» » Особливості зберігання бульб жоржин в зимовий час

Особливості зберігання бульб жоржин в зимовий час



Як зберігати жоржини взимку в домашніх умовах, як їх правильно підготувати — важливі питання для багатьох дачників.

І це справедливо, адже збір, зберігання насіння та цибулин – це не менш важливі процеси, ніж посадка та вирощування.

Від умов зберігання залежить якість посадкового матеріалу і схожість.

Коли викопувати

Викопувати бульби слід до настання морозів: у цей період грунт ще не встигла замерзн

Для тих, хто не має можливості зберігати бульби будинку, є спосіб найбільш простий і економічний: можна утеплити їх різної листям, сіном, ялиновими лапками. Але тільки не слід додавати бур'яни або перепрілий гній.

Важливо знати: розмір купи для утеплення повинен бути як мінімум 30 см від землі. При цьому скопувати або рихлити землю не потрібно – залиште перегнивати бур'яни і дрібні рослини під настилом.

Важливим показником для викопування коренів служить зовнішній вигляд рослини: темна і засохла листя є ознакою появи паморозі.

Як правильно викопати

Перш ніж приступити до викопування, слід підготувати тару і промити всі інструменти в слабкому розчині марганцівки.

Таку дезінфекцію слід проводити, якщо Ви використовуєте один і той же інструмент для різних рослин.

Садовими ножицями зріжте наземну частину листя так, щоб залишився пучок, розміром близько 10 див.

Рада садівника: приступайте до роботи у суху та сонячну осінню погоду — таким чином вам не потрібно тривала сушка рослин.

Хід роботи:

  1. Візьміть лопату з гострим кінцем і акуратно підніміть частина землі навколо куща. Прикапывайте землю потроху, не кваплячись, звільняючи коріння від грудок глини і піску.
  2. Вийміть цибулинки, обтрусивши їх від землі.
  3. Прополосніте бульби чистою водою, а потім промийте в розчині марганцівки.
  4. Розкладіть посадковий матеріал на газеті і помістіть на сонячне місце.
Зверніть увагу:: трапляється таке, що під час викопування порушується цілісність бульби, або він має пошкодження. З цією проблемою можна легко впоратися, використовуючи просту аптечну зеленку. Візьміть ватяну паличку і промажте місця зрізу таким чином, щоб розчин покривав всю площа пошкодженої поверхні.

Можна використовувати в якості дезинфікуючого засобу деревну золу. Її укладають у яму при посадці, додають у воду для поливу або просто посипають навколо. Вона не тільки рятує бульби від гниття, але так само є «доктором» від шкідників.

Підготовка до зимового зберігання

Для того щоб отримати навесні великий і розкішний квітник, необхідно правильно підсушити посадковий матеріал.

Найчастіше садівники, незнання, сушать бульби в житлових кімнатах, квартирах чи коморах, просто розклавши їх на підвіконні.

Для зберігання ідеально підійдуть приміщення, мають хорошу освітленість і вентиляцію: балкон, веранда, тераса, закрита альтанка, теплиця.

Ідеальний час для сушіння – 4 дні. Все залежить від кліматичних умов вашого регіону. Наприклад, в південній частині Росії спостерігається пізніше настання холодів (середина жовтня), тоді як в північній частині — вже з початку вересня.

Візьміть на замітку: у житловому приміщенні спостерігається висока вологість, що сприяє зростанню бактерій і більш швидкому розкладанню біологічної структури кореневища.

Перед тим як прибирати бульби на зберігання, поторкайте їх руками і переконайтеся, що вони сухі. Прив'яжіть до кожного куща невелику записку – це допоможе вам зорієнтуватися навесні при посадці, де який сорт, колір, різновид.

Як зберегти взимку

Головним аспектом для сприятливого зберігання вважається попередження появи хвороботворних бактерій в зимовий час.

Обробка цибулин фунгіцидними препаратами обов'язкова, так як цвіль, яка виникла на поверхні одного кореня, може повністю знищити весь запас.

Іноді жоржини обприскують розчином сірки. Але цей варіант не підходить людям, хворим на астму або алергію, зважаючи на наявність різкого запаху. Обробку слід проводити на відкритому повітрі і в сонячну погоду.

Розрізняють такі способи нанесення препаратів:

  1. Припудрювання. найпростіший і дешевий спосіб, що вимагає мінімальних фізичних витрат. Сухий порошок просто наноситься за допомогою пензля або губки на поверхню;
  2. Приготування рідкого розчину. Розчин готується в тих пропорціях, які вказані на упаковці. Кожен бульба по черзі опускають в розчин, а потім його необхідно просушити. Якщо у вас велика кількість цибулин, то просушування займе чимало часу і сил – краще скористатися припудриванием.

Просушити невелику кількість корінців можна і в духовці, застеливши перед цим деко пергаментним папером. Деякі виробники наполягають на тому, що жоржини повинні пролежати в розчині близько 15 хвилин – все залежить від специфіки і концентрації хімічної речовини;

  1. Приготування препарату для обприскування. Для цього вам знадобиться садовий пулевізатор і пластикова пляшка. Обприскайте кожен бульба окремо, а потім протріть сухою бавовняною тканиною.

Умови для зберігання в погребі

Для зберігання в льосі або підвалі необхідно помістити жоржини в рідкий розчин з фунгіцидом як мінімум на 20 хвилин.

Це пов'язано з особливостями будови підземного приміщення.

Наявність примусової вентиляції, утеплені стіни, вологостійкість оздоблювальних матеріалів, а так само гідроізоляційний пів — всі ці фактори безпосередньо впливають на схожість насіння і на якість збереженої продукції.

Варто врахувати: ризик появи гнилі при зберіганні в погребі значно вище, чим, наприклад, на веранді.

У погребі повинна дотримуватися постійна температура – від 0 до +5.

чи Можна зберігати в квартирі

Зберігати в квартирі жоржини можна, наприклад, якщо у вас є засклена лоджія. Таким чином, ви будете мати безпосередній доступ до бульб, що значно підвищить їх шанс на схожість.

Варто врахувати, що поряд з жоржинами не бажано зберігати картоплю або інші овочі у відкритому вигляді. Для того щоб бульби вдало перезимували в міській квартирі, можна скористатися одним із способів консервації:

  1. Парафінування. По-іншому цей спосіб можна назвати «воскування». Суть полягає в наступному: у розплавлений віск або парафін поміщається один бульба, після чого виймається і просушується. Парафін, як віск, не пропускає вологу і повітря, відрізняється високими консервуючими властивостями, не дає зморщуватися. Парафін має температуру плавлення набагато менше, ніж у воску, однак його важче знайти. Тому дачники зазвичай користуються воском, купленим в пчеловодческом магазині. Розбудити бульби навесні просто — достатньо потримати їх у гарячій воді.
  2. Піщані суміші. Пісок володіє відмінними влагоудерживающими властивостями. Зберігати в піску можна все що завгодно: яблука, моркву, буряк і т. д. Головне – щоб пісок був сухий і дрібнозернистий. Розкладати бульби слід на піщану подушку, а потім присипати зверху. За аналогією, бульби можна зберігати в сіні.
  3. Вермикуліт або перліт. Садівники дуже люблять цей матеріал, так як він володіє відмінними дренажними властивостями і добре вентилює коріння рослин. Так само, його використовують разом з керамзитом, якщо рослина має велику й розгалужену кореневу систему. Матеріал можна використовувати багато разів і додавати його в лунки при посадці квітів.
  4. Зберігання в ящиках. Рекомендуються дерев'яні ящики або ящики з лози. Пластик, звичайно, добротнее, але дерево має природні фунгіцидні властивості.
  5. Поліетилен. Підійде для короткострокової транспортування або зберігання в холодильнику. У будь-якому випадку, максимальна кількість днів для зберігання в поліетилені — 10.
  6. Глиняна оболонка. Сюди можна віднести глиняний посуд або занурення кожної бульби в слабкий глиняний розчин. Глина зберігає природну вологість бульби і не дає пересохнути. Такий варіант підійде для багаторічних жоржин.

Як захистити бульби від гнилі

Періодично перевіряйте стан бульб, бажано, 2-3 рази на місяць.

Не слід в зимовий період міняти одне на інше місце зберігання – це може спровокувати появу конденсату на зовнішній частині бульби і сприяти появі гнилі.

Так само, якщо ви зберігаєте бульби в закритому ящику, то заздалегідь зробіть наскрізні отвори для вентиляції.

Можна зберігати бульби багаторічників

Зберігання багаторічників не особливо відрізняється від звичайного способу. Але деякі важливі аспекти все ж є: використовуйте один і той же фунгіцид і не змішуйте різні сорти один з одним.

Переглянувши спеціальне відео, ви зможете краще зрозуміти, як відбувається підготовка жоржин у зимового зберігання. Цвіт жоржин – це прекрасний період для кожної людини, яка любить квіти.

Вдихання приємного аромату, споглядання прекрасного вигляду саду не тільки сприяє гарному настрою, але і відмінному здоров'ю. Правильне зберігання бульб дозволить насолоджуватися цією красою кожен рік!

Про правильному зберіганні бульб жоржин взимку дивіться наступне відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 19-06-2017, 19:08
Статьи по теме
Вибираємо аератор для газону і вертикутер: як використовується ця садова техніка і як її зробити своїми руками
Щоб газон мав презентабельний зовнішній вигляд, рослини активно харчувалися і...
Из чего слагается уют в ванной комнате
Если вы считаете, что стиральные машины могут сделать любую ванную комнату красивой и...
Ремонт вимощення навколо будинку своїми руками - технологія
Вимощення — невід'ємна частина постійно експлуатованих будівель. Це захисна...
Як утеплити двері в лазню: основні методи утеплення
Лазня і Сауна В Росії лазневі традиції йдуть далеко в минуле. Сьогодні ця традиція...
Такая разная тканевая обивка мебели
Кто-то отказывается от мебели, обитой кожей, из-за любви к животным — ведь даже на...
Пристрій дренажної системи на дачній ділянці
Ландшафтний дизайн Для благоустрою дачної ділянки часом необхідно встановлювати...
Блакитна ялина: основні правила посадки, догляду та розмноження хвойної красуні
Великий популярністю користуються блакитні ялини. Батьківщиною їх вважається північна...
Як вибрати фурнітуру для скляних дверей
Двері і вікна Дверна фурнітура – це ті деталі конструкції, від яких залежить і...