Тераса – красивий елемент ландшафту, який додасть завершений вигляд архітектурного ансамблю. Перевага тераси на тлі інших складових благоустрою дачі – можливість швидко, недорого і своїми руками звести нескладну конструкцію на свій смак.
Конструктивно тераса – це припіднята над землею майданчик з огорожею. У цьому принципова відмінність тераси від патіо – майданчики без огорож. Тим, хто планує створити затишну зону відпочинку на дачі, необхідно пам'ятати, що варіанти побудови можуть бути самими різними і залежати як від «бюджету» будівництва, так і від архітектурного задуму. Найбільш вдалий варіант – тераса-ганок, в якій функції майданчики відпочинку поєднуються з облаштуванням входу в будинок.
Класичний варіант тераси – прибудова до будинку або лазні, хоча майданчик може бути автономним дизайнерським куточком, якщо оточити окремо розташований елемент ландшафту розкішної флористикою.
При виборі конструкції і будматеріалів обов'язково врахувати призначення прибудови: 1) літній варіант – легка споруда, в якій взимку буде зберігатися садовий інвентар; 2) цілорічної експлуатації.
Зверніть увагу! Тераса – не тільки затишне місце відпочинку з сім'єю і куточок, де можна цікаво організувати дружнє застілля на свіжому повітрі. Піднесена майданчик є центральним елементом архітектурного ансамблю, тому при виборі варіанта конструкції і матеріалів необхідно передбачити, щоб тераса гармонійно доповнювала існуючий стиль ландшафтного дизайну.
Проект – обов'язковий етап будівництва, який дозволить точно розрахувати кількість будматеріалів і вдало вписати новий елемент в існуючий стиль заміського будинку. При складанні креслень не обов'язково обмежувати фантазії типовими проектами або «винаходити велосипед», придумуючи авторські конструктивні елементи, – достатньо визначити призначення майданчики і намалювати креслення в зручному масштабі на основі готових розрахунків фахівців.
Перший крок до влаштування майданчика – правильно визначити розташування з урахуванням індивідуальних переваг: любителям приємної прохолоди підійде тераса з північної сторони, а тим, хто віддає перевагу сонячні промені – з південною. Якщо планується будівництво в середній смузі, то розташовувати майданчик з північної сторони не рекомендується. Для комфортного облаштування місця відпочинку можна передбачити додаткові елементи: декорувати кучерявими рослинами, затінити виступає дахом, встановити великі парасольки, тенти.
Конструктивно тераса може бути будь – грунтовної прибудовою до будинку для цілорічної експлуатації, автономної майданчиком, що потопає в зелені, прикрасою бічної частини будинку або майданчиком, суміжній з другим поверхом. Головне на етапі проектування – передбачити міцність елементів конструкції і зручно розташувати вхід. Оптимальний варіант – кілька виходів у різні кімнати (кухню, вітальню), з яких зручно буде подавати напої і закуски гостям.
Зверніть увагу! Легке будова повинна витримувати вітрові, снігові навантаження і захищати господарів від літньої спеки. Тому в середній смузі рекомендується передбачити дах, а на півдні досить відкритої конструкції з гарними перилами.
Особливості будівництва залежать від вибраного матеріалу – природний камінь, бетон, цегла, деревина, метал. Для самостійного будівництва самий зручний в роботі матеріал – деревина: тік, європейський дуб, модрина для підлоги, сосна – для перил. Додаткова перевага дерев'яної майданчики – відсутність фундаментних робіт. Для кам'яної споруди потрібно звести фундамент:
Якщо планується будівництво дерев'яної тераси, то необхідно спорудити конструкцію з дерев'яних стовпчиків або бетонних блоків під настил: обробити деревину захисними препаратами і встановити бруси-стійки за технологією пристрою стовпчастого фундаменту. Наступний етап робіт – пристрій гідроізоляції між бетонними стовпчиками і настилом. Оптимальна висота підняття площадки коливається в межах 0,7-1,2 м, укладання горизонтального настилу виконується з урахуванням ухилу 2% в бік зливного отвору.
Останній етап робіт – огорожу майданчика з обраного матеріалу (дерево, цегла, метал, канати, ланцюги) і декорування місця відпочинку. Оформлення інтер'єру може бути будь-яким, головне, щоб майданчик гармонійно поєднала особливості ландшафтного дизайну і архітектурний стиль заміського будинку. Гарне рішення – оформлення керамічними горщиками з рослинами, лавками, вуличними світильниками, облаштування плетеними меблями з верби і ротанга, а також пристрій міні-фонтану або перголи.