» » Ніжна красуня печіночниця та її застосування в саду і в медицині

Ніжна красуня печіночниця та її застосування в саду і в медицині



Різновиди печіночниці, посадка та догляд за рослиною, її застосування в саду і в медицині – це те, про що знають небагато. Не кожний зможе відповісти на запитання: «Як виглядає цей багаторічник?».

Рослина насправді має широке поширення. Його можна зустріти в лісі ранньою весною, коли зійшов сніг, або на дачних ділянках.

Багаторічник добре поєднується з багатьма садовими рослинами, утворюючи композицію. З цієї причини його часто використовують в декоративних цілях. Для цього селекціонери вивели безліч нових сортів. Сьогодні існує багато різних видів, що розрізняються головним чином за розміром і відтінку квіток.

Різновиди

Печіночниця звичайна

Печіночниця (лат. Hepatica) це багаторічна рослина. Квітка має таку назву, так як його трилопатеві листки схожі по своїй формі на печінку.

Має більше 1000 видів, їх можна побачити на картинках в інтернеті або спеціальних каталогах. Селекціонери щорічно виводять все нові види. Це ніжні, весняні, тендітні квіти.

Виставки найкрасивіших представниць цих квітів проводяться щорічно на острові висхідного сонця — Японії. Там можна побачити махрові і прості, зелені і жовті, двох - і триколірні. Ціни на новинки досягають 2000-3000 американських доларів.

  • Печіночниця Благородна або звичайна (Переліска)

Типовий європейський вигляд цього многолетника, що одержав широке поширення – печіночниця звичайна, також відома як анемона чиста, дібровна.

Зверніть увагу: занесена в Червону книгу Російської Федерації, як вразливий вид.

Печіночниця азіатська

Саме цей вид можна зустріти на території Росії. За зовнішнім виглядом багаторічник можна описати як рослина з щільним листям на довгих черешках, з поодинокими синіми квітами невеликого розміру.

Рослина однаково любить тінисту і освітлену місцину. Віддає перевагу рихлому, достатньо зволожений грунт.

  • Печіночниця Азіатська

Назва обумовлена місцем проживання, цей вид можна зустріти на Далекому Сході, в Китаї, Кореї та Японії. Зовні він відрізняється від печіночниці звичайної: квіти мають білого, ніжно-рожевим або фіолетовим забарвленням, на зиму рослина завжди скидає листя.

Печіночниця трансільванська

Ніжними рожевими бутонами радує ранньою весною печіночниця азіатська

  • Печіночниця Трансільванська

Печіночниця Трансільванська родом з Карпат, її можна зустріти в європейській частині планети. Володіє великими блакитними або фіолетовими квітами та трійчастим листям з глибокими розрізами.

Ці квіти можна зустріти в європейській частині Земної кулі

Посадка

Вирощування печіночниці — справа клопітна. Важливо знати основні правила догляду за цієї мініатюрної красунею.

Слід проводити посадку пізньою весною або восени. Зазвичай багаторічник не вимагає додаткової пересадки, він здатний рости на одному місці 20 років.

Проте, в тому випадку, якщо спочатку було обрано неправильне місце, і сині квіти не прижилися, пересадите їх. Садити «сині проліски» найкраще поблизу дерев.

Їх крона буде створювати півтінь, яка як не можна краще підходити для многолетника. Рекомендують висаджувати його кущиками.

Рада садівника: найкраще в якості добрив підійдуть торф і прілі листя.

Перед посадкою необхідно підготувати грунт, створивши пухку кисле середовище. Для цього треба викопати ямку і додати в неї добрива.

Догляд

Правильний і своєчасний догляд за таким дивно гарним первоцвітом, як печіночниця, допоможе рослині добре рости і буде радувати вас навесні своїми ніжними квітами.

найголовніше в догляді за цією рослиною – не нехтувати прополкою. Потрібно вчасно рятувати його від бур'янів. Також не можна забувати про поливі, здійснювати його варто в той момент, коли грунт здається сухою на дотик. Важливо підтримувати помірну вологість, уникаючи надмірної.

«Сині проліски» в принципі добре пристосовані до холодів, тому не варто вкривати їх на зиму. З настанням весни, як тільки зійде перший сніг, почнуть переглядати перші квіти. У цей період часу необхідні додаткові заходи догляду — добриво і мульчування грунту.

Важливо знати: своєчасний полив — секрет успішного цвітіння многолетника.

Варто відзначити, що багаторічник чудово почувається і без додаткових підгодівлі, однак добрива позитивно позначаться на його стані. Для мульчування найкраще підійде перегній, прілі листя і торф.

В якості добрив хорошим рішенням будуть мінеральні комплекси. Вносити їх у грунт можна відразу, як підтане сніг.

Як тільки цвітіння завершиться, слід підживити грунт азотними добривами. У літній та ранній осінній періоди можна присмачити грунт фосфором і калієм.

Розмноження

Розмноження цього многолетника може здійснюватися декількома способами:

  • за допомогою насіння. У цьому випадку відсоток сходів не надто великий, насіння не можуть розпочатися;
Це цікаво: перші сходи з'являються рівно через рік після посадки. Ще через кілька років саджанці почнуть цвісти.
  • діленням куртини. У цьому випадку у многолетника необхідно обрізати листя, прикопати рослина. Зверху укласти тріски, сухі трави;
  • за допомогою бічних розеток. Цей спосіб зводиться до того, що необхідно відрізати держак без шкоди для основної корінної системи. Потім його слід прикопати в грунт в тіні дерев.

Розмножуючи багаторічник живцями можна дістати велике потомство. Багаторічник схильний до ураження грибком. Для того щоб убезпечити саджанець від цієї напасті, необхідно обробити його однопроцентним розчином бордоської рідини.

Підготовка до зими

Печіночниця, що росте в природі, не потребує особливого укритті. До зими вона ховаються опалим з дерев листям, а потім ще ховається заметами.

Проте кущики, які нещодавно з'явилися на дачній ділянці, дуже чутливі до морозу. Для того щоб молодий багаторічник спокійно пережив зиму, необхідно подбати про додатковий захист.

Візьміть на замітку: дорослі кущики не потребують додаткового захисту, вони можуть подбати про себе самостійно. Особливо в тому випадку, якщо посаджені саджанці поблизу дерев або на безвітрі.

Можна вкрити рослина з допомогою Грунту, попередньо внісши в неї компост або перегній. Часто для цих цілей також використовують лапник.

Використання в ландшафтному дизайні

Незвичайно красива сама по собі. Так як це багаторічна рослина, вона довго буде радувати око своїм цвітінням.

Найчастіше її використовують в якості основи для квіткової клумби. Нерідко ніжну красуню садять для того, щоб створити ілюзію незайманої природи. Не квітучою рослиною можна прикрашати кам'янисті поверхні.

Якщо захочеться якось змінити вигляд вашої ділянки, достатньо підсадити до синіх квіточок інші рослини. До багаторічників краще підсаджувати багаторічники.

Наприклад, флокси, нарциси, горицвіти. Добре будуть виглядати в сусідстві з синіми квітами папороті. Додасть ніжності примула і сангвінарія.

Це важливо: печіночниця не готова до сусідству з рослинами, здатними збільшуватись. Вона слабоконкурентна і тому не зможе відвоювати собі місце. Тому не варто намагатися створити композицію, додаючи до цього многолетнику тиареллу сердцелистную або злаки.

Так як печіночниця низькоросла рослина, виграшно вона буде виглядати на передньому плані квіткової композиції. Якщо посадити її по центру, вона стане практично непомітним.

Дуже цікаво виглядають багатоярусні клумби, в цьому випадку кожну посаджену рослину на увазі, тому можна експериментувати з їх розташуванням.

Застосування в народній медицині

Hepatica отруйна, але як будь-дикоросла рослина вона володіє лікувальними властивостями. При правильному застосуванні може бути дуже корисна в медичних цілях.

Особливу цінність для народної медицини представляють листя печіночниці. Відвар на їх основі рекомендують вживати при захворюваннях верхніх дихальних шляхів.

Він також полегшує симптоми застуди, знімаючи запалення і позбавляє від головного болю. Варто пити його натщесерце за 20 хвилин до їжі три рази на день.

Цей відвар також використовується при захворюваннях печінки і жовчовивідних органів. Саме завдяки своїм цілющим властивостям, рослина і носить таку назву. Залиті окропом листя не можна кип'ятити або зберігати в термосі, так як в цьому випадку відвар втратить свої лікувальні властивості.

Коментар садівника: існує безліч садових видів печіночниці. Вони виводилися для прикраси ділянок і їх цілющі властивості майже не вивчені. Тому тільки листя печіночниці звичайної можуть бути використані для виготовлення відварів.

Також варто звернути увагу на наступне: незважаючи на те, що рослина володіє лікарськими властивостями, воно все ж отруйна. Прийнято вважати, що в засушеному вигляді концентрація отруйних речовин у рослині знижується.

Тим не менш, при приготуванні відвару можна перевищувати допустимої дозування: 4 столові ложки сушених листя на півлітра окропу. Ця доза є найоптимальнішою і не варто її збільшувати.

Печіночниця – дивна рослина. Цей багаторічник має простий природною красою і зовсім не примхливий, не вимагає особливого догляду. Він здатний вистояти проти посухи і зимових морозів, тому багато садівники так люблять його.

Крім того, «синьоока» цілком комфортно почуває себе по сусідству з іншими рослинами, що дозволяє використовувати її в ландшафтному дизайні. Виходячи зі своїх переваг, кожен зможе вибрати один з безлічі декоративних сортів.

Застосовно рослина і в народній медицині. Воно здатне полегшувати симптоми багатьох легеневих захворювань. І це робить його ще більш популярним.

Як виглядає печіночниця, дивіться у наступному відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 25-05-2017, 13:01
Статьи по теме
Ґрунтовка для стелі – види і особливості застосування
Оздоблення стелі Жоден ремонт не здатний обійтися без простий, на перший погляд,...
Який колір стін підібрати для сірих меблів
Який вибрати колір стін для сірих меблів? Деякі власники квартир вважають, що меблі...
Шкідливий піноплекс: практичні рекомендації для безпечного утеплення
Піноплекс, як випливає з назви даного матеріалу, це екструдований пінополістирол....
Краща м'ясо-яєчна порода качок — Башкирська: фото, опис, поради по розведенню та догляду
Башкирська порода качки належить до яєчно-м'ясний групі і розцінюється як саме виграшне...
Види вимикачів. Як вибрати вимикач
Про електриці Сучасний асортимент електроустановочних виробів дозволить втілити...
Як зробити полиці в гаражі своїми руками: види, матеріали, креслення, фото і відео
Відомо, що гараж служить не тільки стоянкою для авто. Це приміщення, так само як і...
Стовп для електрики на дачі: ціна, правила установки і підключення
В даний час нас оточує повсякденна суєта і всі «принади» міського життя. Шум...
Красивий паркан для заміського будинку: фото галерея готових рішень
Одним з важливих етапів будівництва заміського будинку є зведення паркану. Багато хто...
Як виглядає ліщина: фото дерева і листя, опис і особливості агротехніки
Ліщина у народі називається ліщиною. Це назву дерево отримало з-за особливої форми...