» » Пробка на стіну: вибір настінного покриття, інструкція по обробці своїми руками, відео і фото

Пробка на стіну: вибір настінного покриття, інструкція по обробці своїми руками, відео і фото



Оздоблення стін пробкою — рішення ефективне, але перш ніж призвичаїтися працювати з цим матеріалом, я набив чимало гуль. Зате тепер я точно знаю, як вибирати коркове покриття і як з ним правильно працювати. Готовий поділитися з вами своїм досвідом!

Обробка з використанням коркової крихти або шпону виходить функціональної завдяки низькій теплопровідності матеріалу

Обробка з використанням коркової крихти або шпону виходить функціональної завдяки низькій теплопровідності матеріалу

Огляд матеріалу

5 видів пробкових покриттів

Так виглядає кора коркового дуба — сировина для виробництва оздоблювальних матеріалів

Так виглядає кора коркового дуба — сировина для виробництва оздоблювальних матеріалів

Кора коркового дерева — це матеріал з унікальними експлуатаційними властивостями. Пориста структура пробки забезпечує їй сполучення еластичності, міцності і низької теплопровідності. Завдяки цьому сировину використовують не тільки для виробництва винних пробок, але і в якості оздоблювального матеріалу.

Пробка для стін буває декількох видів:

ИллюстрацияТип покриття att14854444681 Вид. Пробкові шпалери.

Мабуть, найпоширеніший матеріал. Шпалери виготовляються з тонкого коркового шпону (тонкий зріз масиву), наклеєного на паперову або флізелінову основу. Така структура матеріалу додає їй еластичність, що дозволяє обклеювати натуральною пробкою самі різні поверхні з мінімальними трудовитратами. att1485444468-1Вигляд 2. Технічне коркове покриття для стін (коркова підкладка).

Це корковий агломерат (спресована і склеєна крихта) на тканинному або іншому підставі. На вигляд матеріал досить простенький, тому зазвичай використовується в якості утеплювача і звукоізолятора. Наклеюється на стіни під шпалери, облицювання та інші декоративні матеріали. att1485444468-23 Вид. Коркова плитка для стін.

Може бути як одношарових, так і двошаровою. Проводиться з пресованої і просоченої клеєм коркової крихти, якій надають потрібну форму і текстуру. Для захисту від зовнішніх впливів плитку з пробки покривають натуральним воском або паропроніцаємим лаком.

Стандартні розміри 300х300 або 600х300 мм att1485444468-3Вигляд 4. Стінові панелі.

Найбільш затребуваний останнім часом матеріал. Це вироби прямокутної форми з двошаровою структурою. Основа — плитка з пресованого агломерату, на яку зверху наклеюється тонкий натуральний шпон.

Іноді краї панелей оснащуються замками типу «шип-паз» (як у ламінату). Наявність замків полегшує стикування деталей і дозволяє обробляти стіну без щілин і зазорів. att1485444469Вигляд 5. Напилювана пробка.

Відносно новий матеріал, який складається на 95 з дрібної коркової крихти, і на 5% — з полімерного комплексу, що включає акрилове сполучна, клей, пігмент і добавки, що знижують горючість.

Матеріал наноситься на стіни в рідкому вигляді і прилипає практично до будь-якого сухому і чистому основи. Після висихання утворює суцільне покриття товщиною 5-7 мм, з хорошими естетичними якостями і чудово зберігає тепло.

Отримати пробкові стіни можна кількома способами — досить вибрати матеріал, відповідний за експлуатаційними параметрами, зовнішнього вигляду і вартості.

Плюси стіновий пробки

настінного коркового покриття — будь то шпалери, плитка, панелі або напилюваний матеріал — є цілий ряд переваг:

Натуральний шпон коштує досить дорого — від 600 до 2000 рублів за квадратний метр

Натуральний шпон коштує досить дорого — від 600 до 2000 рублів за квадратний метр

  1. Привабливий зовнішній вигляд. Навіть пробкова крихта, правильно підібрана, пофарбована і покрита захисними складами, виглядає цілком привабливо. А натуральний шпон, отриманий з цільного сировини, і зовсім вважається одним із лідерів серед декоративних матеріалів.

на Жаль, ціна натурального шпону досить висока — це пояснюється рідкістю коркових дерев, що використовуються для його виробництва. Тому в масовій обробці для економії зазвичай використовують комбінації з агломерату та цілісної пробки.

Оздоблення стін дозволить захистити приміщення від втрат тепла і гучних звуків

Оздоблення стін дозволить захистити приміщення від втрат тепла і гучних звуків

  1. Хороші тепло - і звукоізоляційні властивості. Незважаючи на відносно малу товщину (до 5-8 мм) настінні покриття, виготовлені з пробки, добре утримують тепло і блокують поширення гучних звукових хвиль. Звичайно, в якості основних матеріалів вони навряд чи підійдуть, але додатковий комфорт забезпечать з гарантією.
В передпокої і коридорі оздоблення довго збереже привабливість

В передпокої і коридорі оздоблення довго збереже привабливість

  1. Еластичність і зносостійкість. Пориста структура коркового матеріалу дозволяє настінного покриття відновлювати форму навіть після сильних механічних впливів. При цьому обробка не піддається стиранню навіть в тих місцях, де вона регулярно контактує з різними об'єктами — наприклад, в коридорі або в передпокої.
  2. Екологічність. Пробка — цілком натуральний матеріал, який не містить токсинів, летючих сполук і важких металів. Виробники стінових покриттів для з'єднання коркової крихти і листів шпону також використовують безпечні склади, тому таку обробку можна застосовувати без обмежень (аж до дитячих кімнат).
Матеріал досить екологічний для використання в обробці дитячих кімнат

Матеріал досить екологічний для використання в обробці дитячих кімнат

До інших достоїнств стіновий пробки можна віднести простоту монтажу, нескладний догляд за рахунок відштовхування пилу і т. д.

Недоліки покриттів

Є у таких стінових покриттів і недоліки:

  1. Висока вартість. Корки роблять із кори коркового дуба, і замінити цю сировину просто нічим. Саме тому ціни на матеріал постійно зростають пропорційно зменшенню площі, зайнятої дубовими насадженнями. Середня вартість стінових панелей складає від 600 до 2000 рублів за квадратний метр.
Є і більш дорогі покриття, виготовлені з цільних пробкових зрізів з унікальним малюнком або красивою текстурою. Такі панелі, як на цьому фото, коштують дуже дорого

Є і більш дорогі покриття, виготовлені з цільних пробкових зрізів з унікальним малюнком або красивою текстурою. Такі панелі, як на цьому фото, коштують дуже дорого

  1. Пористість матеріалу. Незважаючи на те, що антистатичні властивості пробки сприяють відштовхуванню пилу, бруд в порах все-таки накопичується. З-за цього обробка вимагає регулярного чищення, інакше потім привести стіну в порядок буде практично неможливо.
  2. Накопичення запахів. Шпалери або панелі, виготовлені з матеріалу без захисного покриття (віск, лак) вбирають всі запахи з повітря в приміщенні. Ось чому не варто використовувати такі вироби при оформленні кухонь.
При монтажі в санвузлах або інших вологих приміщеннях варто використовувати тільки матеріали з захисним покриттям

При монтажі в санвузлах або інших вологих приміщеннях варто використовувати тільки матеріали з захисним покриттям

  1. Схильність до набухання при зволоженні. Бажано вберегти пробку від контакту з водою або вологим повітрям. В принципі, проблема вирішується нанесенням захисних покриттів (є спеціальні лаки, дозволяють використовувати пробкові панелі навіть у ванній). Але все ж з водою цей матеріал не дуже «дружить».
  2. Низька стійкість на розрив. Якщо зім'яти стінну панель майже неможливо, то порізати або порвати можна без особливих зусиль. У підлогових покриттів основним ворогом вважаються підбори з металевими набійками і меблі з гострими ніжками, а у настінних — домашні тварини. Відновити ж пробку, про яку кіт поточил кігті, практично нереально.

Незважаючи на ці вади, корковий матеріал для стін можна з успіхом застосовувати для внутрішньої обробки приміщень. Головне — врахувати ці недоліки ще на етапі проектування інтер'єру і використовувати пробку там, де вона в повній мірі зможе розкрити свої достоїнства.

Технологія обробки

Необхідні інструменти та матеріали

Один з очевидних плюсів настінних пробкових покриттів — досить простий монтаж своїми руками. З цим завданням впорається і новачок, тим більше що для роботи не потрібні складні інструменти:

 Валики:синтетичний — для грунтування і нанесення клею;гумовий — для накочення швів.

Валики:синтетичний — для грунтування і нанесення клею;гумовий — для накочення швів.

складні інструменти:

ИллюстрацияИспользуемый інструментatt1485444480Ніж для різання пробки.att1485444481Вимірювальні інструменти:

  • рівень;
  • схил;
  • косинець;
att1485444482Шпателі:

  • для вирівнювання стіни шпаклівкою;
  • для нанесення клею;
  • для розрівнювання тонким листям пробки.
att1485444484Валики:

  • синтетичний — для грунтування і нанесення клею;
  • гумовий — для накочення швів.
att1485444484-1Гумовий молоток для вирівнювання.

З витратних матеріалів нам будуть потрібні:

  • шпаклівка;
  • проникаюча грунтовка;
  • клей для пробки;
  • герметик для закладення швів і усунення пошкоджень.
Герметик «рідка пробка» в тубі

Герметик «рідка пробка» в тубі

На виборі клею зупинимося окремо.

Для обробки використовуються клейові склади двох видів:

  1. Універсальні — на акриловій чи інший полімерній основі. При наклеюванні наносяться тільки на коркову поверхню.
  2. Контактні — більш надійні, але більш складні у використанні. При обробці з використанням контактного складу клей наноситься на стіну, так і на пробку, після чого витримується протягом деякого часу. Тільки після часткової полімеризації обробний матеріал приживається до стіни і приклеюється.
Контактний склад для наклеювання оздоблювальних панелей

Контактний склад для наклеювання оздоблювальних панелей

При самостійній обробці можна використовувати обидва різновиди клеїв.

Що стосується марок, то до найбільш надійним і зручним в роботі я б відніс:

  1. Момент Пробка. Не токсичний, не містить розчинників, може використовуватися в неопалюваному приміщенні;
  2. BUNITEX. Токсичний, але при цьому вологостійкий. Основу становить рідка гума і полихлорпрен (хлоропреновий каучук);
  3. IBOLA D7 CONTACT. Використовується виключно для наклеювання тонких (до 4 мм) пробкових покриттів. Не містить розчинників. Можна використовувати тільки при позитивних (від +15°) температурах;
  4. WAKOL D3540. Універсальний склад на латексній основі. Не токсичний, не містить розчинників і летючих речовин. Забезпечує непогану міцність фіксації, може використовуватися і для монтажу підлогового пробки.
Латексний клей WAKOL для пробкових покриттів

Латексний клей WAKOL для пробкових покриттів

Якщо ви вперше самостійно монтуєте настінне покриття, то я рекомендую вам взяти самий якісний клей з доступних по бюджету. Склад з хорошою адгезією здатний пробачити деякі огріхи у підготовці та наклеюванні.

Підготовка підстави

Щоб пробка трималася на стіні міцно і не відшаровувалася навіть через кілька років, поверхню необхідно підготувати. Технологія підготовчих робіт залежить від матеріалу стіни і від її стану.

Перелік основних операцій:

Такі тріщини і відшарування потребують серйозного ремонту, а можливо — і повторного оштукатурювання

Такі тріщини і відшарування потребують серйозного ремонту, а можливо — і повторного оштукатурювання

  1. Ремонт стін. Основа повинна бути міцною, тому перед обробкою простукиваем поверхню для виявлення дефектних ділянок. Відшарувалася штукатурку і шпаклівку приділяємо, а тріщини — розшивають і заповнюємо ремонтним складом.
Перед обробкою вирівнюємо поверхні шпаклівкою

Перед обробкою вирівнюємо поверхні шпаклівкою

  1. Вирівнювання стін. Еластичне коркове покриття завдяки своїм характеристикам непогано компенсує невеликі нерівності. І все ж для отримання якісної основи стіни бажано вирівняти шпаклівкою, усунувши перепади площині більше 1-2 мм

Якщо пробка наклеюється на деревно-стружкові плити або гіпсокартон, то шпаклівкою потрібно закрити стики обшивки і капелюшки кріплення.

Грунтовка підвищує адгезію (зчеплення) підстави і обробки

Грунтовка підвищує адгезію (зчеплення) підстави і обробки

  1. Грунтовка підстави. Щоб клей забезпечив максимально міцне зчеплення плитки, шпалер або панелей із стіною, її бажано обробити грунтовкою. Оптимальний варіант — акриловий проникаючий склад, який наноситься в два шари.

Після висихання Грунтовки можна приступати до обробки поверхні.

Наклеювання пробки

Плитка з пробки наклеюється на стіну досить швидко. Роботи виконуємо в тій послідовності, в якій вони вказані в таблиці:

ИллюстрацияПоследовательность дій att1485444489Підготовка матеріалу.

Коркові шпалери або панелі в упаковці заносимо в приміщення, в якому буде проводитися монтаж. Розкриваємо упаковку і залишаємо матеріал мінімум на 12 годин для вирівнювання вологості і температурної деформації.

Якщо знехтувати цією порадою, то панелі почнуть деформуватися після наклеювання, що призведе до появи щілин.

att1485444490Розмітка стіни.

На поверхню, яку будемо обклеювати, наносимо перпендикулярні лінії — горизонтальні і вертикальні.

При обклеюванні шпалерами бажано зробити розмітку під кожен рулон, при обробці плиткою досить розмітити центр приміщення. att1485444490-1Нанесення клею на стіну.

Невелику кількість клею виливаємо в лоток. Набираючи клей за допомогою валика, наносимо його на стіну і рівномірно розподіляємо. За один раз бажано покривати не більш 2м2 (для новачків — 1 м2).

Витримуємо клей стіні протягом 15-20 хвилин перед наклеюванням плитки. att1485444490-2Нанесення клею на пробку.

На виворітну сторону коркового матеріалу валиком або зубчастим шпателем наносимо клей. Якщо використовується неконтактная різновид, то клей наноситься тільки на саму пробку. att1485444491Наклеювання.

Прикладаємо матеріал до стіни, вирівнюємо по розмітці і розгладжуємо, не залишаючи повітряних кишень. Для вирівнювання зручно використовувати пластиковий шпатель. att1485444491-1Стикування швів.

Стики сусідніх рулонів або панелей ущільнюємо, прокочуючи гумовим валиком або простукуючи гумовим молотком.

При обклеюванні поверхні панелями розташовуємо їх зі зміщенням швів приблизно на 1/2 -1/3 ширини панелі. att1485444491-2Підрізування плитки.

При необхідності підрізаємо вироби по довжині або ширині. Для цього укладаємо панель на рівну основу. Малярським ножем за допомогою лінійки відрізаємо потрібний фрагмент. att1485444491-3Завершення роботи.

На завершальному етапі доклеиваем відсутні фрагменти меншого розміру по периметру стіни.

Також можна змонтувати кутові накладки і стельові молдинги з тонкого коркового профілю.

Після завершення роботи ми отримуємо поверхню, оброблену пробкою. Через деякий час її потрібно уважно оглянути для виявлення погано приклеєних країв. Проблемні місця підправляємо, завдаючи невелику кількість клею за допомогою кисті або заповнюючи стики герметиком в тон основної обробки.

Приблизно так виглядає оброблена поверхня

Приблизно так виглядає оброблена поверхня

Висновок

Змонтувати покриття з пробки на стіну, керуючись цим алгоритмом, досить просто. Кожен з вас, вивчивши відео у цій статті, зможе впоратися з цим завданням. Крім того, в коментарях ви можете отримати відповіді на всі виникаючі після перегляду і прочитання питання.



Похожие предложения
Дата добавления: 8-06-2017, 14:50
Статьи по теме
Обробка саду восени від шкідників і хвороб: препарати та порядок робіт
Доглядати за рослинами необхідно не тільки в теплу пору року, але і восени після збору...
Як правильно накривати дах профнастилом своїми руками: інструкція по монтажу, відео і фото
чи Можна самому якісно покрити дах профлистом, не маючи при цьому ніяких навичок? Мій...
Матеріали для покрівлі приватних будинків: керамічна черепиця та інші, який краще вибрати, відео, фото
Який найкращий матеріал для покрівлі даху? Відповідь на це питання цікавить кожного...
Опис кращих осінніх, літніх і зимових сортів груш
Груша — плодове дерево, досить довговічне (деякі сорти ростуть протягом 200 років). За...
Дизайн дитячої кімнати. Як вибрати колір для дитячої
Дизайн інтер'єру Дизайн дитячої – це компроміс смаку батьків та індивідуальних...
Як розрахувати розміри стрічкового фундаменту - висота, ширина, товщина, глибина
Будь-яка будова має мати під собою фундамент. Для того щоб будівля прослужила багато...
Декоративні наклейки на шпалери: дитячі і для дорослого декору
Декоративні наклейки на шпалери - можливість оновити інтер'єр без масштабних ремонтних...
Інтер'єр кухні на дачі: квартирне питання і оформлення річної дачній кухні в сірому кольорі
Інтер'єр кухні на дачі повинен стати симбіозом практичності, компактності і...
Обрізка абрикоса навесні - схема і відео для початківців
Абрикос – світлолюбна, теплолюбна і раннецветущее дерево. Незважаючи на високі вимоги...