Сьогодні в будь-якому будинку можна побачити полоки різної конструкції: книжкові полиці і полички для квітів у вітальні, полицю для вина на кухні, поличку у ванній і полки на балконі.
І це не дивно, адже вони не тільки прикрашають інтер'єр і зручні в експлуатації, але і допомагають нам ефективно організувати наш життєвий простір.
А в століття медіатехнологій, коли широкоекранний телевізор став гідним членом кожної родини, вельми актуальним стає установка тумб, підставок і полиць для «домашнього кіноекрана».
залежно від функціональної навантаження приміщення, в якому встановлюють телевізор, підбирають найбільш зручний вид полиці:
І найбільш прийнятне конструктивне виконання підставки під телевізор:
Фантазія може розігратися при виборі матеріалу для виготовлення підставки під телевізор.
Звичайно, можна виконати полку з богемського кришталю, мармуру, червоного дерева, інкрустованого дорогоцінним камінням...
Але, залишаючись вірними принципам мінімалізму і ергономічності, давайте зупинимося на таких поширених і недорогих матеріали, як:
Основою для полички будь конструкції служить кріплення. Саме до нього пред'являються особливі вимоги, навантажувальної здатності, так і по функціоналу.
Найбільш поширені наступні види кріплення:
Важливо! Кронштейни дозволяють не тільки прикріпити телевізор до стіни, але і змінювати кут огляду практично на 90 градусів. Використовуючи куточки або навісне кріплення з міцного і легкого матеріалу (наприклад, алюмінію) можна істотно зменшити час, витрачений на виготовлення усієї конструкції.
Для виготовлення і монтажу полички будь конструкції вам знадобляться:
Визначившись з бажаним зовнішнім видом майбутньої полички, приступаємо до ескізом. На папері в повний розмір промальовуються контури деталей. Якщо все влаштовує – переносимо готовий ескіз на матеріал.
При виготовленні полички з фігурними елементами між основною стороною і початком дуги вигину слід залишати прямий ділянку довжиною від 40 до 100 мм (див. малюнок). При такому підході кромка після обклеювання буде більш акуратною.
При розкрої однакових елементів кілька листів ДСП (або іншого матеріалу) фіксують разом за допомогою струбцини і вирізують деталі по одному контуру.
Готові частини виробу можна покрити лаком або фарбою, залежно від початкового плану.
Важливо! Якщо при розкрої на матеріалі з'явилися відколи, то позбутися від них допоможе зачистка наждачним стрічкою. Для цього зазвичай використовують наждачний папір зернистістю К80 або К100.Функціонально дана конструкція мало підходить для установки телевізора, так як передбачає використання додаткових елементів. Але для певного дизайнерського рішення ця ідея може здатися цікавою.
Всю роботу можна розділити на кілька етапів:
Кріплення до стіни – це найбільш поширений і простий спосіб установки сучасного телевізора. Конструкція виробу може бути підібрана під інтер'єр і спроектована в залежності від ваших смаків.
Дана конструкція витримує пристойні навантаження, займає небагато місця і при використанні поворотних кронштейнів досить функціональна.
Особлива роль у цьому випадку відводиться кріпленню. Широко поширене кутове, з ребрами жорсткості. Конструкція вважається надійною, якщо його довжина співпадає з шириною самої полички або трохи менше.
Увага! При свердлінні отворів в кахлі (наприклад, на кухні) необхідно включити дриль на малі обороти і обережно виконати всю роботу, не змінюючи при цьому кут нахилу інструменту. Краще всього спочатку використовувати свердла малого діаметра – це знизить ризик виникнення тріщин і розколів.найпростіша і надійна схема, не вимагає особливих вкладень. Ідеальний «бюджетний» варіант, може використовуватися як для установки телевізора (наприклад, на кухні), так і для інших господарських потреб.
Не вимагає спеціального кріплення, достатньо двох алюмінієвих куточків, кількох дюбелів і самонарізних шурупів. Головне тут – це точний розрахунок і, звичайно ж, золоті руки майстра.
А зробити полицю із гипсокартона ви зможете самостійно, прочитавши цю статтю.
У торговельній мережі досить виробів, які допоможуть створити стандартний інтер'єр, доступний багатьом з нас. Але володіючи фантазією і навичками роботи з будівельними інструментами, можна зробити щось незвичайне і оригінальна.Як зробити просту кутову поличку під телевізор своїми руками, дивіться у відео: