» » Види фундаменту для лазні

Види фундаменту для лазні



Лазня і Сауна

Баня – найпопулярніша споруда в заміському будівництві, в якій можна прийняти водні процедури, відпочити з друзями і позбутися переліку недуг. Правильний вибір фундаменту – запорука зведення надійного «тилу» споруди і тривалого терміну служби конструкції без додаткових витрат на ремонт.

Фундамент основа для лазні

Фундамент – підземна частина споруди, яка передає навантаження на грунт. Вид основи побудови залежить і від ваги споруди, і від рівня грунтових вод і характеристик грунту. Крім того, фахівці при виборі виду фундаменту рекомендують враховувати кліматичні фактори і правильно розрахувати глибину закладення основи. Найпростіший варіант підземного «тилу» лазні, що використовували наші предки, – камені, укладені на грунт:

  • великі встановити по кутах;
  • більш дрібні і цегла – у проміжках.

В якості гідроізоляції можна вибрати глину – обмазати камені матеріалом. Однак такий варіант основи лазні підійде тільки для класичних зрубів ручної збірки – легкої будівлі з дерева на щільному, кам'янистому і однорідному грунті. Важливою умовою створення міцної і надійної основи за давньою технологією є рівномірне відтавання і промерзання грунту.

Вдосконалений варіант технології предків – укладання великих постелістих каменів з паралельними площинами під нижні вінці. Камені укладають під усіма кутами і місцях з'єднань зовнішніх і внутрішніх стін. У проміжках між несучими конструкціями дотримуються крок 1 метр. Більш популярний варіант – укладання каменів суцільною стрічкою та заповнення проміжків м'ятою глиною.

Лазня в сучасному форматі – це споруда з різних матеріалів, включаючи цеглу, піноблоки і OSB-плити. На відміну від предків, які сприймали баню тільки як місце для прийому водних і оздоровчих процедур, в сучасних будівлях прийнято влаштовувати масу додаткових приміщень: душову, більярдну, кімнату відпочинку, підсобні приміщення для зберігання інвентарю, тренажерний зал або робочий кабінет.

При виборі проекту з мансардою можна не тільки комфортно облаштувати місце для відпочинку з друзями, але і розвантажити планування житлового будинку, влаштувавши гостьову кімнату. Тому лазня в сучасному форматі - капітальна споруда, для будівництва якого буде потрібно застосування сучасних технологій на нульовому циклі. Популярні варіанти основи лазні:

  1. Стовпчастий фундамент – недорогий і надійний варіант основи для легкої будівлі з деревини. Конструктивно фундамент складається з декількох стовпів, які встановлюються в місцях найбільших навантажень: примикань простінків і внутрішніх стін до зовнішніх, по кутах. Стовпи можна виготовити з цегли, бутового каменю, залізобетону або бетону.

Види стовпчастого фундаменту

види стовпчастого фундаменту картинка

а-цегляно-бутовий; б-цегляний; в-цегляний на бетонній подушці; р-дерев'яний; д-металевий на бетонній подушці; е-кам'яний на розчині.

Стовпчастий фундамент цегляний

стовпчастий фундамент для лазні фото

Стовпчастий фундамент бетонний

Столючатый фундамент для лазні фото

При зведенні простенької баньки за типом старовинного зрубу можна виготовити стовпи з деревини (стільці), які необхідно захистити від гниття – обпалити на вогні до утворення скоринки.

  1. Стрічковий фундамент – дорогий «тил» лазні з кам'яних матеріалів, для зведення якого необхідно суворо дотримуватися технологію будівництва. Конструктивно основа представляє суцільну бетонну стрічку по периметру споруди, хоча можна виконати нульовий цикл у більш простому варіанті – з блоків. Відмітні особливості стрічкового – значний обсяг земляних робіт, високі вимоги до якості бетону, тривалий і трудомісткий процес зведення. Однак для складних проектів і бань із бруса великого перерізу стрічковий фундамент – ідеальне рішення за параметрами міцності і надійності.

Конструкція стрічкового фундаменту

конструкція стрічкового фундаменту картинка

процес заливки стрічкового фундаменту

опалубка стрічкового фундаменту для лазні фото

Остаточний варіант стрічкового фундаменту

стрічковий фундамент для лазні фото

При зведенні стрічкового обов'язково врахувати рівень грунтових вод і характер ґрунту при виготовленні розчину. Розчин для фундаменту в маловологі грунті рекомендується виготовляти з цементу М100, для насиченого водою – М150.

  1. Пальовий фундамент – «золота середина» по співвідношенню ціна/якість, особливо при виборі популярного буро-набивного з ростверком в наземній частині. Конструктивно основа складається з паль, які угвинчуються в землю.

Конструкція пальового фундаменту

конструкція пальового фундаменту фото

1 - бетонні палі; 2 - гідроізоляція; 3 - залізобетонний пояс; 4 - вимощення; 5 - стінка цоколя, з цегли; 6 -залізобетонна плита перекриття.

Установка пальового фундаменту

Установка пальового фундаменту фото

Пальовий фундамент для дерев'яної лазні

Пальовий фундамент фото

Пальовий – ідеальне рішення при зведенні лазні на ділянках з грунтом, схильним до сповзання і переміщень. Палі можна втиснути в грунт вибропогружением, вбити або вкрутити, головне – досягти скельного підстави або твердого шару. Популярні варіанти паль: залізобетонні, бетонні, металеві. Крім того, можна використовувати сталеві труби і залити бетоном або вставити сталеву арматуру в грунт і після заливки бетоном виконати обв'язку.

Для важких пучинистих та грунтів з великою осіданням рекомендується влаштувати жорстку і потужну плиту під площиною лазні – плитний фундамент.

конструкція плиткового фундаменту картинка

плитковий фундамент для лазні

плитковий фундамент для лазні фото

Цей вид основи найдорожчий і використовується в тих випадках, коли альтернативні варіанти не дозволяють влаштувати надійний і стійкий «тил» лазні. Сучасний варіант плитного – вирити котлован, укласти дренажні труби і використовувати для підготовки підстави спеціальний геотекстиль.



Похожие предложения
Дата добавления: 19-05-2017, 12:51
Статьи по теме
Розкладний стіл своїми руками - креслення та інструкція з фото
Розкладний стіл є прекрасним рішенням для великої родини або дружній компанії. В...
Популярні сорти жовтих слив для посадки та вирощування на дачній ділянці: фотогалерея з описом
Як садову культуру, сливу почали вирощувати дуже давно. Згадування про неї можна знайти...
Декоративна капуста: вирощування і догляд
Кожен дачник бажає мати найкращий і багатий ділянку. Не шкодуючи своїх зусиль і...
Як зшити чохли на стільці своїми руками - фото і викрійки
Універсальним способом оновити старі і вже порядком обридлі стільці стане пошиття...
ОСБ плити: види, розміри, технічні характеристики, виробники, фото і відео
Орієнтовано-стружкові плити, їх ще називають ОСП, ОСБ або OSB, поступово витісняють...
Применение биогумуса для удобрения почвы и подкормки растений
Полноценный рост и развитие растений зависят от многих факторов, среди которых...
Як солити і маринувати кавуни: класичні і незвичайні рецепти
Практично кожна людина любить кавуни, адже вони смачні і корисні. Але як же бути взимку...
Якісні перевезення меблів по Києву від компанії Меблевозка
Сучасні вантажоперевезення дозволяють забезпечити взаємовигідні зв'язки постачальників...
Томат «Де Барао»: характеристика та опис сорту, особливості та умови вирощування для одержання багатого врожаю
Вирощування помідор на дачній ділянці стало чимось на кшталт змагання між дачниками....