Оформлення дизайну кухні в приватному будинку – не надто складна задача, адже власник житла може розпоряджатися простором за своїм бажанням, і не обмежений 9-ю квадратними метрами як у звичайній квартирі.
А ось вибрати інтер'єр кухні в приватному будинку буває досить складно, адже у розмаїтті існуючих стилів не всі доречні в заміському будинку.
Слід визначитися, чи будете ви оформляти весь будинок в єдиному інтер'єрі або ж виберете окремі варіанти дизайну для кухні. Якщо ваш будинок дерев'яний, кухня в східному стилі кантрі або буде оптимальним вибором.
Проте в сучасних заміських будинках так само часто використовують і сучасні високотехнологічні стилі мінімалізм, хай-тек, лофт і т. п. Розглянемо кілька варіантів оформлення кухонного приміщення.
Мінімалізм – стиль, що з'явився на початку 20 століття. З розвитком суспільства, власні будинки можуть дозволити собі не тільки аристократи, але й інші верстви населення.
Кухня в мінімалістичному стилі
На зміну пишним декорів приходять нові стилі – без архітектурних надмірностей і показної розкоші. Таким і є мінімалізм: з простими формами і граничною функціональністю.
Оформити інтер'єр кухні в стилі мінімалізм можуть дозволити собі тільки власники великих приміщень.
Хоч цей стиль і потребує мінімум предметів інтер'єру кухні і аксесуарів, але в той же час вимагає максимуму вільного простору і відсутність темних закутків з усіляким мотлохом.
Особливо добре мінімалізм буде виглядати у великому приміщенні, що виконує кілька функцій, наприклад, в кухні-їдальні або кухні-вітальні.
Грамотне планування простору в такому випадку – запорука успішного дизайну. Зонування кімнати може виконуватися як за допомогою кольору, так і з допомогою предметів інтер'єру або перегородок з різних матеріалів.
Використання денного освітлення в обідній зоні
Так, робоча зона кухні може бути відокремлена від решти приміщення барною стійкою або самим кухонним гарнітуром, розставленим п-образно.
Їдальня зона може стояти на невеликому підвищенні, а також виділятися світлом (розташовуватися біля вікна) або кольором (акцентовані стіни на тлі обіднього столу).
Грає велику роль в оформленні приміщення. Так, інтер'єр салатовою кухні і схожих світлих відтінків вимагає великої кількості освітлення, бажано природного походження.
Тому для інтер'єру мінімалістичною кухні своїми руками потрібні великі світлі вікна і легкі штори, пропускають сонячні промені і повітря.
Повинна бути легкою і багатофункціональною. Можна встановити на кухні м'який куточок, який одночасно буде служити місцем для сидіння та зберігання необхідних речей.
Зазвичай диван в інтер'єрі кухні використовується лише у великих приміщеннях, які здатні вмістити окрему їдальню зону.
Кухонні фасади з дзеркальними вставками допоможуть візуально збільшити приміщення і наповнити його світлом, а пересувний столик і легкі стільці дозволять миттєво змінювати планування приміщення.
Для стилю мінімалізм використовують різні природні матеріали і традиційне дерево. Популярні камінь, цегла і рельєфна штукатурка, а також пробка, з допомогою якої оформляють підлогу і стіни.
Зазвичай цегла в інтер'єрі кухні застосовують як для декоративного оздоблення стін або фартуха, так і для використання в якості функціональних частин приміщення: можна зробити ніжки обіднього столу цегляними або оформити арку цеглою.
Кухня в стилі модерн
Модерн – вишуканий художній стиль, що зберігає привабливість і свіжість. Основні риси – плавні текучі лінії, гармонійна асиметрія і витонченість кольорових поєднань.
Гладкість і блиск горизонтальних поверхонь, поєднання матеріалів – прерогатива кухонь в стилі модерн. Головною прикрасою приміщення вважається побутова техніка.
Зверніть увагу! Модерн вважається синтезованим стилем, тобто стилем, включає в себе кращі елементи кожного з напрямів дизайну, тому підійде для використання в будь-якому приміщенні.
Зазвичай інтер'єр кухні модерн відрізняється універсальністю і не обмежений канонами. Звичайно ж, є кілька принципів, яких варто дотримуватися.
Дизайн кухні з балконом
Хороша кваліфікація вимагається від дизайнера, який вирішив оформити інтер'єр кухні, поєднаної з балконом. В цьому випадку потрібно розробити планування функціональних зон приміщення і визначитися з вибором конкретного стилю оформлення.
Балкон зазвичай використовується як надбавка до квадратуру кухні і може виконувати кілька функцій:
Однак незалежно від призначення, частина кімнати з балконом потрібно засклити, утеплити і провести косметичний ремонт. Вже після цього можна розставляти меблі та аксесуари, для створення необхідної атмосфери.