Під терміном «геотекстиль» в минулому розумівся матеріал з натуральних волокон, які в суміші з грунтом служили для зміцнення узбіч і дорожнього полотна.
Виробництво сучасного геотекстилю здійснюється з синтетичних полімерних матеріалів, а також скляного волокна.
Іноді геотекстиль включає в себе натуральні волокна.
Сьогодні, як і в минулому, геотекстиль широко застосовується в дорожньому будівництві, але це не єдина сфера його використання. А все тому, що виробники пропонують різні види цього матеріалу:
При виборі геотекстилю слід звернути увагу на розміри рулону. Довжина полотна в рулонах становить зазвичай 100 м.
Стандартна ширина – 3 м, але останнім часом з'явилися нові варіанти, ширина яких від 5 до 5,4 м. Товщина матеріалу безпосередньо залежить від щільності і може змінюватися від 0,8-1,8 до 2,4-3,8 мм.
Зверніть увагу! Для складних умов роботи перевагу слід віддати матеріалу з більшою товщиною. Підбираючи геотекстиль для кожного конкретного випадку, потрібно обов'язково ознайомитися з його технічними характеристиками: розмірами, складом, щільністю, вагою і основними властивостями.
Все це можна дізнатися не тільки у консультанта, але і самостійно вивчити в каталогах:
Геотекстиль істотно збільшує тривалість експлуатації будь-яких будівель. Прошарок з цього матеріалу знижує навантаження на окремі точки, розподіляючи її по всій площі.
В Європі жодна дорога не обходиться без геотекстильної прошарку, звідси і їх високу якість. Кладка з бруківки та тротуарної плитки з тієї ж причини не буде піддаватися деформації і прослужить довго.
До того ж крізь геотекстиль не можуть прорости рослини, а значить і зовнішній вигляд доріжок з тротуарної плитки буде на висоті.
Висока міцність геотекстилю робить її нездоланною перешкодою для коренів дерев, які можуть зруйнувати фундамент будь-якої споруди.
Міцність армованого геотекстилю ще вище, так що в місцях підвищеної напруги використовується саме він. Це може бути укріплення схилів, відновлення пошкоджених ділянок доріг, спорудження водогонів та трубопроводів.
Популярність геотекстилю пояснюється скороченням термінів будівельних робіт і зниженням собівартості будівництва, адже витрати піску і щебеню зменшується.
Застосування геотекстилю не обмежується лише будівництвом і дорожніми роботами. Він широко використовується в сільському господарстві та медицині, у виробництві меблів, одягу і гігієнічних засобів, а також у виробництві упаковки.
В будівництві в основному застосовується для високоякісний продукт з чистою поліпропіленової нитки. Для його отримання використовують голкопробивний спосіб, але останнім часом це можуть бути і струменя води під високим тиском (гидроскрепленный геотекстиль).
Такий продукт навіть краще, оскільки на відміну від голок вода не пошкоджує нитки. Цей матеріал незамінний при будівництві автотрас, залізниць, злітних смуг, фундаментів будівель.
Голкопробивний текстиль використовується в дренажних роботах і фільтрах замість традиційних матеріалів або разом з ними.
Сільське господарство використовує геотекстиль у вигляді укривного матеріалу для парників. Це вигідніше, ніж застосовувати для тієї ж мети поліетиленову плівку, яка недовговічна. Геотекстиль служить прекрасним захистом від бур'янів.
Сучасна медицина не може обійтися без одноразового постільної білизни, одягу, гігієнічних серветок, памперсів, для виготовлення яких застосовується геотекстиль термоскріпленний.
Меблева промисловість облюбувала недорогий геотекстиль з полиэфипных волокон з додаванням натуральних штапельних ниток для підбиття м'яких меблів.
Упаковка для одягу та побутової техніки, мішки для взуття, обмотка дренажних труб часто виготовляється з термоскріплення геотекстилю без застосування захисту від ультрафіолету.
Перераховуючи різні області застосування такого цікавого матеріалу як геотекстиль, неможливо обійти увагою його застосування на дачній ділянці.
Привабливими для будь-якого дачника є такі властивості геотекстилю, як механічна міцність, водопроникність, екологічна безпека, простота використання, невисока вартість.
Розглянемо варіанти ефективного використання геотекстилю для перетворення вашого дачної ділянки.
Прокладаючи доріжки на дачі, хочеться отримати красивий і функціональний елемент дизайну.
Але це може зажадати великих витрат часу і сил. Полегшити завдання допоможе шар агроволокна між шаром насипного матеріалу і грунтом.
Полотно геотекстилю сприяє відтоку дощової води і не дає прорости бур'янам. Воно ущільнить пухкий грунт і надовго забезпечить садовій доріжці доглянутий вигляд.
Створення штучного водойми вимагає наявності гідроізоляційної чаші.
гідроізоляція, яку традиційно укладають на шар гравію і піску, легко пошкоджується під час експлуатації або чищення водойми.
Проклавши її між шарами геотекстилю, про проблеми з водоймою можна не згадувати.
Надійність будівлі залежить від міцності фундаменту. Тут і приходить на допомогу геотекстиль.
Він поліпшить гідроізоляцію і запобіжить капілярний змочування фундаменту Грунтовою вологою.
Паралельно з цим завданням вирішується ще одна – поділ шарів засипних матеріалів і грунту. А це ще один крок до підвищення міцності фундаменту будівлі.
А в цій статті ми розповімо вам про те, як правильно в'язати арматуру для фундаменту.
Оформляючи присадибну територію, можна скористатися можливостями геотекстилю при оформленні рокаріїв, патіо, дитячих і спортивних майданчиків.
У вигляді Грунтової основи цей багатофункціональний матеріал не дасть можливості бур'янистих трав проростати, а мурашкам і гризунам проникати на майданчик, але при цьому не позбавить землю можливості дихати і вільно пропускати вологу.
Та ж дитяча пісочниця надовго збереже чистоту піску, якщо під час її установки на дно котловану укласти шар геотекстилю.
За допомогою агроволокна підвищується врожайність, полегшується процес вирощування культур, зменшується трудомісткість робіт по знищенню бур'янів.
Висадивши рослини в отвори, які легко виконати в агрополотне, ви забезпечуєте їм комфортні умови для росту і розвитку. Агроволокно може використовуватися в якості укривного матеріалу в сильну спеку або в заморозки.
Одного разу спробувавши працювати з ним в саду і городі, ви в повній мірі оціните з'явилися переваги і не відмовтеся від них надалі.
Садовий, будівельний і дренажний геотекстиль можна придбати в садових і будівельних супермаркетах. Інтернет-магазини теж надають широкий вибір цього матеріалу, який завовывает все більшу популярність.
Ціни залежать від марки геотекстилю. Так неткане голкопробивне полотно Дорніт ІП-100 коштує 13 рублів за 1 кв. метр, а 1 метр високоміцної геотканини Текспол шириною 3 м обійдеться в 67 рублів. Вибір дуже великий, тому кожен знайде підходящий матеріал для себе.
Докладний огляд технічних характеристик і властивостей такого матеріалу, як геотекстиль, представлений в цьому відео: