовувати ГКЛВ (вологостійку різновид гіпсокартону).

Касетні металеві і панельні пластикові стелі

Касетна оздоблення.

Касетна оздоблення.

Такий підвісна стеля є каркасною конструкцією з покриттям з тонких металевих (касети) або пластикових панелей.

«Особа» такого оздоблювального матеріалу дуже різноманітно. Воно забарвлюється в широку гаму кольорів і тонів, може мати плоскі і рельєфні малюнки.

Гідності покриття очевидні:

  1. Висока естетичність.
  2. Можливість підібрати матеріал під будь-який стиль і колір інтер'єру.
  3. Покриття просто обслуговувати і мити.
  4. Стельова конструкція виходить дуже легкою.
  5. Металевий стеля стійкий до температурних перепадів і дії вологи.

Мінуси варіанти – висока ціна касет і їх низька здатність до звукоізоляції.

Рейкові аналоги

Рейкова обробка може мати і таку незвичайну форму.

Рейкова обробка може мати і таку незвичайну форму.

Таке покриття складається з каркаса і металевих (алюміній, сталь, сплави) планок. Оптимальний варіант – використовувати його в невеликому приміщенні. Даний оздоблювальний матеріал має широку гаму кольорів, від золотистих тонів до дзеркальних відтінків. Є і рейки, які мають рельєфний малюнок.

Основні плюси рейкової стелі:

  • легкість;
  • широкий спектр форм і кольорів;
  • можливість установки багатоярусних варіантів і облицювання арочних конструкцій;
  • порівняльна простота монтажу;
  • термо - і вологостійкість;
  • довговічність.

Мінус варіанту - схильність до планок деформацій.

Натяжні конструкції

Натяжний покриття з фотодруком.

Натяжний покриття з фотодруком.

Проводиться таке стельове покриття з міцних і надійних полімерних плівок або особливої тканини. Воно володіє широкою гамою кольорів і малюнків, включаючи і 3D зображення, а також фотодрук.

Завдяки цьому ви можете створити в приміщенні атмосферу комфорту і затишку. Таке покриття досить дорого, однак довговічно.

Основні переваги натяжних стель:

  • водонепроникність і еластичність (при протіканнях стеля просто розтягується, полотно можна відстебнути і зібрати воду);
  • негорючість;
  • високий рівень міцності;
  • широкі декоративні можливості.

До мінусів можна віднести високу вартість, складність установки і необхідність в додатковому обладнанні (потрібна теплова гармата). Матеріал погано переносить надмірно високу (провисає) і холодну температуру повітря (знижується його еластичність).

Зверніть увагу! Вибираючи спосіб організації стельового покриття, врахуйте один найважливіший момент. Будь-які підвісні стелі при установці «крадуть» близько 10-20 см висоти стін.

підшивні Стелі

Подшивное покриття.

Подшивное покриття.

Основна перевага підшивних стель - їх можна монтувати прямо на перекриття (іноді на профілі, якщо поверхня дуже нерівна). Тому вони не крадуть простір.

Виходячи з цього, даний варіант покриття оптимальний для низько стельових приміщень. Їм можна замаскувати невеликі нерівності підстави. Складатися покриття може з пластику, дерев'яних планок, рейок, панелей, клеєного бруса, листів фанери, ГКЛ або плит МДФ, ДСП.

Недоліки підшивних стель - неможливість встановлення освітлювальних приладів і комунікацій на покритті, чималу вагу конструкцій і мізерність дизайну.

Висновок

Як видно зі статті, оздоблення стельової поверхні можлива з застосуванням різних методів і матеріалів. Це надає власникам житла свободу маневру при виборі покриття. Якщо у вас назріли якісь питання, задавайте їх у коментарях.



Похожие предложения
Дата добавления: 2-06-2017, 10:26
Статьи по теме
Ванна кімната в хрущовці: стандартні розміри площі, ідеї ремонту, дизайн інтер'єру, відео і фото
Чи може ванна в хрущовці бути яскравою і такою, що запам'ятовується? Мій досвід...
Інтер'єр вітальні 20 кв у квартирі: сучасна планування і дизайн кімнати, відео і фото
20 м2 - це багато чи мало? В сучасних реаліях така площа вітальні зустрічається досить...
Заміна пошкодженого радіатора опалення своїми руками: фото і відео-уроки, ціна
Зміст 1 Крок №1: підготовка інструментів і усунення рідини з радіатора 2 Крок №2:...
Цилиндровые замки для входных дверей: отличное сочетание надежности и стоимости
Наряду с сувальдными цилиндровые замки в настоящее время являются самыми популярынми...
Фрезер з дрилі своїми руками: робочий процес виготовлення
Любителі майструвати різні речі будинку по достоїнству оцінили появу на ринку такого...
Вирощування болгарського перцю з насіння в домашніх умовах: як посадити і доглядати
Цей овоч з-за свого просто фантастичного корисного складу повинен бути присутнім в...
Колиска колиска для немовлят - як зробити своїми руками
Зараз багато майбутні батьки намагаються зрозуміти необхідність покупки ряду речей для...
Правильне формування крони яблуні - особливості обрізки
Кожен садівник знає, як сформувати крону яблуні, і що кількість врожаю залежить тільки...
Вирощування ніжною тропічної маранти в домашніх умовах
Любителям кімнатних рослин, а саме маранти, стане корисним дізнатися про види цієї...