» » Вирощування перцю у відкритому грунті: вибираємо сорт, готуємо грунт і доглядаємо за розсадою

Вирощування перцю у відкритому грунті: вибираємо сорт, готуємо грунт і доглядаємо за розсадою



Безумовним лідером наших дачних ділянок, після огірків і томатів, є перець.

Для досвідченого садівника виростити цей овоч у теплиці або у відкритому грунті не складе праці. Особливо це відноситься до південних районах нашої країни.

Сорту

35Підібрати сорт для вирощування у відкритому грунті нескладно.

Необхідно прочитати анотацію на пакеті з насінням і вибрати самі скоростиглі сорти. Перед покупкою слід визначитися, для яких цілей купується сорт.

Якщо для літнього вживання в салати, то варто вибрати рослину з крупноплодными плодами, з м'ясистими товстими стінками, такими, як Вінні-Пух, Лицедій або іншими. Скоростиглих сортів такого типу у продажу достатньо.

Якщо ж вирощені плоди призначені для консервації, то краще вибрати сорт з невеликими, тонкостінними перцями. Це можуть бути — Вікторія, Зазнайка або Купець.

Підготовка грунту

Bell Pepper Red Beauty3_19AUG12Насамперед, це повинен бути родючий ділянку землі, краще розбитий на неширокі грядки.

Так за перцем легше доглядати, поливати і підгодовувати. Місце має добре прогріватися сонцем, бути захищеним від переважаючих вітрів.

З осені грядки під перець добре удобрюють перегноєм, внесенням врозкид мінеральних добрив. Це можуть бути калійні і фосфатні добрива (по 50 г того і іншого).

Можлива заміна фосфатних добрив золою. Існує ще одна заміна фосфатних добрив.

Візьміть на замітку: при посадці перцю, в кожну лунку можна покласти по 2-3 дрібних рибки. Це може бути кілька, мойва або путасу, загалом, найдешевша.

Навесні всю призначену площа для висадки розсади добре перекопують на штик лопати, вибираючи всі корені і бур'яни. не Можна висаджувати розсаду перцю після пасльонових культур, таких, як томат або картопля. Найкраще перець зростає після цибулі, моркви або зелених культур.

Після того, як грядка перекопана, її необхідно пролити для знезараження грунту розчином мідного купоросу (береться столова ложка препарату на відро води) або яскраво-рожевим розчином марганцівки.

Садіння у відкритий грунт

A2949-paprika-AMYKA-Lednice-2009-003.jpg_800x600-608x456Пересаджування розсади перців в південних районах не пов'язана з точним розрахунком часу. Немає потреби вивчати прогноз погоди і думати про зворотних заморозках.

В районах середньої смуги, з можливими заморозками в травні, розсаду краще висаджувати в середині чи в кінці місяця. Досвідчений садівник завжди може визначити, коли садити перці на постійне місце.

Необхідно стежити за температурою підготовленої ділянки. Як тільки грунт прогріється до 15-18 градусів — розсаду можна пересаджувати.

Перед пересадкою рослин на постійне місце, за 2-3 дня, необхідно підгодувати перці, а в день висадки добре пролити теплою відстояною водою, за 2-3 години до перенесення розсади на грядку.

Важливо знати: посадку розсади перцю краще проводити в похмурий день або в другій половині дня, щоб сонячні промені не обпекли не звикли до яскравого світла ніжні листочки.

Для висадки розсади викопують лунки через 40-50 сантиметрів один від одного. На грядці можна зробити два ряди. Схему посадки можна злегка змінити: для зручності обробки, підживлення та видалення бур'янів, рослини можна розташувати в шаховому порядку.

На дно ямки розкладають гній, золу або суперфосфат, все перемішують і проливають гарненько водою. У кожну лунку необхідно забити кілок, для майбутньої підв'язки рослини.

Обережно і якомога обережніше рослина виймають з горщика і поміщають в лунку на рівні росту розсади. Сильно заглиблювати не рекомендується, щоб уникнути захворювання перцю чорною ніжкою.

111214_0824_12Можливо, Вам сподобається стаття про сорт солодкого перцю Клаудіо. Про сорт перцю Каліфорнійське чудо, Ви можете почитати тут. Також Вам може знадобитися стаття про високорослих сортів перцю.

Засинаючи рослина землею, необхідно стежити за тим, щоб не пошкодити коріння та стебло. Злегка ущільнити і ще раз полити водою.

Догляд у відкритому грунті

vkusniogorod, перець (7)Після пересадки перцю на постійне місце рослини краще не поливати протягом 7-10 днів. Так вони швидше «перехворіє» і укорінятимуться.

Подальший догляд за перцем полягає в поливах, підживленні та прополюванні. Агротехніка проста і зрозуміла навіть для недосвідченого садівника.

Поливають перець рясно теплою відстояною водою. Не слід пересушувати землю, але і переливати рослини теж не рекомендується. Земля завжди повинна бути трохи волога.

Корисно знати: при пересадці перцю необхідно видалити всі полураскрывшиеся бутони квітів. Зав'язі і квіти у фазі бутонізації краще залишити, з них виростуть цілком якісні плоди.

Полив холодною водою призведе до того, що квітконоси і зав'язі опаде, що призведе до значного зниження врожаю. Підгодовують рослини один раз в 10-14 днів. У міру росту рослини та збільшення кількості плодів на кущі, частоту підгодівлі і поливів необхідно збільшити.

Під час дозрівання плодів, у стадії технічної стиглості, перцям потрібно багато мікро-і макроелементів. Можна купити готові добрива в спеціалізованому магазині.

Можна приготувати підгодівлю своїми силами. Вона не поступається за кількістю корисних елементів купівельними добрив. Свіжоскошену траву заливаємо водою, наполягаємо тиждень, поки все не перебродить, і поливаємо цим розчином наші перці, розвівши 1-2 літри на відро води.

111214_0824_12Можливо, Вам буде цікава стаття про те, як садити перець Джипсі. Про сорт перцю Богатир Ви можете почитати тут.

Такі підживлення проводять регулярно, через 7-10 днів. Рослини відмінно реагують на них і можна помітити, що листочки стають яскраво-зеленими, плоди дозрівають швидше.

Формуванням куща можна не займатися. Необхідно тільки видаляти всі слабкі або загущають кущ пагони, це сприяє збільшенню врожаю.

Безрозсадним способом виростити в наших широтах перець неможливо, так як він, при посадці насіння в грунт, не тільки не встигне почати плодоносити, але і зацвіте лише до кінця літа. Тому якісно і за всіма правилами вирощена розсада — можливість отримати відмінний урожай.

Як правильно посадити перець у відкритий грунт, дивіться у наступному відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 5-06-2017, 10:10
Статьи по теме
Як зберегти огірки свіжими на зиму: 5 дієвих способів
Огірки – це всіма улюблені овочі, які незмінно присутні в салатах та інших стравах. В...
Пристрій перегородок з гіпсокартону: відео-інструкція з монтажу своїми руками, технологія, ціна, фото
На сьогоднішній день найпопулярніший спосіб пристрою міжкімнатних перегородок – це...
Дизайн маленької кухні: ідеї для інтер'єру приміщень малогабаритних розмірів, ремонт, відео і фото
Для того щоб розробити і реалізувати на практиці продуманий і функціональний дизайн...
Лук-порей: правильна посадка насіння для отримання хорошого врожаю
Лук-порей є чудовою ароматною приправою і величезним джерелом вітаміну С. В народі його...
Дизайн кухні в приватному будинку: інструкція по оформленню приміщення в заміському котеджі, відео і фото
У цьому матеріалі нам належить з'ясувати, яким може бути дизайн кухні в приватному...
Амброзія - фото рослини і чим воно небезпечне
На кожному дачній і садовій ділянці можна зустріти бур'яни, які приносять шкоду своїм...
Незвичайний салат на Новий рік: 3 нових рецепта і відео
Новий рік — це особливе свято, яке завжди супроводжується шикарно накритим столом....
Як виростити кріп вдома на підвіконні: вибір сорту і грунту, поради по посадці та догляду
Чудово відомо, що цінність свіжого кропу, петрушки та інших пряних трав не стільки в...
Фібра для бетону: поліпропіленові та інші вироби, інструкція по застосуванню, відео і фото
Далеко не всі знають про існування такого допоміжного матеріалу, як фібра для бетону,...