» » Помідори «Настуня» - характеристика та опис сорту

Помідори «Настуня» - характеристика та опис сорту



Важко знайти дачну ділянку, де не б вирощувалися овочі. Одна з найпоширеніших культур — помідори.

Садівники воліють вирощувати томати невибагливих ранньостиглих сортів, догляд за якими не складе труднощів.

Останні роки особливою популярністю користуються сорти, придатні для вирощування як у тепличних умовах, так і у відкритому грунті.

Томат «Настуся», як жоден інший, підходить за всіма характеристиками для вирощування в зонах з ризикованим землеробством.

Чим приваблює

Один з улюблених сортів городників. Невибагливий, ранньостиглий сорт, придатний для вирощування в теплиці, і на грядках з тунельним укриттям, і у відкритому грунті. Плодоносити починає на 80-85 день після появи перших сходів.

Кущ невисокий, компактний, не розкидистий. Виростає до 60-75 см (у відкритому грунті), до 90 см в тепличних умовах. На фото видно, наскільки гарні кущі цього сорту.

Невисокий зріст і товстий, прямий стебло позбавляє садівників від турботи по установці опори і підв'язці кущів. Сорт не вимагає пасинкування, що теж важливо, при постійних, безперервних садових турботи.

Сорт можна віднести до штамбовым детермінанти. Росте і плодоносить протягом усього періоду вегетації.

Важливо знати: для кращого плодоношення, необхідно вчасно прибирати плоди. Допускається збирання в період технічної стиглості (зелені чи рожеві томати).

Стійкість до багатьох хвороб і шкідників додає ще один плюс «Дочки». Сорт не надто великоплідний, томати досягають 120-200 г, що скоріше всього є перевагою, так як добре підходять для зимової консервації.

За описом щільні червоні помідори, округлої форми, мають приємний і ніжний смак, з великим вмістом цукру. Відмінно поєднуються в літніх овочевих салатах і нарізки з іншими овочами. Урожайність при дотриманні всіх правил агротехніки може досягати до 12 кг з одного квадратного метра.

Томат «Настуся» виведений порівняно недавно, в 2012 році, російськими селекціонерами, тому отримав велику популярність серед садівників середніх і північних районів Росії. У Сибіру, Далекосхідних і Північних районах рекомендується до вирощування в теплицях.

Строки посіву та особливості догляду за розсадою

Помідори цього сорту вирощується розсадним способом. Необхідно знати, де будуть рости томати і в зв'язку з цим визначитися з часом посіву.

При вирощуванні в тепличних умовах насіння висівають в розсадні ящики в кінці лютого-початку березня. Для здобуття ранішого врожаю, можна посіяти в середині лютого, але тоді розсаду необхідно підсвічувати лампами, так як із-за нестачі світла, розсада може витягнутися.

При вирощуванні томатів на відкритих грядках строки посіву необхідно перенести на кінець березня-початок квітня, щоб висадка в грунт припала на період, коли мине загроза поворотних заморозків.

Схожість насіння сорту «Настуся» зазвичай майже 100% і дружна. Вже через кілька днів, максимум тиждень, з'являються сходи. В цей час необхідно скоротити рясний полив, інакше розсада може захворіти, а іноді і загинути.

Зверніть увагу: підросли рослини, в стадії 2-3 справжніх листочків необхідно пікірувати в окремі стаканчики і на пару днів притінити.

«Настуся» вельми вимоглива до підкормкам. У період розсадного зростання необхідно проводити регулярні поливи мінеральними добривами або настоєм попелу. Допускається розсипати раз в 7-10 днів суху золу — по пів чайної ложки на розсадний стаканчик.

За тиждень-два до перенесення на постійне місце розсаду необхідно починати гартувати. Особливо це відноситься до сортів, высаживаемым у відкритий грунт.

Перші кілька днів їх потрібно виносити на відкрите повітря або балкон на кілька годин. Потім, поступово збільшуючи часовий проміжок, можна залишати на цілий день, при сприятливих погодних умовах.

Агротехніка вирощування на постійному місці

У теплицю розсаду переносять у середині-кінці травня, в залежності від погодних умов. При дотриманні всіх агротехнічних правил, плоди можна збирати вже в кінці червня.

При висадці на відкриті грядки пересадити розсаду можна тільки після того, як мине загроза заморозків. Хоча цей сорт невибагливий і може витримувати перепади температур, але мінусові значення можуть привести до захворювання молодих кущиків, а іноді і до загибелі.

Рослина не потребує підв'язування, тому при посадці немає потреби запасатися кілочками, але на дно лунки необхідно розсипати і перемішати із землею, жменя мінеральних добрив.

На квадратний метр досить висадити 5-6 рослин. При густій посадці, підростаючи, рослини будуть заважати один одному, що значно знизить врожайність.

За відгуками садівників, сорт не боїться перепадів температур, але вельми вимогливий до поливу і підкормкам. Особливо це відноситься до періоду плодоношення.

Регулярний полив, підживлення та прополка — ось необхідний мінімум по догляду за сортом, втім, як і за всіма видами томатів.

Візьміть на замітку: зібрані томати легко транспортуються, довго зберігаються і призначаються для вживання як у свіжих літніх салатах, так і в якості складових для зимових заготовок.

Невеликі розміри дозволяють застосовувати їх в різних асорті або при засолюванні «соло» зі всілякими маринадами і пряними травами.

Що може загрожувати сорту

До достоїнств сорти можна віднести те, що «Настуся» стійка до багатьох вірусних і грибкових захворювань. В основному це фітофторозу — біч пасльонових.

Але серед шкідників часто можуть проявитися павутинний кліщик і білокрилка. Для боротьби з ним застосовують мильний розчин або купується спеціальний склад від шкідників в магазинах для садівників.

Проти слимаків добре застосувати розсипання золи навколо кущиків. Це дасть підгодівлю рослині і позбавить від шкідника.

Що ще може загрожувати цього сорту, так розтріскування плодів. Усунути цю неприємність можна простим методом — відрегулювавши поливи і температурний режим в приміщенні теплиці.

При дотриманні всіх правил вирощування томатів, рослина віддячить дачника відмінним урожаєм. Які ще ранньостиглі сорти томатів можна виростити на своїй ділянці, дивіться у наступному відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 30-05-2017, 13:15
Статьи по теме
Из каких конструктивных элементов состоит крыша
Стропила – это каркасные элементы кровли. Они являют собой брусья, которые крепятся...
Внутрішня обробка лазні: стеля, обшивка, підлога
Лазня і Сауна Внутрішня обробка – важливий етап будівництва лазні. Єдино можливим...
Дзеркала в інтер'єрі квартири: поради та рекомендації
Дизайн інтер'єру Дзеркала — дивовижний інструмент дизайну, який може до невпізнанності...
Як розрахувати розміри стрічкового фундаменту - висота, ширина, товщина, глибина
Будь-яка будова має мати під собою фундамент. Для того щоб будівля прослужила багато...
Как установить электрические розетки самостоятельно
Подведение электричества по праву одно из самых небезопасных занятий для простого...
Як правильно зробити укоси для пластикових вікон
Двері і вікна Відновлення укосів після установки пластикового вікна – обов'язковий етап...
Вирощування буряків в Сибіру і на Уралі: поради садівників та опис кращих сортів для відкритого грунту
Мабуть, справедливим є твердження, що кожен овочівник завжди мріє зібрати прекрасний і...
Водяні теплі підлоги своїми руками: монтаж
Все про влаштування підлог Тепла підлога – елемент комфорту, який можна організувати...
Який колір стін підібрати для сірих меблів
Який вибрати колір стін для сірих меблів? Деякі власники квартир вважають, що меблі...