У наш час, коли механізація досягла високого рівня розвитку, коли активно використовуються машини і механізми, потреба в ручному праці все ще існує.
Земляні роботи ручним способом досі затребувані, і на це є об'єктивні причини.
Праця землекопа нелегкий. Така робота, як риття траншеї, вважається некваліфікованої, примітивної, однак нерідкі випадки, коли без ручної праці не обійтися. Найбільш ефективної ручна копка визнана для таких завдань:
Вважається також, що копати криниці потрібно лише вручну. Пояснюється це кількома причинами. Ось деякі:
Одним словом, вирити колодязь не просто, крім володіння специфічними знаннями, потрібно уважність і точність. Автоматичного або механічного способу риття колодязя не існує.
Аналіз ринку земельних робіт свідчить про те, що співвідношення вартості ручного і механізованого праці однаково. Скільки коштує скопати 1м3 землі, залежить від декількох факторів:
Також враховується, потрібна зворотна засипка землі. Ціноутворення враховує всі фактори, плюс враховується кваліфікованість, досвід бригади.
Чому розцінки різних бригад різняться зрозуміло — тренування і спритність робітників має свою ціну. По-різному формуються ціни в столичному регіоні і на периферії.
Призначення вартості робіт відбувається після безпосереднього дослідження місця майбутньої роботи, його особливостей. Оцінюють розташування, наскільки зручно копати яму, наприклад, під льох.
Дивляться, як прокласти канаву під каналізацію. Приймають рішення як правильніше розрахувати вартість робіт, враховують погонний метр або квадратний. Визначають обсяг траншеї, глибину і ширину, до цього додають довжину об'єкта і наскільки тверда грунт.
Важливо знати: ручна робота взимку вимагає додаткового шанцевого інструменту.Взимку розцінки вище, що зрозуміло. Мерзла земля вимагає більшої кількості зусиль, створення додаткових умов для робітників, спеціальної доставки людей.
Москва і Московська область відрізняються найвищими розцінками, куб в середньому коштує від 1000 рублів. Оптові розцінки, які вступають в силу при великому обсязі роботи, скоротять ціну приблизно на 100 рублів, не більше. Зима піднімає вартість у два рази.
Ціна за траншею, глибиною 100 см, під кабель, наприклад, буде 300 рублів за метр в Московській області. У маленькому райцентрі, наприклад, Липецкой області, ті ж роботи обійдуться в 140 рублів.
Кам'яниста місцевість складного рельєфу має свої підвищені розцінки, копати там можна тільки вручну, тому, що техніка туди підійти не може. Ця обставина підвищує вартість ручної праці.
Приблизно однаково коштує ручна праця на земельних роботах і оплата спецтехніки. Тому, наймати бригаду землекопів для риття котловану фундаменту, брати в оренду бурові установи, екскаватори для прокладання водопроводу або укладання кабелю, потрібно вирішувати по ситуації. І вартість тут далеко не головний фактор.
Як викопати глибоку траншею своїми руками, дивіться у наступному відео: