» » Гіпсофіла багаторічна: посадка і догляд у відкритому грунті

Гіпсофіла багаторічна: посадка і догляд у відкритому грунті



Легкі і повітряні квітки цієї рослини прикрасять сад, альпійську гірку, квітковий букет. Англійські садівники називають рослина «диханням дитини», німці – «вуаль нареченої», а південна степова гіпсофіла, схожа на снігову кулю, отримала назву «перекоти-поле».

Опис

bb27d47a-b8ce-4c4a-8b56-16240ca2b1e4Gypsophila – це представник сімейства гвоздикових. Рід складається зі ста видів, що виростають практично по всій планеті. Гіпсофіла має ще іншу назву: качім. Рослина може бути трав'янистим.

Серед гипсофил є і напівчагарники. Тонке, розгалужене, повзуче стебло сланке або покритий численними білими суцвіттями-мітелками, простими або махровими. Зазвичай має округлу форму. Корінь стрижневий і досить великий, особливо у напівчагарників.

Листова пластинка невелика, ланцетоподібна, практично непомітна на тлі ажурних квіток. Висота залежить від різновиду і варіює від 10 см (низькорослі види), півметра (повзуча форма), метр і більше (полукустанрниковая форма). Цвітіння гіпсофіли триває з початку і до середини літа. Забарвлення суцвіть частіше біла, рідше – рожева, кармінова, іноді зустрічаються квіти з легким зеленуватим відтінком. Плоди многосеменные, кулясті.

Корисно знати: цвітіння у гіпсофіли рясне, але нетривалий. За допомогою обрізки можна отримати і більш пізнє цвітіння. Обрізати потрібно, коли гіпсофіла відцвіла, це дасть додаткове цвітіння в осінній період.

Біологічні особливості

09237090-abca-449d-a5d8-8b8aa00ecf20

Відкриті ділянки, багато сонця, гарне освітлення – це улюблені місця гіпсофіли. Але може переносити і невелике затінення.

Вона невибаглива і стійка до посухи, тому полив помірний. При близькому розташуванні грунтових вод або в сирому місці гине. Так що грунт має бути добре дренирована, легка і харчова. Обов'язково повинна містити вапно.

Морозостійка, але в малосніжні зими краще вкривати соломою.

зауважте: гіпсофіла може вирощуватися як багаторічна, так і як однорічна культура. Це залежить від виду і особливостей його розмноження.

Відомі види і сорти

cd3ffda2-0848-4699-8d66-6cc78d2668f2

В якості прикладу наведемо багаторічні сорти, найбільш поширені і вирощувані на дачних ділянках.

Гіпсофіла волотиста вирощується повсюдно. Вид вважається найбільш відомим. З сіро-зеленим листям, з ніжними білими і рожевими квітами, що нагадують маленькі троянди, вона виглядає досить привабливо.

Цвітіння триває все літо і перший місяць осені. Висота може бути різною — від 30 см до 120 див. Це пов'язано з прийомами догляду і використовуваної підгодівлею. Хороша в зрізку і аранжування букетів. Флористи її люблять за можливість створення зимових композицій. Висаджується поодиноко і групами. Прекрасно виглядає на клумбі і мавританському газоні.

Розглянемо докладніше багаторічні види гіпсофіли:

  1. Гіпсофіла повзуча — низькоросла форма не дарма відноситься до невибагливої, вона добре себе почуває на кам'янистих схилах. «Рослина гір» – це її інша назва. Низькоросла красуня оповита біло-рожевим хмарою в оточенні листя смарагдового відтінку. Рости на одному місці до 4 років. З її допомогою декорують кам'янисті гірки, бордюри.

  2. Гіпсофіла ясколковидная — догляд за якої доставляє багато приємних хвилин. Це дивно приваблива гірська культура з прекрасними даними для декорування ділянки. Невимогливість до догляду, стійкість до морозів і посушливих періодів разом з незвичайним зовнішнім виглядом – достоїнства цієї рослини. Цвіте маленькими світлими кольорами, а її зростання не перевищує 10-20 див. Вдале рішення для оформлення кам'янистій поверхні і створення ландшафтної композиції.

  3. Гіпсофіла паникулата — досягає 40-50 см у висоту. Забарвлення листя сизо-зелений, розгалужений кущ. Суцвіття невеликі: забарвлення може бути різної, частіше рожева. Цвіте масово, починаючи з травня. Використовують для декорування кам'янистих місць або стінок. Гіпсофіла паникулата Сніжинка – гіллястий великий сорт (до 90 см). Квітки махрові сніжно-білі. Хороша в букеті.

  4. Гіпсофіла тихоокеанська — це розлогий кущ 80 див. Стебла сильногіллясті, листя сіро-блакитна, ланцетоподібна. Блідо-рожеві квітки мають досить великі розміри. Представники цього виду хоч і багаторічні, але недовговічні. Потрібно пересівати раз в 3-4 року. У зимовий час не ховається. Використовується в зрізку і різних видах квітників.

  5. Гіпсофіла волотиста Фламінго — високорослий сорт, який досягає 120 див. Стебла сильно розгалужуються у верхній частині, утворюючи кулясто-ажурний візерунок. Листя дрібні, вузькі, прикореневі, опушені. Вся рослина сірувато-зелене. Квітки дрібні, білувато-рожеві, за формою можуть бути прості або махрові суцвіття волотисте. Цвіте в кінці літа. Квіти добре виглядають в літніх і зимових букетах, не втрачають свою декоративність і в засушеному вигляді. Рідше їх додають для обрамлення в букетах в поєднанні з іншими квітами. До гипсофилам метельчатым належить сорт Розеншлейер — це стелиться форма, не більше 40 см, з рожевими, махровими квітками. Цвітіння триває близько 90 днів.

Прийоми і секрети вирощування

gypsophylla_muralis_gypsy_deep_rose

Догляд передбачає нечастий, але періодичний полив і рідкісні, але регулярні підгодівлі. Тільки почав рости гипсофилам необхідний частий полив (від цього буде залежати гарне цвітіння). Воду краще лити збоку (т. к. квіти ніжні), додаючи калійні добрива.

Потрібно стежити за вологістю ділянки під час цвітіння качима, а ось восени поливи слід обмежити. Ділянка має бути сухим і добре освітленим. Земля потрібна поживна, але вміст гумусу невелике: 1-2%.

Перед посадкою рослини можна внести перегній в грунт. Для швидкого росту і розвитку культури необхідна температура 16-18 градусів. А щоб зацвісти, культурі потрібно тривалий денний час.

При посадці в одну лінію витримують проміжок між культурами 1,7 м. Через 2 роки через один кущ проводять пересадку, що забезпечує рясне цвітіння і якість квітки. Можна використовувати гніздовий метод, висаджуючи по колу кілька кольорів. Вони будуть краще видно і виглядати як єдине ціле. Можливо, високорослі кущі потрібно буде підв'язати.

Після того, як рослина відцвітає, стебла підрізають, не доходячи до коренів кілька сантиметрів. Стебло повинен бути сухим. Обрізання можна проводити після того, коли рослина закінчило цвітіння. На зиму культуру ще раз обрізають, тільки міцні стебла залишаються не зрізаними. Хоч і рослина морозостійка, її вкривають ялиновим гіллям на випадок малосніжних зим.

Слід врахувати: це витончена рослина досить швидко розростається, тому треба відразу визначитися з відстанню до інших рослин. Крім того, вона не завжди добре переносить пересадку, іноді навіть гине.

Розмноження

Рослина дає самосів. Можна садити насіння і під зиму в приготовані спеціальні гряди. Сходять маленькі рослини досить дружно, їх підгодовують і проріджують.

Через 1,5 місяці після посіву рослина зацвітає. Сіяти гипсофилу можна протягом усього літа. також Можна пророщувати насіння в ящиках, пікірувати, проріджувати і розсаджувати.

Розмножують качім і молодими живцями (пагонами) до цвітіння рослини. Живці вкорінюються влітку, а висаджувати на підібране для культури місце потрібно восени, щоб вони могли прижитися. Потрібен особливий догляд і уважне ставлення до молодим паросткам.

cf25ab6c-c3fc-4181-b7ed-b4bfa04fb756

Рекомендація садівника: земляна суміш для вкорінення живців повинна бути пухкої, водо - і повітропроникною, з додаванням крейди. Можна ввести гетероауксин (природний стимулятор росту). Потрібен також тривалий світловий день і невелике притінення.

Розміщення в саду

25085c23243832dd45c87c31eb5841d6

Рокарії (альпійські гірки), сад каменів, скелясті схили – це місця, де культура вигляд гармонійно і красиво.

У квітниках добре виглядає у поєднанні з крупноквіткові рослинами. Добре виглядає в міксбордерах, виконаних в різних стилях (змішаний квітник витягнутої форми), рабатках (довга прямокутна грядка з квітів), бордюрах.

Обрамляє і підкреслює красу інших вишуканих квітів. Заповнює порожні місця відцвілих рослин.

Рослина популярне і у флористів: це матеріал для свіжих і сухих букетів, квіткових аранжувань.

І якщо у вас з'явиться можливість, не замислюйтесь, висаджуйте гипсофилу в своєму саду, і вона буде радувати вас пухнастим хмарою квітів.

Дивіться відео, в якому досвідчений садівник розповідає про посадці, догляду і вирощуванні гіпсофіли з насіння:



Похожие предложения
Дата добавления: 12-05-2017, 18:22
Статьи по теме
Особенности и преимущества дверей с терморазрывом
Двери являются ключевым элементом в современных системах энергосбережения и управления...
Как обшить стены деревянными панелями и досками
Деревянные плиты и панели для стен – отличный способ сохранить тепло в доме и увеличить...
Як побудувати гараж з двосхилим дахом своїми руками: конструкція, огляд матеріалів, креслення і розрахунки
Сучасний гараж – це місце безпечного зберігання автомобіля і зручна майстерня для його...
Такая разная тканевая обивка мебели
Кто-то отказывается от мебели, обитой кожей, из-за любви к животным — ведь даже на...
Високоврожайний картопля «Ласунок»: характеристика та опис сорту, фото і відгуки
Безліч страв, приготованих з використанням картоплі, представлені в кухнях різних...
Вирощування астильби на ділянці: підготовка насіння і садіння у відкритий грунт
Астильба — декоративна садова рослина, корневищний багаторічник, морозостійкий і не...
Ландшафтний дизайн дачної ділянки: вдалі ідеї від задуму до втілення
Ми пропонуємо Вашій увазі кращі ідеї оформлення ландшафту дачної ділянки, а також...
4 особенности проектов одноэтажных домов
Этажность дома — основной момент, на который нужно обращать внимание при выборе...
Генеральне прибирання квартири: детальний алгоритм проведення
Всім господаркам рано чи пізно доводиться стикатися з таким поняттям, як генеральне...