Декорування поверхні є бюджетним способом оновити інтер'єр і повернути старим речам колишню красу. Один з методів декору меблів – техніка декупажу.
У перекладі з французького «декупаж» означає «вирізати». По суті, дана техніка являє собою аплікацію, але виглядає як справжня розпис.
На попередньо оброблену поверхню за допомогою спеціального клею для декупажу наноситься паперовий шар з малюнком. Зверху все закріплюється лаком.
Для освоєння методу потрібно тільки терпіння і акуратність.
Для декупажу краще брати рисову, бананову папір або декупажную карту.
Якщо такий паперу немає, то підійде звичайна багатошарова серветка. Попередньо потрібно розділити її по верствам. Для декорування нам знадобиться самий верхній тонкий шар з малюнком.
Можна купити спеціальний клей для декупажу (наприклад, MOD PODGE) або розвести звичайний клей ПВА з водою в пропорції 2:1. Як показує практика спеціальний клей необхідний при роботі з роздрукованими картинками, а для всіх інших підійде ПВА.
Для декорування нам знадобляться матеріали:
Крім того, необхідно приготувати наступні інструменти:
Перш ніж приступити до декорування столу, потрібно підготувати всі поверхні.
Крок 1. Якщо меблі має поломки, слід її відремонтувати, а відколи, порізи, тріщини зашпаклювати. В глибокі тріщини перед шпаклівкою закладається меблевий віск.
Крок 2. Після цього потрібно дуже добре зашкурити поверхню столу. Це допоможе видалити всі наявні неглибокі подряпини, дефекти і зробити стіл гладким.
Крок 3., Потім знежирюємо робочу поверхню за допомогою ацетону і ватяних дисків.
Крок 4. На однаковій відстані від країв стільниці проводимо лінії – кордону ділянки стільниці, на якому буде виконуватися декупаж.
Крок 5. Грунтуємо внутрішній квадрат.
Щоб кордону загрунтованого ділянки вийшли чіткими і акуратними, по периметру можна наклеїти будівельний скотч.
Крок 6. Після висихання шліфуємо дрібнозернистою наждачним папером і грунтуємо другий раз. Це потрібно для закріплення шарів Грунтовки.
Шліфуємо наждачкою загрунтовану поверхню. Підготовчі роботи закінчені. Можна приступати до декупажу.
Важливо! Обробляти наждачкою дерев'яні поверхні треба тільки уздовж волокон, в іншому випадку нерівностей і задирок стане більше.
За допомогою декупажу з старого столу можна створити справжній шедевр, адже поле для діяльності дуже просторе.
Існує кілька варіантів декорування:
Щоб оновлений стіл гармонійно вписався в інтер'єр, можна з тими ж мотивами виконати декор стільців в техніці декупаж.
Крок 1. Розкладаємо кольорову рисовий папір в тому порядок, як будемо її приклеювати, – позначаємо майбутній малюнок.
Крок 2. Расчерчиваем і розрізаємо на потрібні шматочки всю папір. Підрізаємо серветку розмірами квадрата, який залишиться в самому центрі.
Крок 3. Приступаємо до декупажу. На пензлик набирається помірне кількість клею. Його не повинно бути дуже мало (тоді деталь відклеїться) або занадто багато (папір може порватися, конструкція буде довго сохнути). Укладаємо перший лист рисового паперу на своє місце і зверху починаємо просочувати його клеєм. руху йдуть від центру деталі до її країв.
Коли вся деталь просякнута клеєм, цієї ж пензликом акуратно розгладжуємо. Після висихання клей стане повністю прозорим.
Крок 4. Таким чином приклеюємо перший низку деталей нашого столу. Потім приступаємо до другого ряду, що складається з світлої і більш тонкої смуги.
Крок 5. Успішно уклавши обидва ряду, наклеюємо саму яскраву частина нашої композиції. Для цього від серветки відокремлюємо верхній шар з малюнком і прикладаємо його на середину столу. За тією ж схемою (від центру до країв) просочуємо квадрат клеєм і прибираємо всі нерівності.
Крок 6. При просоченні паперова серветка збільшується в розмірах і виходить за краї внутрішнього квадрата. Її потрібно потихеньку підрізати канцелярським ножем або ножицями.
Крок 7. Повністю просушуємо клей. Поверхня столу повинна бути сухою.
Крок 8. По самому краю зовнішнього квадрата з рисового паперу так само квадратом приклеюємо малярний скотч. Відступивши від нього пару міліметрів до краю столу, приклеюємо квадрат трохи більшого розміру.
Крок 9. За допомогою валика і золотий фарби по отриманому трафаретом постукуючими рухами малюємо окантовку. Просушуємо.
Крок 10. Покриваємо наш столик безбарвним лаком.
Читайте також статтю про те, як оформити інтер'єр заміського будинку в стилі прованс.А про те, як зробити своїми руками стіл для ляльки, ви можете дізнатися з цієї статті.
Крок 1. Проводяться підготовчі.
Крок 2. Після шліфування покриваємо всю поверхню стільниці бежевою фарбою.
Крок 3. Накладаємо великий шматок рисової папери в середину столу і поправляємо як нам потрібно. За допомогою широкої пензлика починаємо обережно наносити клей, починаючи з середини столу.
Поступово просуваємося до країв. Якщо аркуш паперу не накриває стільницю повністю, то для початку потрібно викласти всі шматки паперу і зістикувати їх один з одним. Тільки після цього можна буде приступити до просочення. Кожен шматочок починаємо просочувати середини до країв.
Крок 4. Для розгладження використовуємо невеликі плоскі обважнювачі, якими акуратно розрівнюємо поверхню. Сильно тиснути на папір не можна – просочена клеєм вона стає ще більш схильною до розривів.
Крок 5. Папір, що залишилася по краях столу, можна зрізати ножицями або канцелярським ножем. Самі краї рисового паперу потрібно зчистити наждачкою.
Крок 6. Всі інші частини столу слід пофарбувати темної фарбою. Місця, які розташовуються поруч з задекорированной поверхнею, профарбовуємо тонкою кистю, короткими акуратними рухами. Просушуємо.
Крок 7. Покриваємо стіл прозорим лаком.
Можливо, вас також зацікавить стаття про те, як зшити чохли на стільці своїми руками.А про те, як зробити оригінальні сидіння на стільці, читайте тут.
Освоїти техніку декупаж дуже легко. Досить бажання і деяких матеріалів, які можна купити в будь-якому будівельному магазині.Часто декупаж використовують спільно з іншими прийомами декорування. Як варіант обробки виступає додатковий декор ніжок або стільниці фарбою через трафарет, розпис столу вручну тонкими пензликами, обклеювання країв мереживом, напилення фарб різних кольорів – ідей багато. Можливо, вам вдасться придумати щось своє, ще більш цікаве.
Майстер-клас з техніки декупажу дивіться у відео: