Будинок в кращих традиціях старої доброї Англії – це елегантний і консервативний інтер'єр, де можна плекати горезвісний эксцентризм, плекати дивацтва або створити власну фортецю – оплот стабільності і ґрунтовності. При цьому в реалізації стилю необхідно строго дотримувати принципи декорування, оптимальний баланс змішування духу старовини та інновацій, включаючи збереження симетрії і правила комбінування фігур.
Англійський стиль – особлива атмосфера приміщень, в якій відчувається неповторний шарм Будинку англійців: будівлі з садком. У створенні елегантного інтер'єру важливо все – від темної дерев'яної меблів з мореного дуба, червоного дерева та горіха, до теплого текстилю і хитромудрого малюнка багатих тканин. Тим, хто не знайомий з британськими традиціями, необхідно врахувати, що особлива атмосфера - це і холодні спальні, і крижана за сучасними мірками вода, які збережені до наших днів з двох причин:
Актуальним елементом англійського інтер'єру є мостини, які можна створити з штучного паркету. Єдина умова істинно «англійської» підлоги – чіткий малюнок деревних волокон... хоча допускається і нейтральний колір килимового покриття зі спокійним малюнком – геральдика, геометрія, стилізовану рослинність.
Чарівність англійського інтер'єру полягає в реалізації «золотої середини» між застарілою помпезністю середньовічного замку і синтезом сучасних технологій. Тому вважається, що створення неповторного колориту в невеликому приміщенні квартири – ознака не тільки відмінного смаку господаря, затока невиліковним краси класичних інтер'єрів, але і атрибут достатку, оскільки такий дизайн-проект потребуватиме значних фінансових витрат.
Основні канони стилю – пропорція, стриманість і симетричність сформувалися в період правління королів Георгов. Класичний прийом – теплий золотисто-рожевий або лимонно-жовтий відтінок декору стін північної сторони і насичений зелений і блакитний – південної. Вишукані аксесуари класичного англійського – плінтуса, панелі, бордюри, текстиль на стінах, солідні килими на підлозі, хитромудрий малюнок і розкішні фактури оббивки, облицювання вапняком, різьбленим декором і мармуром.
Епоха королеви Вікторії привнесла в класичний англійський елементи культур Китаю, Мавританії, Єгипту, Індії і Японії. Тому класична еклектика доповнилася теплими відтінками теракоти, трьома кольорами стін, при чому нижня частина – «цоколь» оклеивалась рельєфними шпалерами.
Центральна роль стін в інтер'єрі збережена до наших днів, хоча асортимент сучасного декору включає і важкі фактурні шпалери, і дерев'яну обшивку, і карнизи, молдинги, пілястри. Крім того, сучасний англійський включає і червоно-теракотовий, і сміливий зелений з єдиною умовою – фарбу і раніше рекомендується розбивати на 3 рівня.
Зверніть увагу! При стилізації кухні-студії, санвузла та ванної в британський стиль можна скористатися ефектним прийомом – створити геометричний малюнок з керамічної плитки, уклавши вироби чорного і білого кольорів у шаховому порядку.
Добротний текстиль – незмінний атрибут англійської: ситець, оксамит, дамаст. Малюнок може бути як традиційної «плоскої» - двокольорового тканини з чергуванням широких і вузькою смуг, так і куряча лапка, горошок або «огірки».
Колірна гамма включає популярні рудувато-коричневі, гірчичні і глибокі зелені відтінки, слонову кістку, бронзовий, кремовий і сіро-зелений. Для обробки стелі використовується ліпнина, а справжнє «серце» британського будинку – камін, облицьований кахлем або чорним мармуром.
Вишукані аксесуари старої доброї Англії в інтер'єрі квартири – позолота, кришталь, шнури з китицями, об'ємна драпірування вікон з ламбрекенами і фалдами. Головне в створенні англійського інтер'єру – підкреслити відчуття розкоші і створити затишну атмосферу, в якій наліт колониальности буде гармонійно доповнений стильними елементами декору різних періодів. Тому англійська – це і традиційна меблі на гнутих ніжках, простьоганних «гвоздиками», від Томаса Чиппендейла, і орнаменти «ліберті», винайдені У. Моррісом, і мисливська атрибутика. Стильним доповненням англійського інтер'єру стануть антикварні речі, збережених родиною: старовинні годинники, китайський сервіз, художні гобелени, акварелі.