» » Як побудувати туалет на дачі своїми руками: креслення з розмірами, покрокова інструкція з будівництва дерев'яного туалету, фото і відео

Як побудувати туалет на дачі своїми руками: креслення з розмірами, покрокова інструкція з будівництва дерев'яного туалету, фото і відео



Благоустрій будь-якого заміського ділянки найчастіше починається з установки туалету. Недарма в народі його алегорично називають «зручностями».

На перший погляд існує дуже багато варіантів дачного туалету, але насправді всі вони досить прості, і побудувати їх можна своїми руками.

У виборі найбільш відповідною і доступною конструкції необхідно врахувати не тільки простоту монтажу або ціну, але і способи утилізації та видалення відходів.

У цій статті ми спробуємо розібратися, чим хороші різні види туалетів для дачної ділянки і які вони мають недоліки.

Види дачних туалетів

Типи пристрою

По конструкції усі туалети, які встановлюються на ділянці можна розділити на кілька типів:

  1. Вигрібні — найпопулярніша конструкція для дачних ділянок. Для її пристрою необхідний резервуар для збору нечистот. Сам туалет будується безпосередньо над резервуаром для накопичення відходів, який по мірі наповнення вычерпывается або відкачується машиною-асенізатором. Сам резервуар називають вигрібною ямою. Це простий і дешевий варіант. До недоліків можна віднести наявність неприємного запаху, від якого важко позбутися, і необхідність періодично відкачувати відходи з резервуара;
  2. Люфт-клозети — більш сучасні і зручні. Це свого роду об'єднаний варіант міського комфортного санвузла та автономної каналізації з вигрібною ямою. Вони зазвичай передбачають наявність септиків (багатокамерних резервуарів в які вносяться спеціальні бактерії, стимулюючі розкладання нечистот на прості органічні сполуки). Вони краще захищені від неприємних запахів, можуть бути оснащені унітазом з гідрозатворів, системою змиву, раковиною або умивальником;
  3. Пудр-клозети досить нове явище для пострадянського простору. Така конструкція відрізняється невеликим розміром, і припускає «суху» утилізацію відходів. Тобто в ній нечистоти змішуються з тирсою, торфяником або спеціальним наповнювачем, після чого вони видаляються зі спеціального контейнера і вивозяться або використовуються в якості добрива. Переваги такого варіанту:
    • проста установка, можна придбати вже готову до експлуатації мобільний конструкцію (контейнер або кабінку);
    • розмір і можливість встановити в будь-якому місці;
    • просте обслуговування;

    Але, є у них і свої недоліки:

    • неприємний запах, який усувається лише при використанні спецзасобів;
    • досить дорогі витратні матеріали (наповнювач);
    • необхідність часто очищати контейнер;
  4. Туалети, суміщені з літнім душем;
  5. Туалети з використанням біологічних добавок і попередньої переробкою відходів.

Типи будови

Звичайно, кожному господарю хочеться бачити свою ділянку красивим. І наявність туалету не повинно псувати пейзаж.

Сьогодні для їх будівництва використовуються практично всі відомі матеріали. Найбільш популярними можна назвати:

  • дерево;
  • камінь і цегла;
  • пластик;
  • листовий метал.

Туалет з цих матеріалів можна побудувати самостійно або купити готовий «будиночок для роздумів». Так сьогодні багато компаній пропонують досить комфортні хозблоки з вбудованим душем і туалетом.

Правила розміщення на ділянці

Розташування вуличного туалету регламентується санітарними правилами і нормами. Для заміських ділянок вони не суворі, але дотримання їх необхідно:

  • від відкритих водойм відстань має бути не менше 25 метрів (для водоохоронних зон – 200м);
  • від житлових будівель – 12м;
  • підсобних споруд – ;
  • місць утримання худоби і дерев – 4 м, чагарнику – 1 м;
  • колодязя – 50м (про те, як почистити колодязь читайте тут), свердловин з обсадними трубами – 30 м;
  • не менше 1 метра до паркану або кордону з сусіднім ділянкою.

Дно ями роблять не менш, ніж на 0,5 метра вище рівня Грунтових вод, щоб уникнути попадання нечистот у грунт і довколишні водойми.

Треба запам'ятати! Пристрій туалети з вигрібною ямою можливо тільки в місцевості з глибиною залягання Грунтових вод не менше 2,5 метра. Або резервуар повинен бути повністю герметичний. Також при виборі місця для туалету на заміській ділянці варто врахувати і превалюючий вашій місцевості вітер, щоб позбавити себе від неприємного запаху.

Будівництво туалету покроково

Вигрібна яма

вигрібна яма Звичайний клозет з дерев'яного бруса з ямою – найпростіше і затребуване рішення для дачної ділянки.

Його можна побудувати самостійно. Для цього необхідно в першу чергу облаштувати вигрібну яму. Стандартно її роблять квадратної або прямокутної зі сторонами від 1 до 1,5 метрів і глибиною до 2-х метрів.

Стінки ями можна зміцнити дошками, шифером або цегляною кладкою. Якщо передбачається використовувати для зміцнення бетонні кільця, то яма може бути до 2-х метрів у діаметрі. Це полегшить встановлення кілець.

Бетонні кільця встановлюються один на одного і не вимагають додаткового кріплення.

Фундамент

Туалет не відноситься до об'єктів капітального будівництва, і не потребує влаштування фундаменту.

Найчастіше для забезпечення стійкості цього будови досить вкопати 1-1,2 метра 4 дерев'яні стійки з перетином 100х100, які згодом стануть основою всієї конструкції будівлі.

Рідше влаштовується мелкозаглубленний стрічковий фундамент (про правила закладки стрічкового фундаменту, читайте в цій статті).

Стіни і дах

стіни дах Після створення надійної опори потрібно зробити каркас майбутньої споруди. Для каркаса підійде брус, перетином 60х60 см.

Спочатку потрібно встановити 4 вертикальних опори на підготовлену основу. Для цього бруси вкопуються в грунт на глибину 1-1,5 м.

Потім робиться горизонтальна обв'язка з дощок для міцності конструкції: на рівні розташування стульчака для туалету і у верхній частині каркаса, як підстава для даху.

Дошки прибиваються до опор саморізами або цвяхами відповідного розміру. З передньої сторони потрібно позначити дверний отвір, висотою 1,9-2 м.

Стандартні розмір для туалету:

  • 1-1,5 м у довжину;
  • 1-1,2 м завширшки;
  • 2-2,4 м у висоту.

На обв'язку настеляється підлога з дощок. Дерев'яне покриття роблять або на 2-3 площі туалету, залишаючи вільним простір під стульчаком, або прорізається отвір у дошках.

Дерево в два шари обробляється антисептичним розчином. Після чого монтуються стіни. Їх просто зашивають дошкою, вагонкою або будь-листовим матеріалом. Крім тієї стіни, на яку буде навішуватись двері.

Радимо! Дах найпростіше робити односхилим з ухилом від входу.

Стульчак в туалеті можна також збити з бруса і дощок, зазвичай його роблять у вигляді дерев'яної лавки або тумб, зручною для сидіння висотою приблизно 40-50 см.

Вентиляція

найпростіший спосіб позбавитися від запаху в туалеті з вигрібною ямою – грамотне пристрій вентиляції.

Для цього, зазвичай вздовж задньої стінки закріплюється звичайна пластикова каналізаційна труба.

Її нижній кінець потрібно опустити у вигрібну яму не менше ніж на 10-20 см нижче рівня Грунту, а верхній кінець труби повинен виступати 30-50 см вище даху туалету.

%D0%B2%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B56якісної вентиляції потребує не тільки туалет, але і багато інших споруд. Про те, як зробити вентиляцію в лазні, читайте тут.

А в цій статті ми розповімо Вам про те, як зробити банну піч з цегли своїми руками.

Як купити дачний туалет

Сучасні власники заміських ділянок, можуть позбавити себе від будівельних турбот, просто купивши туалет.

найпростіший вихід – купити сучасний біо-туалет. Це готова до експлуатації кабінка, яку досить встановити в будь-якому місці ділянки. Така покупка обійдеться приблизно 15-18 тис. рублів.

Набагато дешевше буде коштувати портативна модель. Це невеликий пластиковий контейнер, в якому вже передбачений резервуар і ергономічний стульчак. Його можна встановити в будь-якому приміщенні. Він продається вже готовий до експлуатації.

Ціна такого туалету цілком доступна, найдешевші моделі – 2,5-3 тис. рублів. Але, чистити їх доведеться набагато частіше і для великої кількості користувачів, вони не підходять.

Можна також замовити битовку або хозблок. Їх ціна багато в чому залежить від планування, розміру і матеріалу такої будови. В середньому ціна від 5000 рублів за квадратний метр.

Переваги такої покупки полягає в тому, що будівля прослужить не одне десятиліття, забезпечуючи не тільки наявність «зручностей», але і місця для відпочинку, приготування і прийому їжі, зберігання інструментів.

Догляд за туалетом на дачі

Довговічність і комфорт туалету багато в чому залежать від дотримання чистоти. Для того, щоб в туалеті було чисто і комфортно досить дотримуватися трьох простих правил:

  • Кращий захист від запаху гарна вентиляція, а також стульчак з щільно прилягає кришкою;
  • Якщо в туалеті з'явилися мухи або інші комахи, то необхідно використовувати хлор або хлорне вапно. Будь-який з цих засобів засипають в сам резервуар приблизно один раз в місяць, близько 150-200 грамів (дві-три жмені). А водним розчином (можна використовувати і готові побутові засоби, наприклад Доместос або Білизна) обробляють всі поверхні будови. Також допомагають позбутися від мух в туалеті спеціальні антисептики, які можна придбати в господарських магазинах. Судячи з відгуків, непогано з надокучливими комахами справляються і звичні пастки-липучки;
  • Своєчасна чистка приміщення. Природно, час від часу резервуар для фекалій необхідно очищати. Для вигрібних ям сьогодні зазвичай викликають спеціальну службу з машиною-асенізатором, яка відкачує нечистоти. Для цього при будівництві необхідно передбачити люк і можливість проїзду автомобіля. Туалети з твердим наповнювачем (торф, тирса) очищаються вручну. Деякі моделі передбачають можливість пакетування твердих відходів в поліетилен. Такі відходи можна використовувати як добрива.

Детальну інформацію про будівництво дерев'яного туалету на дачній ділянці, дивіться в цьому відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 12-05-2017, 19:13
Статьи по теме
Освітлення для лазні та сауни, вибираємо світильники
Лазня і Сауна Освітлення споруди для прийому водних і оздоровчих процедур – важливий...
Капустянка і її личинка: опис, фото і дієві методи боротьби з комахою
Капустянка – один з найбільш злісних шкідників урожаю дачних, городніх ділянок....
Дизайн кухні в стилі арт-деко: поради та рекомендації
Дизайн інтер'єру Богемний арт-деко – мрія будь-якої домогосподарки, яка цінує і...
Томат «Благовіст»: характеристика, опис сорту і секрети підвищення врожайності томатів
Дачний сезон відкривається навесні, а любителі вирощувати на ділянках овочеву продукцію...
Як зробити паркан із сітки рабиці на дачі
Ландшафтний дизайн Сітка рабиця — самий популярний матеріал для влаштування огорож на...
Ванна кімната, фен-шуй
Дизайн інтер'єру Вчення фен-шуй є ідеальним інструментом для формування позитивної аури...
Как выбрать трансформатор для галогеновых ламп
Галогеновые лампы, рабочее напряжение которых составляет 12V, имеют значительно лучшие...
Ферментований іван чай: заготівля сировини і покроковий процес приготування
чи не кожен, хто хоч раз вибирався з міст на природу, ходив у походи, подорожував або...