Переваги розведення тварин у домашніх умовах привертають увагу до цього заняття, як до вигідного бізнесу. Особливу увагу звертає на себе кролівництво або розведення кроликів як прибутковий бізнес для отримання хутра чи м'яса.
Головними критеріями, завдяки яким вирощування кроликів поступово переходить зі статусу хобі в більш серйозний сегмент, є порівняно невеликі матеріальні вкладення і висока плодючість тварин.
В залежності від того, який напрямок вибрано, купуються спеціально виведені породи, що дають, в кінцевому підсумку, значно більший збір продукції, ніж універсальні породи, що розводяться в домашніх господарствах для особистого використання.
Однак для того, щоб кінцевий результат був максимально високим, необхідно знати не тільки про поживної цінності кролячого м'яса, але і дотримувати правила вирощування цих невибагливих, на перший погляд, тварин.
Споживачами м'яса кролів є люди всіх віків
Кроляче м'ясо – головний продукт, який робить кролівництво особливо рентабельним. Мова йде не тільки про смак, дозволило віднести м'ясо кролика до списку делікатесів, але також про його виняткову користь для організму людини.Дієтологи вважають кролятину одним з найбільш корисних дієтичних продуктів, рекомендованих до вживання людьми, що страждають захворюваннями серцево-судинної системи, хворобами печінки, нирок, порушеннями діяльності шлунково-кишкового тракту.
Цінність м'яса кролика забезпечує можливість встановлювати адекватну ціну на продукцію. При цьому процес промислового розведення кроликів відрізняється від інших галузей тваринництва поруч ще більш вигідних особливостей для виробника:
Крім зазначених особливостей, на рентабельність розведення кроликів впливає високий попит на таку продукцію, як:
Розведення кроликів — рентабельний бізнес
Таким чином, розведення кролів з метою отримання м'яса, приносить додатковий дохід, що в цілому дозволяє в максимально стислі терміни окупити вкладені у справу кошти.
Шед для кроликів
Варіантів вибору місць, де вирощування кроликів буде найбільш оптимальним, існує кілька. Перший і найпоширеніший спосіб – вміст у клітинах, розташованих у спеціальному приміщенні (сарай або шед з окремими осередками), або під навісом. Клітини можуть бути індивідуальними або груповими.Другий спосіб – вирощування поголів'я в ямах, поширений в колишнє час, і возрождаемый зараз, як найкращий варіант отримання м'яса, суворо відповідає світовим екологічним вимогам. Також використовуються міні ферми, де є все необхідне для того, щоб поголів'я було здоровим і швидко набирав вагу.
Незалежно від того, який простір буде обладнано для життя поголів'я, буде потрібно певний інвентар для змісту:
А в наступній статті Ви зможете дізнатися подробиці про розведенні курей-несучок.
Кроликів м'ясних порід необхідно забезпечити повноцінне харчування
Для отримання хорошої надбавки у вазі, кроликів м'ясних порід необхідно забезпечувати різноманітними кормами, що включають в себе:Чим правильно годувати кроликів в домашніх умовах Ви можете дізнатися з цієї статті.
Такий алгоритм застосовується для підвищення живильних і смакових якостей м'яса. Відгодовуються молоді тварини у віці чотирьох місяців. Кожен етап триває протягом десяти днів:
Весь період відгодівлі тварин необхідно утримувати в індивідуальних клітках. Якщо кролики знаходяться в групі, то приріст маси тіла виявиться незначним, а якість хутра буде низьким.
Вагітна самка кролика
Для отримання здорового потомства, спаровувати слід тільки здорових кроликів. Особливо це стосується самок, які перенесли мастит у попередньому окролі. Також необхідно дотримуватися часу, коли проведення парування буде найбільш вдалим.Взимку парування здійснюється в період від десятої ранку до п'ятнадцяти годин дня, а влітку найкращий час – ранок або вечір. Очікувати черговий можливості провести парування довго не доведеться, оскільки самки перебувають у стані полювання кожні дев'ять днів. Триває полювання близько п'яти днів.
Саме спарювання не повинно бути тривалим, оскільки самець значно виснажує свої сили. Зазвичай перший раз після підсаджування самця до самки відбувається відразу ж, а для закріплення результату пару залишають разом ще на кілька хвилин.
Вагітність у кролиць триває протягом місяця, після чого на світ з'являються сліпі, голенькие, з закритими вушками кроленята. Практично відразу після окролу малюки приступають до першого годування.
Це важливо: під час вагітності кролиця особливо потребує великої кількості води. Тому доступ до свіжої і чистої воді у неї повинен бути постійно.В обов'язковому порядку після того, як кролиця перший раз погодувала малюків, необхідно провести огляд гнізда для виявлення мертвих кроленят або тих, на кого залишилися плодові оболонки. Самка при цьому забирається. Надалі гніздо перевіряється щодня, щоб вчасно виявити тих кроленят, від годування яких кролиця відмовилася.
До півтора місяців кроленята знаходяться разом з матір'ю. По досягненню виводком півторамісячного віку, кроленят можна продавати.
Міксоматоз у кролика
При відсутності належного догляду за поголів'ям, у кроликів може розвинутися ряд захворювань, частина з яких не піддається лікуванню. Серед таких хвороб особливо небезпечним вважається міксоматоз, що розвивається у разі зараження тварини паразитами. Проявляється міксоматоз у вигляді появи пухлини на тілі тварини.Зовні кролик також змінюється. У хворої особини спостерігається запалення очей, стають млявими і опускаються вуха. Триває міксоматоз протягом тижня, після чого хворий кролик вмирає.
У зв'язку з високою швидкістю розповсюдження міксоматозу, звернення до ветеринара обов'язково. Не менш заразним є пастерельоз або риніт.
У хворих тварин різко підвищується температура, починається часте чхання, що супроводжується гнійними виділеннями з носа. Уражених пастереллезом кролів негайно ізолюють, клітини піддають ретельної дезінфекції. Лікування полягає у введенні в ніс розчину фурациліну.
Захворювання, яке найчастіше вражає кроленят, які не досягли чотирьох місяців – кокцидіоз – виникає при інфікуванні бактеріями, стійкими до впливу будь-яких способів лікування. Кокцидіоз не лікується, але його появу можна попередити за допомогою профілактики.
Діарея викликається не тільки помилковим вибором кормів, особливо для молодняку. Наявність проносу у кроликів може бути викликано гельмінтами. Тому потрібне обов'язкове звернення до ветеринарного лікаря. Ігнорування діареї часто призводить до загибелі хворої тварини протягом доби. Вакцинація
У зв'язку з тим, що більшість невиліковних хвороб кроликів інфекційні, необхідно забезпечити імунітет поголів'я до збудників. Робиться це за допомогою вакцинації, що дає стійкий ефект протягом дев'яти місяців. Вакцинації підлягають здорові, не заражені гельмінтами тварини вагою понад п'ятсот грам у віці від півтора місяців. Інфіковані гельмінтами тварини попередньо проходять обов'язковий курс лікування спеціальними препаратами.
Зверніть увагу: не підлягають вакцинації вагітні самки, а також кролиці, вигодовують кроленят.Крім вакцинації, хороший результат дає дотримання ряду правил, що стосуються умов утримання. Клітини необхідно регулярно очищати від продуктів життєдіяльності поголів'я, проводити їх дезінфекцію. Також щодня чистяться годівниці і поїлки, змінюється вода. Самі клітини містяться в сухому стані, без перевищення допустимого рівня вологості.
Таким чином, щоб виростити здорових кроликів і отримати більше м'ясної продукції високої якості, необхідно:
Дивіться оглядовий відео про вирощування кролів в домашніх умовах: