Світильники – простий спосіб додати натяжній стелі заворожливий вид і реалізувати складні просторові ефекти. Єдина умова створення стильного і оригінального інтер'єру – дотримуватися рекомендацій виробника при виборі освітлювального обладнання та технологію монтажу світильників на стелі.
Застосування освітлювального обладнання з натяжним полотном є перевіреним способом перетворити звичайний інтер'єр в оригінальний і неповторний. Можна змінити конфігурацію приміщень, візуально розширити тісний кухню, зібрати в єдиний образ роз'єднаний інтер'єр величезної вітальні, створити сюрреалістичні ефекти або об'єднати декілька функціональних зон у єдину концепцію дизайну.
Для реалізації візуальних «чудес» будь-якої складності підійде асортимент основних видів світильників. Єдина умова успішного монтажу та реалізації оригінального інтер'єру – врахувати відомі проблеми термочутливого полотна і правильно підібрати кількість світильників і потужність освітлювального обладнання.
Дотримання рекомендацій виробників натяжних полотен при виборі світильників – обов'язкова умова для тих, хто не планує познайомитися з термінами «плавлення», втрата еластичності, «пожовтіння», іншими дефектами. Допустима потужність галогенних ламп становить 35 Вт, ламп розжарювання 60 Вт. Крім обмежень по потужності, обов'язково врахувати розумне кількість освітлювальних приладів і дотримуватися технологію монтажу.
Для початку необхідно позбутися від забобонів: для натяжної стелі досить вибрати звичайні світильники. Тому шукати «спеціальні», особливо люстри – нераціональна трата часу.
Хоча для створення ексклюзивного інтер'єру дизайнери використовують моделі Breath, Pyramide, Noblesse Crystal, Atlas moon і Cube з кристалами Swarovski, для реалізації оригінального і неповторного інтер'єру без ризику збанкрутувати підійдуть популярні види світильників:
а) Штамповані MR-16 – красиве рішення стелі при виборі як класичних білих, так і античного золота, міді, срібла, титану або хрому. Популярна продукція Nobil – «зоряне небо», чорний, «нікель», вбудований поворотний.
б) Скляні можуть бути як з галогеновими, так і светоидными лампочками, що дозволяє регулювати світло від білого до теплого. Популярними варіантами для натяжних полотен визнані моделі мерехтливе золото/срібло, «мультиколор срібло», «зелений срібло» і «мультиколор перламутр».
в) Енергозберігаючі – універсальний варіант для практичних споживачів, так як світильники з монтажною висотою 34 мм є відмінним конструктивним рішенням, а зниження енерговитрат і теплових витрат у 5-6 разів – ефективної економією сімейного бюджету. Популярні моделі – «чорна мідь», «золото», «хром», «чорна бронза», «сатин-хром».
д) З кристалами – бездоганний вибір для тих, хто не схильний економити і планує створити сплеск розкоші на стелі. «Прозора» колекція коричнево-червоних відтінків і фактури хрому, золота – ідеальне рішення для створення чудового і солідного стелі.
Цінителі романтичних інтер'єрів і життя в рожевому кольорі» воліють «прозоро-рожевий/трояндовий хром». Якщо вибрати моделі коричневого/жовтого золота, можна перетворити стеля у твір мистецтва і підкреслити пишність інтер'єру.
г) Кришталеві розсіювачі - досить дорогий вид світильників, зустрічаються в дизайнерських рішеннях «Зоряного неба». Виглядає дуже эллегантно.
Незалежно від обраного виду, рекомендується віддати перевагу вироби із зовнішнім, а не внутрішнім розташуванням лампочки. Якщо ж оригінальний інтер'єр планується створювати зі світильниками із внутрішнім розташуванням лампочки, то обов'язково передбачити монтаж регуляторів світла – діммеров і подвійних термокілець.
Основне завдання застосування освітлювального обладнання у створенні оригінального інтер'єру – створити сприятливий мікроклімат і використовувати світильники комфортного додаток середовища проживання, виключивши сліпучий ефект. Всі кріплення світильників встановлюються на базову стелю за попередньо виконаною розмітці: кріпляться стійки кріплень, підводиться проводка, встановлюються кронштейни. Обов'язково врахувати оптимальне розташування плафонів – вниз і в бік або вниз.
В ПВХ-полотні виконується отвір, який можна задекорувати елементами натяжної стелі або світильника. При виборі звичайних ламп розжарювання і галогенних обов'язково використовувати термостійку прокладку. Рекомендована товщина ізолюючого обода (термокольца) – 5 мм.
Встановлювати лампочки необхідно після монтажу полотна та обрамлення отворів декоративним профілем. Головне при самостійному виконанні робіт – дотримуватися технологію монтажу полотна та рекомендації виробника щодо вибору освітлювальних приладів. В такому випадку полотно прослужить тривалий час без деформацій і буде радувати око оригінальним декором.