Для забезпечення квартири свіжим повітрям і його додаткового очищення стінові клапани — одне з кращих рішень!
Скління приміщень з використанням металопластикових вікон, а також зовнішнє утеплення стін полімерами матеріалами часто призводить до порушення природного повітрообміну. Виручити в цій ситуації може клапан припливної вентиляції: його установка забезпечує приплив повітря, необхідний для повноцінної циркуляції.
Клапани бувають самими різними, але найбільш ефективною вважається (цілком справедливо, до речі!) їх стінова різновид. Грунтуючись на своєму досвіді використання таких пристроїв, я розповім про те, що таке стіновий клапан, як його вибрати і як встановити.
Для початку розберемося з самою проблемою і шляхами її вирішення.
Для нормального повітрообміну необхідна ефективно функціонуюча витяжка
Для забезпечення нормального мікроклімату в приміщенні потрібно повітрообмін, який можна умовно розділити на два процесу — приплив і витяжку. З витяжкою все більш-менш зрозуміло: в будь-якій квартирі є вентиляційні отвори, що з'єднують приміщення із загальною витяжною системою будинку. Стан цих комунікацій — друге питання, але принаймні вони хоча б присутні.
При заміні старої столярки новими герметичними вікнами порушується природна вентиляція приміщення
З припливом складніше: його можна забезпечити лише провітрюванням. У будинках старої споруди надходження свіжого повітря було реалізовано, у тому числі, і за рахунок щілин у віконних конструкціях.
Але пластикові вікна — це не дерев'яна столярка: вони майже герметичні, і повітря не пропускають. У результаті приплив зменшується майже до нуля, і інтенсивність повітрообміну критично знижується.
Додатковим бар'єром на шляху припливу стає зовнішнє утеплення фасадів паронепроникними матеріалів — пінопластом або полістиролом.
Віконний провітрювач — альтернатива стінних клапанів
Для забезпечення надходження припливного повітря в приміщення сьогодні використовують різні вентиляційні пристрої:
По пропускній здатності стінні моделі перевершують віконні, тому для кардинального вирішення проблеми варто використовувати саме їх.
Циркуляція повітря від стінового клапана до витяжки
Функціонує стіновий припливне елемент досить просто:
Установка припливного пристрою допомагає вирішити проблему недостатнього надходження повітря, необхідного для циркуляції. І з моєї точки зору, це рішення — одне з найбільш ефективних і економних.
Приклад циркуляції повітря в приватному і багатоквартирному будинку
Клапан вентиляції, що вбудовується в стіну, влаштований досить просто. По суті, це труба, що зв'язує приміщення з вулицею і обладнана додатковими пристосуваннями для захисту від пилу, сміття, тепловтрат, а також для очищення зовнішнього повітря.
Схема, що показує основні елементи конструкції провітрювача
Основні елементи стінового припливного клапана:
Ця частина пристрою ставиться всередині приміщення
Зазвичай при встановленні ефективних пористих фільтрів в конструкцію додається всмоктуючий вентилятор.
На фото — зворотний клапан, який блокує потік повітря з приміщення назовні. Наявність цього елемента підвищує ефективність теплоізоляції
Крім того, пористі вставки знижують рівень шуму: при сильному вітрі клапан може гудіти, причому досить голосно.
Зовнішня частина провітрювачі оснащується Гратами для захисту від сміття
У різних моделей конфігурація цих елементів може відрізнятися, і досить сильно. Але в цілому схема пристрою, а значить, і принцип його роботи, не змінюються.
Припливний вентиляційний клапан, який встановлюється в стіну, забезпечує такі переваги:
Завдяки значному діаметру настановних отворів пропускна здатність таких клапанів дуже висока
Фільтр і москітна сітка допоможуть позбутися від основних забруднень
Конструкцію можна встановити в приміщенні, що вже експлуатується, — руйнування при цьому будуть мінімальними
Щоб підібрати пристрій, яке буде використовуватися в квартирі, потрібно звернути увагу на його функціональні параметри. Для стінових припливних установок головними будуть:
Для будинку знадобиться мінімум два клапана, а то і більше — все залежить від площі і конфігурації приміщень
Норматив по повітрообміну для житлової зони становить не менше 3 м 3 /год на квадратний метр площі квартири. Так що другий клапан зазвичай доводиться докуповувати, якщо в квартирі три кімнати або більше.
З допомогою внутрішньої частини пристрою можна регулювати інтенсивність повітряного потоку
Гільзи з додатковою теплоізоляцією зводять ризик промерзання практично до нуля
При установці припливного клапана в стіну ми будемо нести витрати не тільки на покупку самого провітрювача. Монтаж з використанням спеціалізованого обладнання обійдеться приблизно від 3 до 5 тисяч рублів залежно від регіону і складності роботи. Якщо ж доступ до устаткування у вас є, то можна заощадити, встановивши конструкцію самостійно.
найскладніше в роботі — знайти відповідний агрегат для буріння отворів
Для монтажу нам знадобляться:
Щоб краї отвору були рівними, для стартового буріння застосовуються алмазні коронки
Використання пилососа дозволяє позбутися від великої кількості літаючої в повітрі пилу
Також потрібно врахувати, що монтаж стінового клапана своїми руками — робота галаслива і курна. Тому для захисту отримуємо:
Навушники і респіратор при бурінні точно не завадять!
Не зайвим буде і попередити сусідів — щоб уникнути!
Інструкція по установці стінового клапана досить проста — переплутати щось майже неможливо. Важливо правильно підібрати місце монтажу (під підвіконням над радіатором опалення або збоку від вікна) і суворо виконувати алгоритм робіт.
Правильні і неправильні варіанти установки вентиляційних пристроїв
клапан Монтується так:
ІлюстраціїЕтап монтажуЗняття зовнішньої обшивки.Якщо фасад будинку оздоблений навісними панелями, то елемент оздоблення навпроти місця установки клапана тимчасово демонтуємо. Надалі його можна буде встановити на місце — забір повітря буде здійснюватися з зазору між стіною і обшивкою.Розмітка.
До обраної ділянки прикладаємо підстава клапана і наносимо на стіну розмітку, на яку ми будемо орієнтуватися при бурінні.«Пастка» для сміття.
Під отвір приклеюємо поліетиленовий пакет, в який будуть падати шматочки бетону. Зверху або збоку закріплюємо шланг промислового пилососа, який буде вловлювати утворюється при бурінні пил.Стартове буріння.
Використовуючи алмазну коронку, пробуриваем стартове отвір глибиною 70-100 мм Видаляємо з отвору відкололися фрагменти бетону.
Вставляємо в отвір зубило і в центрі вибиваємо неглибоку насічку, яка полегшить позиціонування бура.
І стартове отвір, і весь канал бажано робити з невеликим ухилом назовні — так ми убезпечимо себе від затікання вологи.Буріння отвору для установки.
Використовуючи бур по бетону, формуємо отвір гільзи для вентиляційного клапана. Для зменшення перегріву інструменту періодично зволожуємо робочу область.
При свердлінні не вимикаємо пилосос, щоб уникнути попадання в повітря великої кількості пилу.
Щоб не вибити частину зовнішньої стіни, останні кілька сантиметрів проходимо на знижених обертах. Для цього на бурі робимо відмітку по довжині.Очищення отвору.
Вставляємо пилосос в пробурений паз і видаляємо звідти всю пил і уламки бетону.Установка теплоізоляції.
Кожух з поліуретану або спіненого поліетилену вставляємо в пробуренное отвір. Надлишки матеріалу обрізаємо впритул до стіни.Установка гільзи.
Трубку воздуховода вентиляційного клапана вставляємо в отвір з теплоізоляційним кожухом.
Просуваємо повітропровід спіральними рухами до тих пір, поки він не вийде з зовнішньої сторони стіни.Монтаж зовнішнього ковпака.
Зовні на гільзу встановлюємо вентиляційну сітку з ковпаком і москітною сіткою. Конструкція повинна розташовуватися впритул до стіни.
При монтажі зовнішніх частин вентиляції вище другого поверху обов'язково використовуємо страховку!Розмітка під кріплення.
Прикладаємо до встановленої гільзі корпус клапана, вирівнюємо його за рівнем і відзначаємо місця кріплення на стіні.Установка кріплення.
По розмітці буримо в стіні отвори діаметром мінімум 6 мм і глибиною 40 мм.
В отвори забиваємо пластикові дюбелі.Кріплення корпусу.
Фіксуємо корпус на стіні, закручуючи в дюбелі, саморізи з широкими капелюшками. Для більшої надійності під кожну капелюшок можна підкласти широку шайбу.Установка основної частини пристрою.
В корпус і гільзу встановлюємо заслінку для регулювання потоку повітря і протипиловий фільтр. Закриваємо конструкцію кришкою.
На цьому монтаж стінового припливного клапана завершується. Перевірити працездатність системи дуже просто — достатньо піднести до вентиляційного отвору палаючу свічку. Потік повітря буде відхиляти полум'я, або взагалі задме його.
Так перевіряється ефективність роботи стінового вентиляційного клапана
Правильно змонтувавши вентиляційний клапан в стіні, ми зможемо вирішити цілий ряд проблем з мікрокліматом приміщення і нормалізувати повітрообмін. Але завдання це досить трудомістка, так що перш ніж братися за її реалізацію, уважно прочитайте інструкцію і подивіться відео в цій статті. Якщо виникнуть питання, їх можна задати у коментарях.