» » Догляд за розсадою перцю в домашніх умовах: готуємо грунт і доглядаємо за перцями для гарного врожаю

Догляд за розсадою перцю в домашніх умовах: готуємо грунт і доглядаємо за перцями для гарного врожаю



Отримати хороший урожай перців зі свого дачного ділянки для досвідченого садівника нескладно.

За умови, що насіння посаджені в свій час правильно підготовлений грунт, вирощена міцна і загартована розсада. Як дотримати ці умови дізнаємося в цій статті.

Підготовка грунту

iДля гарного росту розсади їй необхідна родючий грунт. Можна купити готовий почвогрунт в магазині, спеціально призначений для вирощування перцю.

Якщо є можливість, то можна підготувати суміш самим. Для цього потрібен перегній, річковий пісок і торф. Всі береться в пропорціях 2:1:2.

Суміш добре перемішується і пропарюється або в пароварці (близько години), мікрохвильовій печі (10-15 хв на повній потужності) або в духовці, розсипавши на деко при температурі не нижче 100 градусів протягом години.

Така процедура знищує всі грибкові захворювання і насіння бур'янів. Добре в готову землю додати повне комплексне добриво, все ще раз перемішати і грунт для розсади готова.

Готову землю розкласти по підготовленим до посадки ємностях (обов'язкові отвори для стоку води) і проливають теплою відстояною водою.

Підготовка і посів насіння

protsess-poseva-semyanПерш за все, необхідно визначитися, куди буде висаджена розсада — в теплицю або відкритий грунт. Виходячи з цього, визначається термін посадки насіння.

Для подальшої пересадки розсади в теплицю, можна придбати насіння пізніх строків дозрівання і зайнятися посівом в середині-наприкінці лютого. При подальшому вирощуванні розсади у відкритому Грунті, насіння купуються супер-ранні або ранні.

До посіву насіння на розсаду приступають наприкінці лютого до середини березня. Варто запам'ятати, що перед пересадкою рослин на постійне місце розсада перцю має бути у віці 60-65 днів.

Візьміть на замітку: перед посівом насіння в землю їх необхідно ретельно переглянути. Всі некондиційні, пошкоджені або відрізняються нестандартно малими розмірами слід відбракувати.

Підготовка насіння перцю перед посівом необхідна, так як вони сходять дуже повільно. Потрібно розвести рожевий розчин марганцівки, загорнути відібрані насіння в марлю або покласти в полотняній мішечок і витримати в теплому розчині хвилин 20-30. Промити в теплій проточній воді прямо в мішечку, підсушити і можна сіяти в землю.

1443605314_zamochennye-semenaВ даний час все частіше садівники використовують не зовсім традиційний спосіб пробудження насіння. Це так званий «п'яний метод». Наливають невелику кількість горілки, насіння витримуються хвилин 20 або пів години і можна відразу приступити до посіву.

Ще один спосіб — прогріванням. Відібрані насіння прямо в пакетику поміщають в мікрохвильовку на 5-7 секунд. Головне, при цьому методі не перегріти насіння, інакше вони втратять схожість від високої температури.

Для швидкого наклевиванія насіння їх можна загорнути у вологу тканину і поставити в тепле місце. Дуже важливо стежити за тим, щоб тканина не пересихала. На 3-5 день насіння наклевыаются і їх необхідно відразу висадити, так як перець не переносить пошкодження коренів.

Якщо обробка проводилася нетрадиційним методом, то проростання насіння може бути раніше, тому необхідно щоденно переглядати ваші підготовлені насіння. Земля повинна бути добре полита теплою відстояною водою, але варто відзначити, що перелив не бажаний.

111214_0824_12Можливо, Вам сподобається стаття про ранні сорти перцю. Про те, як висаджувати розсаду перцю у відкритий Грунт, Ви можете почитати тут.

Насіння розкладають по поверхні підготовленої Грунтосуміші з відстанню між насінням — 1 см, між рядами близько 5-6 див. Потім насипають шар землі, але не більше 0,8-1 см, злегка ущільнюють і більше не поливають. Якщо земля починає пересихати, то можна злегка збризнути водою з розпилювача.

Для того, щоб земля не пересихала, а насінню було тепло і комфортно проростати, ящик закривають склом, плівкою або папером. Все це час миски з насінням тримають в теплому місці.

Догляд за розсадою

12-300x200Через кілька днів з'являються перші петельки проростків. Як тільки це відбудеться скло або плівку прибирають і розсаду переносять в тепле і світле місце.

При випрямленні рослини і появи сім'ядольних листочків температуру слід знизити до 17 градусів. Подальший догляд за сходами полягає в дотриманні декількох агротехнічних прийомів:

  1. При появі двох справжніх листочків рослини пікірують в окремі стаканчики. Коренева шийка витримує заглиблення не більше ніж на 0,5 см.
  2. Під час вирощування необхідно підтримувати температуру в межах 17-19 градусів. При більш низькій температурі ріст рослин зупиняється.
  3. До висадки розсади на постійне місце її необхідно підгодувати не менше 2-3 разів повним комплексним добривом.
  4. Загартовування розсади необхідно починати не пізніше ніж за півмісяця до перенесення на постійне місце вирощування.

Варто врахувати ще кілька нюансів при вирощуванні перцю розсадним методом. В північних районах світловий день у лютому короткий, тому необхідно подбати про подсвечивании рослин спеціальними лампами.

Розсада-300x200При підживленні рослин можна користуватися простими народними засобами. Розвести в трилітровій банці пачку дріжджів, дати розчину перебродити протягом 3-4 днів, коли бродіння закінчується «бражку» розводять з розрахунку 1 стакан на відро води і поливають розсаду у міру необхідності.

Такі підживлення люблять і інші рослини. Цим складом можна поливати всю розсаду, яку ви вирощуєте. Недосвідчених городників, іноді, цікавить питання — чи потрібно підсипати землю в стаканчики під час вирощування розсади, якщо земля при поливах осіла. Однозначно на це питання відповісти складно.

При пікіровці перцю в окремі стаканчики, коли земля ще не щільно осіли навколо рослини, підсипати землю можна і злегка ущільнити, намагаючись не пошкодити рослину. Заглибити росток можна до перших справжніх листочків і тому подальшу підсипку можна не робити, якщо рослина не змінився настільки, що погано тримається в стаканчику.

Корисно знати: перець відноситься до пасльоновим, а у них добре відростають додаткові корінці при підгортанні і підсипання землі до стебла.

під час вирощування розсади ніякі прийоми проводити не потрібно. Не треба прищипувати розсаду, навіть якщо вона переростає. Краще, по можливості, придбати препарати уповільнюють зростання, але дають можливість рослині зміцнити стебло і наростити кореневу систему.

Проблеми при вирощуванні

bolgarskij_perec_posadka_i_ukhod_v_otkrytom_grunteПід час вирощування, з розсадою можуть виникнути проблеми.

Якщо рослини починають падати або завалюватися, то необхідно проаналізувати режим поливу. Можливо, ви поливаєте рослини поверхнево, а сам земляний ком пересох.

Перець не терпить навіть слабку посуху кореневої системи. Полив необхідно проводити нехай не дуже часто, але рясно, тільки відстояною і теплою водою. В цьому випадку які завалилися рослини необхідно видалити із загальної маси розсади, якщо це сталося до пікіровки.

При занадто вытянувшейся розсаді можна зробити висновок, що їй не вистачає світла. У цьому випадку необхідно рослини перемістити до найбільш освітлене місце в квартирі.

Можливо, розсада посаджена дуже густо, тому рослини заважають один одному і тягнуться до світла. Як можна швидше розсаду необхідно распикировать і поставити в світле місце.

Ще один метод, щоб розсада не надто витягалася до пікірування — періодично повертати її, щоб світло потрапляло на саджанці рівномірно.

Зверніть увагу: для того щоб розсада вийшла сильна, добре виросла, а не квола і слабо-зелена необхідно дотримуватися всі прийоми агротехніки при вирощуванні перцю.

Періодичні, вчасно проведені підживлення, систематичний полив теплою відстояною водою, достатнє освітлення під час вирощування розсади — ось запорука відмінного врожаю на дачній ділянці.

Дивіться і слухайте поради по догляду за розсадою перцю в домашніх умовах в наступному відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 22-06-2017, 12:32
Статьи по теме
Перегородки з гіпсокартону у ванній: відео-інструкція з монтажу своїми руками, ціна, фото
Ванна кімната є особливим приміщенням у квартирі. В ньому постійно присутня підвищена...
Идеи интерьера для детской комнаты
Оформление комнаты для ребенка – серьезное занятие, требующее творческого подхода....
Особенности эксплуатации систем обогрева и антиобледенения кровли
Часто люди, живущие в загородных домах, сталкиваются с проблемами обледенения кровли и...
На что нужно обратить внимание при выборе ванны
Ванная комната одна из любимых в квартире и одна из самых важных. Это место для отдыха...
Що робити якщо зморщилися солоні огірки в банку: 4 простих правила для консервування
Дуже часто, навіть у досвідчених господинь, при консервації огірків вони виходять...
Вуличні каміни для дачі та саду: популярні рішення
Ландшафтний дизайн З усіх природних явищ, вогонь є самим небезпечним і в той же час...
Дизайн кухні в картинках: інструкція по оформленню своїми руками в 3d, відео і фото
Що нам коштує будинок побудувати? Намалюємо – будемо жити! Ця жартівлива фраза звучить...
Багаторічні садові квіти, зимуючі у відкритому грунті: різновиди, опис, правила догляду та фото
Рідкісний дачну ділянку обходиться без оазисів квіткових клумб. Створені своїми руками...
Як побудувати дерев'яний паркан на дачі своїми руками
Ландшафтний дизайн Кожен, хто має власний будинок, замислюється над тим, як зекономити...