Сірий – зручна і легка підвісна ліжко, яку зазвичай використовують у похідних умовах або для благоустрою присадибної ділянки.
Кому належить цей винахід і час його появи сьогодні встановити складно. Різні варіанти тканинних підвісних ліжок відомі зі стародавності у багатьох культурах.
Сьогодні вони займають почесне місце не тільки в туристичному спорядженні, але і на присадибних ділянках. Це відмінний спосіб організувати комфортне місце відпочинку в саду з мінімальними витратами.
Гамак при бажанні можна виготовити самостійно. А якщо у вас немає на ділянці відповідних дерев, то своїми руками можна зібрати і надійну підставку.
Як і будь-яка інша зручна річ, за свою історію гамак пережив безліч метаморфоз. Сьогодні найпопулярнішими варіантами виконання можна назвати:
Сьогодні гамаки використовують не тільки на відкритих просторах, їх можна часто зустріти і в інтер'єрі житлових кімнат. Вони вдало вписуються в самі різні стилі, економлять простір і просто зручні.
Гамак є відмінним доповненням для зони відпочинку. Щоб зробити зону відпочинку максимально комфортною, можна побудувати там альтанку з двосхилим дахом.Позбавитися від палючих сонячних променів можна з допомогою перголи. Про те, як її зробити, читайте тут.
Отже, як ми вже з'ясували: гамак – це підвісна ліжко з тканини. А значить, для його виготовлення знадобиться:
Інструменти для роботи:
Сірий – дуже просте виріб, і особливих навичок в області крою та шиття не вимагає. Це простий прямокутник тканини зі стропами (мотузяними кріпленнями) для підвішування.
Головне правильно підібрати розмір гамака, щоб у ньому було зручно всім. Довжина розраховується за формулою: зростання найвищого члена сім'ї+60 см. Якщо модель передбачає подгибку до отриманої величині необхідно додати припуски на підгин і шви.
Ширина для моделей без планок становить 140-160 см. Для гамака на планках нам знадобиться полотно шириною: довжина планок мінус 7-10 см.
найпростіший гамак – кокон без планок. Він хороший тим, що дозволяє повністю розслабитися, з нього неможливо випасти уві сні або при розгойдуванні, що особливо важливо тим, у кого є діти.
Головний його недолік – на ньому незручно повертатися і з нього складно вибратися. У підготовленого полотна необхідно обробити його краю швом вподгібку по всьому периметру.
Після чого до менших сторонах отриманого прямокутника з кроком не більше 20 см пришиваються невеликі петлі.
порада! Розмір петель роблять таким, щоб в них можна було протягнути шнур, на якому буде підвішуватися гамак. Міцні і акуратні петлі виходять з щільної тасьми або багажного ременя. Дуже важливо добре закріпити петлі, тому їх пришивають в кілька рядків. Щоб приховати місця кріплення і зробити край гамака більш щільною, по всій довжині пришивається щільна і широка тасьма.В отримані петлі протягуємо мотузкові кріплення — стропи з шнура не менше 8 мм в діаметрі.
найпростіший варіант виготовлення надійного підвісу для гамака-кокона:
Модель на планках не набагато складніше. Розмір полотна розраховується також, як і в попередньому випадку.
Ширина може бути і менше, ніж для марокканського гамака (від 90 см). До довжині, якщо полотном буде обтягуватися дерев'яний держак, а стропи протягується через люверси необхідно додати 15 см з кожної сторони на підгин.
Краю полотна обробляються швом вподгібку. Після чого воно кріпиться до планок.
Зробити це можна двома способами:
В цілому основна частина виробу готова. Тепер необхідно завести планки в петлі або куліску (підігнутий і отстроченный край, у який можна протягнути шнурок або в нашому випадку – дерев'яну палицю).
При кріпленні на петлях стоїть під стропи заздалегідь висвердлити отвори, з кроком 7-10 см. При розмітці їх зміщують так, щоб вони припадали на середину відстані між петельок.
Стропи виготовляють з шнура, здатного витримати навантаження 150-200 кг. Він може бути як натуральним, так і синтетичним, з тілом він не стикається.
Для моделі з петлями відміряємо від кінця метр мотузки і протягуємо перше від краю отвір. Робимо петлю довжиною в метр, і знову заводимо шнур в перший отвір.
Після чого протягуємо мотузку у другий отвір таким чином, щоб з вивороту гамака, вийшов стібок. Порядок дій повторюємо до кінця планки.
Потім всі отримані петлі строп ретельно вирівнюються і зв'язуються таким чином, щоб вузол знаходився посередині дерев'яного держака на відстані 30-50 см від нього. Дуже важливо міцно закріпити вільні кінці шнура. З вільних петель після загального вузла формується петля.
Зверніть увагу! Для моделі на люверсах, дотримується такий самий порядок робіт, з тією різницею, що шпагат простягається через отвори в люверсах так, щоб петлі проходили через верхню сторону полотна.Ще один спосіб виготовити гамак своїми руками в домашніх умовах – сплести. Для цього не знадобиться глибоких знань макраме, достатньо буде навчитися робити простий плоский вузол.
Його схему можна подивитися в Інтернеті, він дуже простий, і освоїти його можна за п'ять хвилин.
Для роботи нам знадобляться:
планках з кроком 5-7 см висвердлюються отвори для строп. Після чого на них навішуємо мотузки, розрізані на рівні частини рівні 6-ти довжинам гамака, таким чином, щоб на дерев'яній частині була середина кожної мотузки.
просто в шаховому порядку пов'язуємо на рівній відстані плоским вузлом. Щоб всі осередки виходили однаковими можна підставляти між вузликами шматочок брусу квадратного перерізу зі стороною дорівнює розміру осередку, як би обв'язуючи його.
Таким чином выплетается сітка потрібної довжини, яка закріплюється на другий планки. Стропи і петля виготовляються так само, як і в тканинних моделях.
Звичайно, тут описані найпростіші моделі. І завжди залишається простір для творчості. Майстрині, які добре знайомі з технікою макраме, виплітають яскраві і «мереживні» гамаки з шнурів різного кольору, прикрашаючи їх бахромою або ажурною кромкою.
Також оригінальний гамак можна виготовити, володіючи навичками клаптикового шиття. Наприклад, багато господинь саме таким чином дарують друге життя старих джинсів, яких зазвичай багато порошиться в шафах будь-якої сучасної сім'ї. Також можна сплести сидячий гамак з старого металевого обруча.
Для літнього відпочинку на природі відмінно підходять шезлонги. Про те, як зробити їх своїми руками, читайте в наступній нашій статті.А зі змісту цієї статті Ви дізнаєтеся як зробити экопарковку.
Зазвичай гамак кріплять на деревах не менше 20 см в діаметрі, розташованих на відстані близько трьох метрів. Також його можна повісити, закріпивши одним кінцем до будь-якій будові, або на стовпах.
При цьому слід пам'ятати, що опори повинні бути заглиблені не менш ніж на метр і міцні і стійкі.
Але, іноді на ділянці немає відповідного місця, тоді на допомогу може прийти підставка. Її можна купити в магазині, але зазвичай така конструкція коштує недешево. Саме тому багато майстри беруться за виготовлення підставки своїми руками.
В домашніх умовах простіше всього зробити з дерева. Для цього можна використовувати товсту дошку, товщиною не менше 50 мм і шириною не менше 100 мм.
Все, що нам знадобиться:
Самі стовпи кріпляться декількома болтами або саморізами до основи під кутом приблизно 60 градусів. Для більшої стійкості конструкції на кінцях заснування в спеціально підготовлені пази кріпляться опори.
З металу можна зварити більш складний каркас, подібний до того, який використовується в садових гойдалках.
Сьогодні гамаки досить популярні, і їх можна придбати практично в будь-якій торговельній точці від відділу супутніх товарів супермаркету до салону спеціалізованого туристичного обладнання. І ціни на них також можуть сильно відрізнятися.
найпростіша плетені модель може коштувати від 600 рублів, а конструкція з підставкою, навісом та москітною сіткою обійдеться в більш ніж 50 тис. рублів.
про те, як зробити гамак своїми руками, дивіться в цьому відео: