Робота з керамічною плиткою, викликає величезну кількість суперечок: на якій колекції зупинити вибір, яким способом укладати плитку, запрошувати фахівців або працювати своїми силами. І це тільки глобальні напрямки, а якщо підходити до зазначених питань скрупульозно, коли кожен член сім'ї, маючи власне (непрофесійне) подання і зрозумілі тільки йому переваги, буде активно просувати свою точку зору, то і до розлучення недалеко. Адже, для того, щоб зберегти нерви в порядку, необхідно лише ознайомитися з реальною технологією, дивись, багато питань відпадуть самі собою.
Почнемо з того, що досить часто відбувається наступна ситуація: як-то мимохідь, зайшовши за компанію з товаришем, або просто через вітрину магазину, ви бачили який асортимент плитки пропонується до продажу, але на той момент, про ремонт у власній квартирі (будинку) не йшлося і в пам'яті залишилися тільки заповнені стенди та вітрини. Цілком можна припустити, що навіть якийсь «веселенький» орнамент типової колекції, затримав на мить вашу увагу.
А ось, коли ви розумієте, що найближчим часом доведеться зробити вибір для свого житла, пам'ять витягує з потаємних куточків спогади про колись побачені варіантах. Натхнені досить легким рішенням виниклої було проблеми, ви переконуєте близьких у тому, що особисто бачили відмінний варіант плитки для санвузлів. І найближчим часом призначається день «Х».
найцікавіше, що в більшості випадків, в заздалегідь призначений день, закупитися плиткою не вдається. Причому, близькі люди надувшись мовчать, та й у самого кішки на душі шкребуть: як виявилось, потрібний варіант, при найближчому розгляді виявився настільки цікавим, що навіть довелося вислухати думку родичів.
Можна, звичайно, махнути рукою, мовляв, вибирайте самі і скептично спостерігати з боку, як поскрипуючи звивинами, дружина намагається пов'язати контрастують елементи якоїсь колекції. У певний момент вона теж здається і ви приймаєте рішення звернутися до професійного дизайнера.
Не варто забувати, що дизайнер – теж людина і не менше за інших схильний до емоційних навантажень. Тобто, перебуваючи в піднесеному настрої, він запросто зв'яже ваші спільні бажання, за ваші гроші, у єдину концепцію (у них це схоже розгадування кросворду). Єдине, що заслуговує уваги момент – креативні (іноді просто несподівані) варіанти обстановки маленького приміщення. Але, при бажанні, завжди можна перебрати варіанти з Мережі, а на підставі вподобаних створити неповторний, свій.
Так невже ви (як мінімум, два дорослих людини) не можете піти на поступки один одному і, врешті-решт, знайти рішення, яке б задовольняло всіх? Звичайно, можете, причому кінцевий результат повною мірою охарактеризує ваше спільне ставлення до життя. Як правило, те ж саме рішення (з різницею в півтонах) запропонує і дизайнер, тільки він за це ще й гроші візьме.
Кілька простіше складається ситуація з майстрами-плиточниками – якщо у вас дійсно катастрофічно не вистачає часу, питань немає, доведеться звернутися до будівельників. Але якщо розпочатий ремонт здатний серйозно вплинути на звичне розслаблений стан, то дуже навіть показаний ручна праця. Тим більше, що абсолютно нічого складного в конкретному процесі немає.
Очевидно, що все просто і під силу кожному.
Але для того щоб відчути себе справжнім професіоналом, необхідно запастися наступним інструментом:
Основною причиною всіх можливих помилок при роботі з керамічною плиткою, є поспіх і відхід від встановленої технології. Наприклад, замість того, щоб виправити несуттєву (навіть у 1см) нерівність стіни, деякі громадяни цілком серйозно розраховують на те, що у них вийде рівна поверхня, якщо під плитку покласти більше розчину. Насправді – розчин при висиханні зменшується в об'ємі і чим товще шар, тим більш непередбачувано він себе поведе.
Використання стінової плитки в якості підлогового, приведе до передчасного розтріскування, з причини малої опірності механічних навантажень.
Плитковий клей або фуга, залишені до висихання на глазурований лицьової поверхні, не видаляються безслідно, а фактурна плитка буде взагалі безнадійно зіпсована.
Розбивання робочого процесу на малі частки, сприяє появі видимих перепадів і як наслідок – їх буде вельми непросто зафуговать.
Відмова від розмітки стіни, навіть при наявності пластикових хрестиків, може призвести до перекосу плитки (особливо підлогової)
Робота по гіпсокартону (нехай навіть і влагостойкому) у ванній кімнаті, не рятує вас від конденсату між ГКЛ і стіною. Тому від гіпсокартону, в місцях з можливим контактом з водою, доведеться відмовитися.
Але в деякому роді, ситуацію може врятувати примусова вентиляція.
P. S. Ми не ставимо перед собою мету очорнити найману робочу силу або применшити достоїнства дизайнерської діяльності – в обох випадках, це дійсно неймовірний праця заслуговує поваги і достойної оплати. Справа в тому, що все це можна зробити самостійно.