Якщо Ви хочете отримувати щорічно хороші врожаї, потрібно доглядати за садом і не допускати хвороби дерев, а у випадку захворювання — вчасно лікувати їх.
На сьогодні велика кількість хвороб і шкідників, наносять шкоду абрикосовим деревах, тим самим зменшуючи врожаї і збільшуючи моральні збитки. У цій статті ми розглянемо найпоширеніші хвороби та методи боротьби з ними, які допоможуть підвищити плодоношення абрикоса, а найголовніше — збережуть дереву життя.
1. Моніліоз. Він буває двох основних форм:
Поразка Клястероспоріозом
2. Клястероспоріоз (плямистість дырчатая). Його ознака, зазвичай спостерігається на початку літа – поява на листя червоних вогнищ. В основному захворюванню схильні рослини, які рясно плодоносили або зростаючі в облаштованих не належним чином посадкових ямах. При цій хворобі також уражається кора молодих пагонів. На ній з'являються тріщини, з яких видно камедь.
3. Комахи-шкідники:
З моніліозом потрібно не тільки боротися, але і перешкоджати його появи. А саме:
У зв'язку з тим, що моніліоз розвивається в кілька етапів необхідно проведення чотирьох періодів захисту рослин. Роботи, проведені в ці періоди наступні:
1. Припадає на березень, до розпускання бруньок за умови, що температура навколишнього середовища не нижче 5 градусів.
2. Період під час цвітіння передбачає трикратну обробку:
3. В момент появи бурих плям на зріють плоди та їх гниття хімічні засоби лікування застосовувати небезпечно, тому рекомендована механічне прибирання плодів.
4. Осінній період – також проводиться обприскування.
При клястероспориозе в допомогу дачникові знадобиться хімія. Хворе рослина слід обробляти кожні 14 днів з будь-яким речовин:
Тлю збирають і знищують механічно. Так само можна використовувати обприскування сполуками мила, води і:
Плодожерка досить ефективно усувається при зборі і знищення уражених фруктів, перекопуванні Грунту верхнього навколо дерева, очищення кори.
1. Поліпшення циркуляції повітря.
2. Посадка в саду хворобостійких видів.
3. Обрізка кореневої порослі.
4. Своєчасне підживлення.
Як ми вже знаємо – моніліоз – небезпечне захворювання абрикоса, однак воно, хоч і завдає великої шкоди деревам, знищити його не здатний. Однак дерево, ослаблене хворобою, втрачає можливість протистояти нападкам інших болячок, після яких вона і гине. У зв'язку з цим обов'язковим є проведення заходів, що перешкоджають моніліозу, навіть якщо дерева їм не заражені.
Є цікава стаття про те, якими корисними властивостями володіє абрикос. Корисну статтю про те, які сорти груш вибрати для посадки в своєму саду, читайте тут.Завдяки правильному догляду здорові дерева можуть давати приріст до 700 мм у рік і радувати великою кількістю здорових плодів.
Нижче, ми пропонуємо Вам подивитися відео про те, як обрізати поразки моніліозом на абрикосі: