Дворівнева стеля – оригінальний спосіб оформлення поверхні над головою, який оцінять і власники невеликих приміщень, яким потрібно візуально розширити простір, і власники значних площ – адже, щоб не загубитися, потрібно грамотно зонувати територію. Додатковий «плюс» ефектного прикраси стелі – використання високоякісного натяжної полотна: красивий і практичний декор, який прослужить багато років із збереженням експлуатаційних властивостей.
Дворівневий натяжна стеля – це складна конструкція, яка дозволяє реалізувати будь-який дизайнерський задум: зонувати простір, витончено розставити акценти, зібрати роз'єднані елементи інтер'єру в єдиний образ. При виборі дворівневої конструкції власник зможе оцінити всі переваги натяжної полотна (тканинного, ПВХ-плівки) – розкішний зовнішній вигляд, багата колірна палітра, екологічність, довговічність, вологостійкість, швидкий монтаж і здатність матеріалу утримувати надлишки води.
Складний натяжна стеля з двох рівнів – «золота середина» між одноманітністю однорівневих поверхонь і трудомістким процесом створення ексклюзивних багаторівневих конструкцій. Тому дворівнева стеля з використанням натяжної полотна відрізняється не тільки привабливим зовнішнім виглядом, але і оптимальним співвідношенням якість/ціна. Додатковий «плюс» складного натяжної стелі – можливість поліпшити тепло - і звукоізоляційні властивості базової конструкції і створити неповторні зорові ефекти за рахунок грамотного планування освітлювального обладнання.
Важливий аспект, якому рекомендується приділити увагу при виборі натяжної стелі – складності монтажу: фактично установка полотна не відноситься до трудомістких процесів і, теоретично, може виконуватися самостійно. Однак необхідно пам'ятати, що в процесі установки полотна необхідно використовувати спеціальне обладнання – теплову гармату і нагріти плівку і, відповідно, приміщення до 60° С.
Важливо! Теплові гармати (газові, електричні) – інструмент досить небезпечний! Тому ризик перегріву плівки, дорогих предметів інтер'єру і самого себе при невмілому поводженні – мінімальна «неприємність», яка може стати наслідком невдалого експерименту!
Власнику приміщень, який вирішив створити сплеск розкоші на стелі або реалізувати неповторний дизайнерський задум, потрібно знайти компроміс – або довірити монтаж складної конструкції за авторським ескізом професіоналам, або підібрати той варіант, який дозволить заощадити і частина робіт виконати своїми руками (гіпсокартон + натяжний полотно).
Застосування натяжної стелі дозволяє створити будь-який варіант оформлення стелі на свій смак. Найбільш популярними рішеннями в сучасному дизайні визнані три варіанти конструкцій:
У цьому випадку полотно монтується в один шар, стеля ділиться по висоті і кожному рівню надаються певні обриси (плавні лінії, строгі форми, інше). Підсвічування (светоідние стрічки, точкові світильники) можна розташувати на будь-якому рівні – під напівпрозорим полотном, на вертикальній межі ділянок.
Конструкція складається з перфорованого непрозорого полотна, яке створює виборчу підсвічування полотна наступного рівня – напівпрозорого, яке служить «екраном» для формування зображень: листя, розсипи зірок і галактик, небесних тіл, інших форм. В якості освітлювального обладнання використовуються точкові світильники (низьковольтні софіти з перетворювачами) та светоідние стрічки.
При створенні комбінованого полотна з листами ГКЛ залучати фахівців потрібно тільки на етапі кріплення ПВХ-плівки. У перших двох випадках рекомендується відмовитися від експериментів і весь обсяг робіт, включаючи монтаж освітлювального обладнання, довірити професіоналам.