» » Як садити полуницю насінням: вибір насіння і ґрунту, поради по догляду і поливу

Як садити полуницю насінням: вибір насіння і ґрунту, поради по догляду і поливу



Полуниця дуже корисна і смачна червона ягода. Її батьківщиною є Америка. Однак, завдяки своїм корисним якостям сьогодні вона дуже популярна у всьому світі.

Кожен дачник мріє виростити на своїй ділянці таке прекрасне літнє частування, багате вітаміном С і добре вгамовує спрагу. Але як це правильно зробити – знають далеко не всі садівники.

Вибір насіння

Багато городники намагаються купувати і висаджувати вже готові сіянці. Зрозуміло, що так набагато простіше. Але більшість професіоналів рекомендують самостійно вирощувати полуницю з насіння в домашніх умовах.

Порада! Для того щоб отримати урожай ранньої великої полуниці, необхідно почати її вирощування з насіння, а потім отриману розсаду висаджувати в грунт.

Вибір насіння полуниціНасіння полуниці найкраще купити спеціалізованих торгових точках, а не в інтернеті, де можна отримати кота в мішку. Це правило поширюється в принципі на вибір всіх насіння, в тому числі на насіння огірків і перцю.

Коштують вони приблизно від 13 до 159 рублів за невелику упаковку. З великої кількості сортів полуниці грамотний співробітник спеціалізованого магазину допоможе підібрати саме той сорт, який буде найбільш підходящим за смаковими якостями.

Самими популярними сортами полуниці є:

  • Королева Єлизавета
  • Гигантелла
  • Лорд
  • Зенга-Зенгана
  • Альбіон
  • Кімберлі
  • Зоря
  • Сашенька
  • Рожевий фламінго

Для початку краще всього поекспериментувати з посівом насіння відразу кількох сортів і обов'язково в їх числі повинна виявитися ремонтантна ягода. Під цим поняттям розуміють таку полуницю, яка здатна давати врожай кілька разів за сезон.

Ремонтантні сорти великоплідної суниці:

  • Сан Андреас
  • Маллінг Опал
  • Сельва
  • Монтерей
  • Альбіон
  • Портола

Плодоносять ці сорти до перших морозів.

Підготовка насіння перед посадкою

Підготовка перед посадкоюКуплені пакетики з насінням необхідно покласти в холодильник. Бажано, щоб вони знаходилися в цьому місці близько двох тижнів на найнижчій полиці.

Зміст вихідної сировини в прохолодному місці створює сприятливі умови для його стратифікації. Під цим терміном розуміють один із способів покращення схожості насіння.

Полуниця не може проростати навесні, так як у неї свій природний цикл розвитку. Її насіння повинні знаходиться деякий час в стані спокою в холоді.

Для таких ягідних культур необхідно створювати умови, найбільш наближені до природних, тобто спочатку насіння необхідно витримати при низьких температурах (від +2 до +4 градусів у вологому стані, а потім приступати до посадки. Холодна стратифікація найбільш популярна і практикується вже дуже багато років досвідченими садівниками.

Підготовка грунту і ємностей

Підготовка грунту і ємностейДля вирощування сіянців нам знадобляться шухлядки.

Матеріалом для таких ємностей можуть стати:

  • Картонні коробки;
  • Бутлі з пластику;
  • Дерев'яні дошки.
Порада! Різні сорти полуниці краще садити в окремі скриньки. У заздалегідь підготовлену ємність спочатку необхідно насипати дренажний шар, який складається з гравію і дрібного керамзиту. Товщина дренажного шару повинна бути близько двох сантиметрів. Потім у шухлядку додається суміш з компосту листя, піску й дернової землі.

Її ідеальним співвідношенням буде 50% від обсягу – землі і 25% – компосту і піску. Ємність для висадки насіння зазвичай заповнюється грунтом наполовину. Це необхідно для підтримки нормального рівня вологості.

Коли краще садити насіння на розсаду

Коли краще садити насіння на розсадуСтратифіковане насіння полуниці найкраще висаджувати в готові ємності в кінці лютого або початку березня. Пізньої взимку і ранньою весною можна приділити набагато більше уваги догляду за рослиною, ніж в інший час року.

Тим більше, що в такому випадку з'являється можливість виходити і виростити сіянці до настання спекотного літа. У цьому процес вирощування полуниці схожий з процесом підготовки винограду до висадки (про нього ви можете прочитати тут). Все сильно залежить від того, як ретельно ви підготуєтеся і буду доглядати за рослинами.

Якщо не вдається виділити час для посадки насіння саме в цей період, не варто засмучуватися. Зайнятися вирощуванням розсади можна починати і в травні, і в червні. Єдиним недоліком є зимівля сіянців у скриньках. Посадити їх в город доведеться тільки в наступному дачному сезоні.

Висадка стратифікованих насіння

Висадка стратифікованих насінняВизначившись з зручним часом для створення розсади, можна приступати до висадці підготовлених насіння.

Для цього їх необхідно рівномірно розподілити по всій площі шухлядки з підготовленою вологим грунтом.

Зверху насипати грунт на них не потрібно.

Полуниця відмінно проростає як в темряві, так і на світлі.

Зверніть увагу! Висипані насіння необхідно добре зволожити за допомогою невеликої лійки або розпилювача. Вода злегка затягне їх у грунт.

Догляд за розсадою

Догляд за розсадоюПісля посадки ємності необхідно накрити плівкою або склом і розмістити їх в приміщенні з температурою повітря від +20 до +25 градусів. Не забудьте попередньо полити розсаду. Полив рекомендується помірний, також як у випадку вирощування розсади перцю. Через тиждень над грунтом з'явиться пара ледь помітних перших листочків.

Значить, прийшов час починати провітрювати вже пророслі насіння. Для цього слід знімати з ящиків плівку або скло на двадцять хвилин. Час провітрювання необхідно намагатися збільшувати щодня на десять хвилин.

Через три тижні після посіву у сіянця з'являється три справжніх листочка. У цей момент вони вже починають пригнічувати розвиток один одного з-за близького розташування, тому вони потребують пікіруванні (пересадки рослини в молодому віці).

Кожен сіянець необхідно акуратно підкопати і пересадити в окремий невеликий горщик.

Температура і освітлення

Температура і освітленняГоловними складовими у вирощуванні хорошої повноцінної розсади полуниці є температура і освітлення. Саджанцям полуниці необхідно велика кількість денного світла, тому їх необхідно розмістити в самому світлому місці у приміщенні, де їх вирощують, наприклад, на підвіконні. Оптимально дотримуватися температури +20°С.

Висадка розсади в город

Висадка розсади в городГотові сіянці полуниці рекомендують висаджувати на грядки ранньою весною або восени.

Найкраще таку роботу робити ближче до вечора, щоб сонячні промені не обпекли молоде непривыкшее рослина.

Ящик з розсадою рекомендують ставити в тінь при пересадці її у відкритий грунт.

polivperec3-1Перед висадкою рослин у відкритий грунт необхідно правильно підготувати. Про те, як підготувати грунт перед садінням чорної смородини можна прочитати в іншій статті.

При посадці необхідно перевіряти довжину кореня кожного саджанця. Вона повинна бути приблизно десять сантиметрів. При необхідності її необхідно скоротити. Зона переходу від коріння до стебла повинна знаходитися на рівні грунту, а корінь – вертикально в ямці.

Після посадки необхідно полити полуницю, а потім присипати перегноєм (можна сухою землею). Це допоможе затримати вологу в Грунті. Організувати автоматичний полив висадженої в грунт полуниці можна за допомогою спеціального дренажного насоса.

Якщо вас цікавить як правильно виростити полуницю з насіння, а також корисні поради по догляду за цієї розсадою, рекомендуємо ознайомитися з цим відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 17-05-2017, 12:18
Статьи по теме
Как самостоятельно установить стекло в межкомнатные двери
Принцип действия установки стекла в новое дверное полотно по своей сути не отличается...
Маленьке диво у вас вдома: особливості посадки декоративного перцю і опис сортів
Невеличкі зелені кущі перцю на підвіконні радують око яскравими різнокольоровими...
Опис сорту вишні Підбельська: вибір саджанців, правила посадки та догляду
Підбельська вишня вважається універсальною, так як при малих трудових витратах дозволяє...
Что нужно проверить, вселяясь в новую квартиру
Итак, вы получаете ключи от новой квартиры в новом доме, строительство которого вы...
Як зробити стіл для швейної машинки своїми руками
Кожній жінці доводиться іноді щось шити або підшивати, підганяти наряд під свою фігуру...
Запчасти для грузовиков FAW от КНР-АВТО
Китайская экономика развивается стремительными темпами. Еще недавно Китай ассоциировали...
Інструкції з виготовлення міжкімнатних дверей своїми руками
Виготовлення міжкімнатних дверей в домашній майстерні - процес захоплюючий і творчий....
Як вирівняти стіни і чим: обробка штукатуркою та іншими матеріалами, інструкція, відео і фото
Дана стаття орієнтована на новачків, які зібралися самостійно робити ремонт у своєму...
Види газонів в ландшафтному дизайні
Ландшафтний дизайн Газон – красивий і звичний елемент ландшафтної архітектури з...