Гострий перець володіє унікальними смаковими, але і декоративними якостями. Саме тому його так люблять вирощувати і на дільницях, і як кімнатна рослина на підвіконнях. Для цих цілей спеціально вивели кілька сортів перцю з дрібними плодами.
Рослина виростає до 40 см, є багаторічним, є чисто декоративні сорти, є плодові. В залежності від сорту плоди можуть бути різного розміру, форми і кольорів: жовті, червоні, оранжеві.
Період цвітіння припадає на червень, починається цвітіння з білих квіток з жовтим відтінком. Перець вимагає великої кількості сонячного світла.
Насіння гіркого перцю висаджуються на початку березня. Проростити насіння можна тільки в теплому приміщенні. Коли з'являться перші сходи – їх пікірують в окремі горщики, процедура проводиться ще раз після появи справжніх листочків.
Умови посадки і вирощування солодкого і гіркого перцю аналогічні. Вибирається високопоживний грунт. Для самостійного приготування Грунтосуміші беруть:
Гострий перець любить велику кількість вологи і тепла. Горщик з перцем встановлюють на ємність з рідким гравієм. Також рослина любить удобрення, підживлення вноситься 1-2 рази в тиждень.
Якщо переборщити з поливом і утворюється застій води, то є ризик отримати чорну ніжку або плямисті листочки. Основні домашні шкідники гіркого перцю:
Однорічна рослина не пересаджують повторно, після збору врожаю рослину можна знищити. Іноді продовжити термін життя перцю на 2-3 роки допомагає обрізка пагонів.
Розмноження гіркого перцю здійснюється насінням. Щоб вони швидше зійшли – їх замочують.
Посів здійснюється в період з лютого до початку березня. Земля повинна бути рихлою і легкою.
Якщо використовується Грунт для домашніх квітів з вмістом торфу, то потрібно зменшити її кислотність, додавши деревну золу. Можна відразу посіяти насіння на постійне місце без вирощування розсади.
В такому випадку береться горщик розмірами до 3 літрів, знезаражується окропом. На дно викласти шар дренажу, далі заповнюється землею. В якості дренажу найкраще підійде:
Грунт також знезаражується окропом або розчином марганцівки. Насіння заглиблюються на 1 див. Зверху горщик накривається склом або поліетиленовим пакетом. Температура навколишнього середовища повинна бути від 20 до 25 °С.
Виростити пекучий перець в домашніх умовах можна з розсади. Коли садити насіння?
Найкращий період — середина лютого, коли збільшується світловий день. Червоний перець дуже вимогливий і любить освітлення. Ємність береться в залежності від кількості насіння, це може бути невеликий горщик або ящик.
Щоб насіння швидше проросли – можна стимулювати їх зростання наступним чином. Обробити посадковий матеріал термічно, покласти насіння в воду температурою 40 градусів і закрити в термосі 3 години.
Другий спосіб: замочити в теплій воді на 12-24 години. В посудину з водою подається кисень.
Зверніть увагу: потрібно стежити, щоб паросток не витягався. В перший тиждень після появи листочків, температура повітря знижується до 20 °С, а освітлення збільшують. Коли з'явиться більше 3-х листочків – розсаду можна пікірувати. Використовується просторий горщик.Перші паростки з насіння з'являться вже через 7-10 днів. На горщик має потрапляти якомога більше сонячного світла, в приміщенні повинно бути тепло. Для подальшого вирощування вибирається найбільш міцний росток, інші видаляються (не ушкоджуючи коріння).
Вирощування гострого перцю на підвіконні не становить праці. Розсада пересідає на постійне місце в горщик приблизно через 2 місяці.
Основні умови, які обов'язково слід підтримувати для перцю: світло і тепло. Коли встановиться тепла погода – горщик можна винести в сад або на балкон.
Кожні два тижні вносяться комплексні добрива. Улюблене добриво гострого перцю готується з наступних компонентів:
Це позакореневе підживлення, перед використанням вона повинна добре настоятися. Не можна переборщити з азотними добривами, інакше є ризик не отримати урожай. У сприятливих умовах цвітіння починається в травні-червні і плодоносіння триває до кінця осені.
Поки не настали заморозки – горщик потрібно встигнути повернути в будинок, в світле, але прохолодне місце (до 18 °С). Від підгодівлі взимку можна відмовитися, полив перцю мінімальний, головне не доводити до пересихання земляної грудки. В приміщенні з сухим повітрям – листя можна іноді зволожувати.
Можливо, Вам буде цікава стаття про те, як виростити чорний перець горошком будинку. Про те, як сіяти гіркий перець на розсаду, Ви можете почитати тут.В лютому, перед початком вегетаційного періоду, горщик переносять у тепле місце, обрізають (залишаються стебла довжиною не більше 5 см). Якщо правильно проводити всі процедури, починаючи від заготівлі насіння, закінчуючи обрізанням куща перед новим сезоном – рослина буде залишатися декоративним і активно плодоносити до 5 років.
- Дивіться в наступному відео, як виростити гіркий перець на підвіконні: