» » Томат «Благовіст»: характеристика, опис сорту і секрети підвищення врожайності томатів

Томат «Благовіст»: характеристика, опис сорту і секрети підвищення врожайності томатів



Дачний сезон відкривається навесні, а любителі вирощувати на ділянках овочеву продукцію заздалегідь вибирають насіння для посадки на майбутній рік.

Огіркові, помідорні, салатні насіннєві пакетики з яскравими фото обов'язково привернуть увагу в спеціалізованих відділах.

Тим, хто займається городництвом не перший рік, вибрати насіння не складе труднощів, але і вони іноді губляться — таке безліч нових назв з'являється щорічно.

Одне з улюблених усіма садівниками рослина — томати.

Опис сорту «Благовіст F1» і його характеристики

tomat-sorta-blagovest-naibolee-priemlem-dlya-vyrashhivaniya-v-tepliceСорт рекомендується для вирощування в хорошій теплиці наприклад з полікарбонату.

Ранньостиглий гібрид «Благовіст F1» вважається одним із смачних і врожайних сортів. Технічна стиглість плодів настає на 95-103 день після появи перших сходів.

Детермінант здатний вирости до 170 см, тому, при висадці в теплицю на постійне місце, в лунку необхідно встановити кілочок для підв'язки дорослого куща.

Плоди правильної округлої форми, злегка приплюснуті, приємних смакових якостей, придатні для нарізки в літні салати і для консервування. В кисті зазвичай буває 5-8 плодів. При правильній агротехніці вага кожного становить 100-150г. Врожайність сорту досить висока — до 6кг з одного куща.

зауважте: щільні гарні плоди томата Благовіст відмінно зберігаються і досить добре переносять транспортування.

За відгуками садівників, сорт «Благовіст» характеризується стійкістю до тютюнової мозаїки і кладоспоріозу — поширеним захворюванням помідор.

Вирощування розсади сорту «Благовіст F1»

image1911Насіння висівають на розсаду в кінці лютого — початку березня. Догляд за рослинами нічим не відрізняється від звичайних сортів.

Розглянемо деякі важливі моменти:

  1. Насіння розкладають у ящики із спеціальним субстратом на відстані 1-2 см один від одного, зверху засипається тонким шаром землі, і проводиться збризкування верхнього шару теплою водою;
  2. Своєчасний полив, пікіровка в окремі стаканчики та підживлення мінеральними добривами або настоєм попелу — ось запорука міцної розсади і гарного врожаю;
  3. За 10-15 днів до висадки в теплицю, розсаду необхідно починати гартувати. Виносити горщики з рослинами на балкон. Спочатку на кілька годин, а потім залишати там постійно на цілий день, якщо немає значних мінусових температур;
  4. У підготовлені і удобрені лунки розсада висаджується (в прогріту теплицю) на 40-45 день після появи перших справжніх листочків сходів, залежно від погоди.

На відкритій грядці, без укриття, вирощувати цей сорт садівники не радять, так як можна не дочекатися врожаю.

Слід врахувати: в середній смузі Росії з нестійкою погодою цього сорту може не вистачити тепла, і плоди не зав'яжуться або суцвіття почнуть обсипатися, тому на незакриті грядки розсаду томата «Благовіст» висаджувати не рекомендується.

Посадка в теплицю

bezymyannyjПосадка проводиться з урахуванням того, що кущ виростає великий (високий і розлогий). Відстань між рослинами повинна бути не менше 40-50 див. Найкраще дотримуватися висадки в шаховому порядку. Так ростуть кущі не будуть заважати один одному і загороджувати сонячне світло.

Допускається посадка в одну лунку двох рослин, з подальшим підрізанням стебла і з'єднанням їх в один кущ. У цьому випадку збільшується врожайність.

Формують кущ сорту Благовіст не на основний стебло, а на саму велику бічну гілку. У цьому випадку видаляються всі пасинки з основної гілки, до утворення квіткових бутонів на основному стеблі.

Зверніть увагу: кущ зупиняється в рості, як тільки на ньому утворюється верхівкова квіткова кисть.

Агротехніка

f53vwt4quo8Після висадження куща у теплицю його потрібно полити і залишити на тиждень у спокої для нормального приростання.

Полив томатів сорту «Благовіст» виробляють не надто часто, але рясно, приблизно раз в тиждень-півтора. Воду беруть добре прогріту, інакше суцвіття можуть обсипатися. Після поливу теплицю залишають відкритою, для провітрювання.

У жаркі дні двері потрібно тримати відкритими весь день, прикриваючи тільки на прохолодні нічні години.

Сорт не переносить як перегріву приміщення теплиці, так і знижених нічних температур. Часте розпушування грунту і підживлення підвищать рівень врожайності, розмір і смак плодів.

Підживлення проводять регулярно, раз у 15-20 днів. Береться або комплексне добриво для овочевих культур, або спеціально підібраний склад для підживлення томатів.

У будь-якому випадку підживлень за сезон має бути проведено не менше трьох.

Добрива вносяться після легкого поливу, потім кущики ще раз добре поливають, для того щоб змити надлишки живильної суміші.

576065014db39Під час інтенсивного росту необхідно правильно сформувати кущ. Видаляються всі нижні пасинки до утворення квіткової кисті на основному стеблі. Виріс під нею пасинок залишають, це буде перша плодоносна гілку.

Порада фахівця: після формування на залишеній гілці суцвіть, верхівку у томата прищипують, щоб зупинити зростання.

При дотриманні всіх агротехнічних прийомів, сорт томатів «Благовіст» віддячить дачників хорошим урожаєм.

Дивіться відео, в якому агроном розповідає про один з найкращих сортів томата для теплиць — Благовіст:



Похожие предложения
Дата добавления: 22-06-2017, 20:45
Статьи по теме
Турнік своїми руками: варіанти збірки для будинку і вулиці
Як відомо, спорт зміцнює судини, нервову систему, м'язи і позитивно впливає на всі...
живопліт з кизильника блискучого: основні вимоги для посадки та догляд за рослиною
живоплоти використовувалися при оформленні садів, парків, монастирів і замків ще кілька...
Декоративні трави в ландшафтному дизайні дачної ділянки
Можливості застосування декоративних трав для саду, фото та назви необхідні дачникові...
Клей для флізелінових шпалер quelyd: технологія обклеювання стелі і стін і витрата
Купуючи флізелінові шпалери, дуже важливо своєчасно подбати про купівлю відповідного...
Вишня Любська: опис сорту, посадка і догляд
Сорт вишні Любська не випадково отримав широке поширення в Росії, так як володіє рядом...
Як клеїти шпалери: відео поклейки, робимо правильно
Фотошпалери давно стали популярним матеріалом, використовуваним для декору інтер'єрів....
Достоинства покупки жилплощади во Львовской области
В Украине ценится не только столичное жилье. Покупатели интересуются недвижимостью на...
Як укласти підлогу в дерев'яному будинку
Все про влаштування підлог Дерев'яна підлога міцно утримує лідируючі позиції,...
Гідроізоляція вимощення навколо будинку: види, пристрій, покрокова відео-інструкція
При будівництві потрібно подбає про збереження фундаменту, підвалу. Зазвичай будь-яке...