Любителям кімнатних рослин, а саме маранти, стане корисним дізнатися про види цієї квітки і особливості догляду за рослиною в домашніх умовах, а також вибрати підходящий для себе сорт за наданими фото.
З цієї тропічної капризуньей пов'язані багато прикмети та повір'я.
Вважається, що вона є оберегом домашнього вогнища, приносить в будинок спокій і мир, поглинає всю негативну енергетику, позбавляє від великих сварок і скандалів у родині.
Натомість вона потребує особливої уваги і турботи. Вивчивши особливості догляду за даними рослиною, залишиться лише застосувати знання на практиці.
Маранта Фасцинатор з сімейства марантових. Це багаторічна трав'яниста рослина. Його батьківщиною є тропічна болотиста місцевість Південної Америки.
Листки розташовуються на стеблі в два ряди або ж прикореневі. Кореневище клубневидное. Рослина цінується за яскраве забарвлення листя від темного зеленого до світло-зеленого з білястим відтінком.
Максимальна висота становить 20 сантиметрів. Цвіте рослина нечасто. Колосоподібні суцвіття має форму квітки асиметричні, тричленні, білого і світло-бузкового забарвлення. Після в'янення квіток утворюється односеменная коробочка.
В народі рослина отримало назву «Десять заповідей» та «Молиться Богу». Перша назва походить від кількості плям на листках рослини. Друге ж — від особливостей листя міняти положення з горизонтального на вертикальне і згортатися в трубочку. Листя ніби слідують за сонцем протягом дня.
Маранта нараховує близько 25 видів.
Розглянемо найпоширеніші з них детальніше:
Дуже вологолюбна рослина. Влітку полив проводиться через день, а взимку достатньо буде поливати через кожні п'ять-сім днів.
Зволожувати Грунт потрібно відстояною водою кімнатної температури.
щоб уникнути загнивання листків не слід на них лити воду. Щоб квітка відчував себе комфортно, грунт повинен бути завжди в міру вологою.
Слід також врахувати, що надмірне зволоження Грунту може привести до загнивання коренів. Просихати повинен тільки верхній шар на 2-3 див.
зауважте: нерегулярний полив може привести до загибелі квітки.Оптимальна температура для росту та розвитку рослини в домашніх умовах становить +20-26 градусів в літній період і +16-18 зимовий.
Подбайте, щоб квітка не потрапляв на протяги і не піддавався перепадів температур.
Потрібна підвищена вологість, забезпечити яку можливо систематичним обприскуванням тропічної красуні.
Цю процедуру можна поєднати з часом поливу маранти.
Рада садівника: з метою зволоження повітря горщик з квіткою також можна поставити на контейнер, наповнений мокрим торфом, піском, мохом або галькою.Розмістити гірки з квітками краще всього на західному або східному вікні, де досить розсіяного світла.
Слід врахувати: яскраве освітлення, як і його недолік, призведе до того, що листя стануть тьмяним.Ідеальним варіантом для утримання квітки будинку буде забезпечення штучного освітлення до 16 годин на добу.
Квітка добре росте і розвивається в пухкої слабокислою грунті.
Для повноцінного харчування можна купити спеціальний субстрат у магазині, а також приготувати Грунт самостійно, що не складе великої праці.
Щоб самому приготувати субстрат, беремо по дві частини торфу і листової землі, змішуємо їх з однієї частини піску.
Щоб земля була пухкою, додають деревне вугілля, соснову кору або мох сфагнум. Живильний грунт готовий!
Коли маранта знаходиться в стані спокою – удобрювати її не варто. Як тільки відновлюється її зростання, вносити мінеральне добриво потрібно один раз в два тижні. Взимку підгодівлю потрібно скоротити наполовину.
пересадці слід приступати у весняний час року з настанням вегетативного періоду.
Як правило, рослину пересаджують кожні три роки.
З кожною пересадкою потрібно збільшувати розмір горщика на 1-2 див.
Візьміть на замітку: при виборі горщика потрібно врахувати, що коріння квітки розташовуються на поверхні, тому глибока ємність не потрібна. Прекрасним варіантом буде широка і неглибока каганець.Щоб запобігти застою води, подбайте про дренажі. Ще одна порада: при пересадці потрібно видалити хворі та сухі листки, якщо такі є.
З-за неправильного догляду листя квітки можуть витягнутися, збліднути, засохнути або пожовтіти.
Не поспішайте викидати тропічну красуню!
Состригите всі листочки, а горщик поставте в темне місце.
Поливайте як зазвичай. Через 4-6 тижнів з'являться нові красиві листочки, а кущ стане пишнішим колишнього.
Розмножити рослина не складе труднощів навіть недосвідченому квітникарю.
Найлегше це зробити, поділивши дорослий кущ. Для цього акуратно дістаньте рослина з вазона, і звільніть кореневище від грунту.
Підберіть відповідний за розміром горщик і посадіть рослину в грунт. Для кращого вкорінення квітки – створіть парниковий ефект.
Зверніть увагу: розділіть рослину так, щоб у нових кущиків було достатня кількість кореневої системи для життєдіяльності квітки.Розмноження живцюванням буде дещо складніше. Цю непросту операцію можна проводити все літо. Для цього підійде держак, висотою 10 см, на якому знаходиться як мінімум два листка і стільки ж міжвузлів. Зрізають його на два сантиметри нижче вузлика. Держак потрібно поставити у воду. Через місяць почнуть з'являтися коріння. Молоду рослину висаджують в легкий субстрат, що складається з піску і торфу.
Неправильний догляд за квіткою може призвести до появи шкідників.
Найчастіше на маранту нападають:
Павутинний кліщ доставляє багато неприємностей
Порада фахівця: забезпечивши високу вологість повітря, ви зведете до мінімуму появу шкідників.Якщо вони все-таки з'явилися, позбутися від них можна за допомогою спеціальних препаратів.
для лікування можна вдатися до народних рецептів. В боротьбі з павутинним кліщем допоможе настій з кульбаби, деревію, цибулі або часнику з додаванням мила.
чи Знаєте Ви, що: надлишок вологи є причиною загнивання коренів і появи такої хвороби на листках, як бура плямистість. Позбутися від неї можна, видаливши всі пошкоджені ділянки куща.Решта здорові частини потрібно обробити фунгіцидами або рожевим розчином марганцівки. Кущик обов'язково потрібно пересадити і ретельно дотримувати рекомендації по догляду.
Цікавий факт: купити маранту фасцинатор собі додому може кожен квітникар. Її ціна становить від 165 рублів за невеликий кущик.Як з'ясувалося, маранта – примхлива рослина, але вивчивши всі тонкощі догляду, вирощувати і доглядати за квіткою стане під силу навіть недосвідченому квітникарю. А натомість приділеного увазі, турботі і любові кущик буде радувати вас пишною зеленню.
Дивіться відео, в якому досвідчений квітникар розповідає про посадці і догляду за марантой триколірної: