» » Як побудувати туалет на дачі своїми руками: креслення з розмірами, покрокова інструкція з будівництва дерев'яного туалету, фото і відео

Як побудувати туалет на дачі своїми руками: креслення з розмірами, покрокова інструкція з будівництва дерев'яного туалету, фото і відео



Благоустрій будь-якого заміського ділянки найчастіше починається з установки туалету. Недарма в народі його алегорично називають «зручностями».

На перший погляд існує дуже багато варіантів дачного туалету, але насправді всі вони досить прості, і побудувати їх можна своїми руками.

У виборі найбільш відповідною і доступною конструкції необхідно врахувати не тільки простоту монтажу або ціну, але і способи утилізації та видалення відходів.

У цій статті ми спробуємо розібратися, чим хороші різні види туалетів для дачної ділянки і які вони мають недоліки.

Види дачних туалетів

Типи пристрою

По конструкції усі туалети, які встановлюються на ділянці можна розділити на кілька типів:

  1. Вигрібні — найпопулярніша конструкція для дачних ділянок. Для її пристрою необхідний резервуар для збору нечистот. Сам туалет будується безпосередньо над резервуаром для накопичення відходів, який по мірі наповнення вычерпывается або відкачується машиною-асенізатором. Сам резервуар називають вигрібною ямою. Це простий і дешевий варіант. До недоліків можна віднести наявність неприємного запаху, від якого важко позбутися, і необхідність періодично відкачувати відходи з резервуара;
  2. Люфт-клозети — більш сучасні і зручні. Це свого роду об'єднаний варіант міського комфортного санвузла та автономної каналізації з вигрібною ямою. Вони зазвичай передбачають наявність септиків (багатокамерних резервуарів в які вносяться спеціальні бактерії, стимулюючі розкладання нечистот на прості органічні сполуки). Вони краще захищені від неприємних запахів, можуть бути оснащені унітазом з гідрозатворів, системою змиву, раковиною або умивальником;
  3. Пудр-клозети досить нове явище для пострадянського простору. Така конструкція відрізняється невеликим розміром, і припускає «суху» утилізацію відходів. Тобто в ній нечистоти змішуються з тирсою, торфяником або спеціальним наповнювачем, після чого вони видаляються зі спеціального контейнера і вивозяться або використовуються в якості добрива. Переваги такого варіанту:
    • проста установка, можна придбати вже готову до експлуатації мобільний конструкцію (контейнер або кабінку);
    • розмір і можливість встановити в будь-якому місці;
    • просте обслуговування;

    Але, є у них і свої недоліки:

    • неприємний запах, який усувається лише при використанні спецзасобів;
    • досить дорогі витратні матеріали (наповнювач);
    • необхідність часто очищати контейнер;
  4. Туалети, суміщені з літнім душем;
  5. Туалети з використанням біологічних добавок і попередньої переробкою відходів.

Типи будови

Звичайно, кожному господарю хочеться бачити свою ділянку красивим. І наявність туалету не повинно псувати пейзаж.

Сьогодні для їх будівництва використовуються практично всі відомі матеріали. Найбільш популярними можна назвати:

  • дерево;
  • камінь і цегла;
  • пластик;
  • листовий метал.

Туалет з цих матеріалів можна побудувати самостійно або купити готовий «будиночок для роздумів». Так сьогодні багато компаній пропонують досить комфортні хозблоки з вбудованим душем і туалетом.

Правила розміщення на ділянці

Розташування вуличного туалету регламентується санітарними правилами і нормами. Для заміських ділянок вони не суворі, але дотримання їх необхідно:

  • від відкритих водойм відстань має бути не менше 25 метрів (для водоохоронних зон – 200м);
  • від житлових будівель – 12м;
  • підсобних споруд – ;
  • місць утримання худоби і дерев – 4 м, чагарнику – 1 м;
  • колодязя – 50м (про те, як почистити колодязь читайте тут), свердловин з обсадними трубами – 30 м;
  • не менше 1 метра до паркану або кордону з сусіднім ділянкою.

Дно ями роблять не менш, ніж на 0,5 метра вище рівня Грунтових вод, щоб уникнути попадання нечистот у грунт і довколишні водойми.

Треба запам'ятати! Пристрій туалети з вигрібною ямою можливо тільки в місцевості з глибиною залягання Грунтових вод не менше 2,5 метра. Або резервуар повинен бути повністю герметичний. Також при виборі місця для туалету на заміській ділянці варто врахувати і превалюючий вашій місцевості вітер, щоб позбавити себе від неприємного запаху.

Будівництво туалету покроково

Вигрібна яма

вигрібна яма Звичайний клозет з дерев'яного бруса з ямою – найпростіше і затребуване рішення для дачної ділянки.

Його можна побудувати самостійно. Для цього необхідно в першу чергу облаштувати вигрібну яму. Стандартно її роблять квадратної або прямокутної зі сторонами від 1 до 1,5 метрів і глибиною до 2-х метрів.

Стінки ями можна зміцнити дошками, шифером або цегляною кладкою. Якщо передбачається використовувати для зміцнення бетонні кільця, то яма може бути до 2-х метрів у діаметрі. Це полегшить встановлення кілець.

Бетонні кільця встановлюються один на одного і не вимагають додаткового кріплення.

Фундамент

Туалет не відноситься до об'єктів капітального будівництва, і не потребує влаштування фундаменту.

Найчастіше для забезпечення стійкості цього будови досить вкопати 1-1,2 метра 4 дерев'яні стійки з перетином 100х100, які згодом стануть основою всієї конструкції будівлі.

Рідше влаштовується мелкозаглубленний стрічковий фундамент (про правила закладки стрічкового фундаменту, читайте в цій статті).

Стіни і дах

стіни дах Після створення надійної опори потрібно зробити каркас майбутньої споруди. Для каркаса підійде брус, перетином 60х60 см.

Спочатку потрібно встановити 4 вертикальних опори на підготовлену основу. Для цього бруси вкопуються в грунт на глибину 1-1,5 м.

Потім робиться горизонтальна обв'язка з дощок для міцності конструкції: на рівні розташування стульчака для туалету і у верхній частині каркаса, як підстава для даху.

Дошки прибиваються до опор саморізами або цвяхами відповідного розміру. З передньої сторони потрібно позначити дверний отвір, висотою 1,9-2 м.

Стандартні розмір для туалету:

  • 1-1,5 м у довжину;
  • 1-1,2 м завширшки;
  • 2-2,4 м у висоту.

На обв'язку настеляється підлога з дощок. Дерев'яне покриття роблять або на 2-3 площі туалету, залишаючи вільним простір під стульчаком, або прорізається отвір у дошках.

Дерево в два шари обробляється антисептичним розчином. Після чого монтуються стіни. Їх просто зашивають дошкою, вагонкою або будь-листовим матеріалом. Крім тієї стіни, на яку буде навішуватись двері.

Радимо! Дах найпростіше робити односхилим з ухилом від входу.

Стульчак в туалеті можна також збити з бруса і дощок, зазвичай його роблять у вигляді дерев'яної лавки або тумб, зручною для сидіння висотою приблизно 40-50 см.

Вентиляція

найпростіший спосіб позбавитися від запаху в туалеті з вигрібною ямою – грамотне пристрій вентиляції.

Для цього, зазвичай вздовж задньої стінки закріплюється звичайна пластикова каналізаційна труба.

Її нижній кінець потрібно опустити у вигрібну яму не менше ніж на 10-20 см нижче рівня Грунту, а верхній кінець труби повинен виступати 30-50 см вище даху туалету.

%D0%B2%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B56якісної вентиляції потребує не тільки туалет, але і багато інших споруд. Про те, як зробити вентиляцію в лазні, читайте тут.

А в цій статті ми розповімо Вам про те, як зробити банну піч з цегли своїми руками.

Як купити дачний туалет

Сучасні власники заміських ділянок, можуть позбавити себе від будівельних турбот, просто купивши туалет.

найпростіший вихід – купити сучасний біо-туалет. Це готова до експлуатації кабінка, яку досить встановити в будь-якому місці ділянки. Така покупка обійдеться приблизно 15-18 тис. рублів.

Набагато дешевше буде коштувати портативна модель. Це невеликий пластиковий контейнер, в якому вже передбачений резервуар і ергономічний стульчак. Його можна встановити в будь-якому приміщенні. Він продається вже готовий до експлуатації.

Ціна такого туалету цілком доступна, найдешевші моделі – 2,5-3 тис. рублів. Але, чистити їх доведеться набагато частіше і для великої кількості користувачів, вони не підходять.

Можна також замовити битовку або хозблок. Їх ціна багато в чому залежить від планування, розміру і матеріалу такої будови. В середньому ціна від 5000 рублів за квадратний метр.

Переваги такої покупки полягає в тому, що будівля прослужить не одне десятиліття, забезпечуючи не тільки наявність «зручностей», але і місця для відпочинку, приготування і прийому їжі, зберігання інструментів.

Догляд за туалетом на дачі

Довговічність і комфорт туалету багато в чому залежать від дотримання чистоти. Для того, щоб в туалеті було чисто і комфортно досить дотримуватися трьох простих правил:

  • Кращий захист від запаху гарна вентиляція, а також стульчак з щільно прилягає кришкою;
  • Якщо в туалеті з'явилися мухи або інші комахи, то необхідно використовувати хлор або хлорне вапно. Будь-який з цих засобів засипають в сам резервуар приблизно один раз в місяць, близько 150-200 грамів (дві-три жмені). А водним розчином (можна використовувати і готові побутові засоби, наприклад Доместос або Білизна) обробляють всі поверхні будови. Також допомагають позбутися від мух в туалеті спеціальні антисептики, які можна придбати в господарських магазинах. Судячи з відгуків, непогано з надокучливими комахами справляються і звичні пастки-липучки;
  • Своєчасна чистка приміщення. Природно, час від часу резервуар для фекалій необхідно очищати. Для вигрібних ям сьогодні зазвичай викликають спеціальну службу з машиною-асенізатором, яка відкачує нечистоти. Для цього при будівництві необхідно передбачити люк і можливість проїзду автомобіля. Туалети з твердим наповнювачем (торф, тирса) очищаються вручну. Деякі моделі передбачають можливість пакетування твердих відходів в поліетилен. Такі відходи можна використовувати як добрива.

Детальну інформацію про будівництво дерев'яного туалету на дачній ділянці, дивіться в цьому відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 12-05-2017, 19:13
Статьи по теме
Кращі сорти перцю солодкого з фото та описом
Болгарський перець, також званий паприкою, має яскраві смакові якості і велика...
Металлопластиковые двери: виды, применение, обслуживание
Все мы уже привыкли, что при замене старых окон на металлопластиковые, как правило,...
Піраміда для полуниці своїми руками: схема пристрою, покрокові фото і креслення з розмірами
В даний час садівники часто застосовують метод вирощування полуниці в пірамідах для...
Електричний садовий подрібнювач гілок своїми руками: пристрій, інструкція зробити, відео і фото
В той же час я не раджу викидати подрібнену деревину, тому що його можна застосувати з...
Виды материалов для строительства дома
Для того, чтобы построить дом, вам необходимо будет изучить все материалы для...
Книжкова полиця своїми руками: види, матеріали, процес виготовлення
Книги давно і міцно зайняли місце в квартирах і будинках людей, які вважають себе...
Інфрачервоні обігрівачі для сауни
Лазня і Сауна Інфрачервоні обігрівачі – геніальний винахід доктора Тадаші Ішикава, так...
Тераса до дому: відкриті і закриті веранди, інструкція як прилаштувати, відео і фото
Тераса не обов'язково має бути прямокутною, вона може мати будь-яку форму. Хочете...
Вибираємо електропроводку для квартири і будинки
Про електриці Електропроводка – відповідальний етап ремонту, від виконання якого...