Більярдний стіл може стати прекрасним доповненням інтер'єру приватного будинку або дачі. Завдяки зовнішньому вигляду цей предмет меблів є самостійним елементом декору.
Столи для більярду можна придбати в магазині, але ціни на них дуже високі, так і за габаритами готовий виріб може не вписатися у відведене для нього простір, особливо якщо планується створити більярдну з додатковою меблями.
Як зробити більярдний стіл своїми руками, що для цього потрібно і як не помилитися у розмірах майбутнього столу і аксесуарів, ми розповімо вам в цій статті.
Розраховуючи габарити столу, слід враховувати розміри кімнати, передбачити проходи для вільного переміщення гравців і місце для установки києвниці, де будуть знаходитися киї кулі.
Ширина кімнати повинна бути такою, щоб з кожної сторони залишалося простір, рівний довжині кия.
Оптимальними (перша цифра) і мінімальними (друга цифра) розмірами для непрофесійного більярдного столу є:
Зазвичай для більярдного столу виділяється простір 4 х 5 метрів. Якщо такого місця немає, але дуже хочеться встановити стіл для гри в більярд, то можна вибрати один з варіантів:
Інвентар і аксесуари для гри в більярд придбати в спеціалізованих магазинах. Розмір куль і довжина кия підбираються з урахуванням габаритів столу і зростання гравців.
Для гри в більярд, крім столу, необхідні наступні предмети:
Матеріали, які знадобляться для виготовлення столу:
Інструменти:
Можливо, вам також буде цікаво дізнатися, як зробити стіл-ліжко.
Креслення з розмірами і покрокову інструкцію для виготовлення письмового столу ви знайдете тут. А про те, як зробити стіл для балкона, читайте в цій статті.
Крок 1. Виробляємо розкрій ДСП за заздалегідь підготовленим кресленням. Розкрій можна довірити фахівцям при купівлі листа. При цьому буде збережена геометрія столу.
Крок 2. Виготовляємо підкладку. Вирізаємо з ДСП планки:
Склеюємо планки однаковою ширини між собою попарно таким чином: Клей використовуємо спеціальний для дерева або звичайний ПВА. Для швидкого склеювання можна вкрутити в планки пару саморізів.
зауважте: для підкладки можна використовувати подряпаний і має інші незначні дефекти матеріал, так як зовнішній вигляд його не має значення. Не годяться тільки розбухлі від вологи і сильно пошкоджені листи ДСП. Крок 3. Склеюємо отримані деталі. Зміцнюємо конструкцію саморізами.Крок 4. Вирізаємо лузи за допомогою лобзика і наждачкою шліфуємо зрізи.
Крок 5. Свердлимо отвори для кріплення підкладки до рамі (Діаметр – 4 мм), для прикріплення борту (Діаметр – 22 мм) і ступінчасті отвори для гайок і болтів.
Крок 6. Виготовляємо картонні шаблони бортів – контури всіх бортів разом з перерізами. Необхідний шаблон короткої боку столу (1 шт.) і шаблон довгою сторони (з обох сторін серединної лузи – 2 шт.). Картонні шаблони дозволяють уникати помилок з розкриємо матеріалу для бортів і перевірити розмір від гуми до плити.
Крок 7. Примірка шаблонів до ігровому полю. Всі отвори, кріплення і зрізи повинні ідеально збігатися з плитою. Заміряйте отвори для луз: 70/72 – для прямих і 76/78 – для кутових.
Крок 8. Виготовлення борту. Матеріал – цільні шматки дерева без дефектів, відколів і тріщин. По тілу борту свердлом Фостнера висвердлюються 3 отвори. Борти вирізаються з кресленнями, за допомогою фрезера випилюються два паза. В один з пазів на ПВА (або будь-яким іншим клеєм для дерева) приклеюється декоративна планка, яка буде закривати кріплення зовнішньої частини борта до ігровому полю.
Крок 9. Вирізаємо рейки за розмірами всіх бортів (перетин 9,5 х 9,5 мм). Вони будуть тримати тканина.
Крок 10. Виробляються опор для нашого столу. З двох дощок 100 х 40 х 750 мм клеїться серцевина з перетином 80 х 80 мм. На неї наклеюються дошки (товщина – 50 мм). Розмір готової опори – 170 х 170 х 270 мм
Після просушування всіх шарів клею проводиться обробка опор: всі кути скругляются і шліфуються.
Зверніть увагу: можна купити вже готові регульовані ніжки з клеєного бруса або замовити їх виготовлення в столярній майстерні для того, щоб майстри зробили їх різьбленими і естетичними. Встановлюємо регульовану опору (фланц з гайкою, гвинт регулювання, підп'ятник) і декоративний кожух,, який буде приховувати механізм. Кожух можна зробити з будь-якого матеріалу. Головна вимога: він повинен гармоніювати з загальним дизайном вашого більярдного столу.Крок 11. Виготовляємо царги. Вони можуть бути як рівні, так і різьблені. Царги скріплюються з опорами меблевими шкантами (діаметр 16 мм).
Крок 12. Перемичка виготовляється з цілісної деревини без видимих пошкоджень. З обох сторін перемички кріпимо саморізами або приклеюємо два бруска переріз 40 х 40 мм З боків планки врезаем дві врізні гайки (М10 або М12), а на краю за допомогою саморізів прикручуємо металеві куточки.
Зверніть увагу: перемичка встановлюється на царге за допомогою шкантів, тому є нерегульованою. Крок 13. Для додання естетичного вигляду можна прикріпити до царгам більярдного столу кронштейни з дерева. Вони можуть бути рівними або різьбленими. Встановлюються кронштейни за допомогою металевих куточків або клею.
Отже, всі деталі столу готові. Можна приступати до контрольної збірці.
Крок 14. На перемичку приклеюються бруски. Вони повинні відповідати планок перемички. Кріпимо царги до опори за допомогою меблевого гвинта або звичайних металевих куточків і саморізів. На бортах встановлюються конфірмати. Всі вузли зібрані – приступаємо до збірки. Болти і саморізи повністю не затягуються!
Опори скріплюються царгами.
Накладаємо підкладку.
Тільки після повної перевірки затягуємо всі болти і саморізи. Укладаємо ігрову плиту. Встановлюємо борту. Кріпимо отвори луз (цього не можна робити при складанні контрольної).
Крок 15. Наклеюємо гумку на борту за допомогою гумового клею. Наносимо клей на борт і на гуму, даємо йому підсохнути 30 хвилин. Потім повторюємо процедуру. Потім акуратно приклеюємо гуму на борт, злегка її натягаючи. Дивимося, щоб краї гуми і борти збігалися. Гострим ножем рівняємо краю гуми по бортах.
Крок 16. Всі дерев'яні деталі необхідно обробити просоченням в 2-4 шари з повним просыханием кожного шару. Потім стіл покривається декількома шарами лаку (2-3 шари). В лак можна додати трохи барвника для додання потрібного відтінку.
Крок 17. Остаточна збірка столу. Встановлюємо довгі царги на опори, потім короткі царги разом зі стяжками. Укладаємо підкладку, вкрутивши гайки. Укладаємо ігрову плиту і рівняємо її за допомогою рівня.
Крок 18. Шпаклівкою замазуємо шви на ігровому полі і обробляємо його наждачкою (якщо використовується ламінована лист ДСП, то шпатлевать не потрібно).
Крок 19. Обтягуємо ігрову плиту тканиною та за допомогою степлера кріпимо до підкладці. Обтягуємо борту тканиною і встановлюємо їх на стіл.
Крок 20. Встановлюємо лузи. Їх можна купити або виготовити з металевого куточка, верхня частина якого розрізається сонечком та за допомогою молотка загинається півколом.
Для сітки луз можна використовувати будь-яку міцну сітку (підійде звичайна москітна). Також можна сплести сітку самостійно (наприклад, з тонких шкіряних смужок).
Як правильно зібрати більярдний стіл, дивіться у відео: