Вкладення коштів у нерухомість та земельні ділянки завжди вважалося одним з найбільш надійних способів приміщення грошей, щоб не втратити їх в подальшому.
Зараз багато купують ділянки землі за міською межею у приватну власність, в тому числі і для будівництва власного будинку для постійного проживання або дачі для літнього відпочинку.
Втім, яка б мета ні ставилася з покупкою, багато прагнуть створити на своїй території затишний куточок для комфортного перебування. У цьому може допомогти спеціальна програма для ландшафтного дизайну.
Напрямок дизайну ландшафту стало набирати популярність приблизно років 10-12 тому.
В той момент професійні майстри-садівники, обтяжені досить великим багажем знань про різних грунтах, придатних рослинах та особливості клімату стали затребувані з точки зору створення індивідуальних проектів.
Ландшафтний дизайнер в чомусь схоже на дизайнера інтер'єру, з тією різницею, що останній повинен володіти належним рівнем знань в області матеріалів, будівництва і т. д.
Дизайнер ландскейпа повинен вміти планувати розміщення на території різних об'єктів таким чином, щоб створити гармонійну картинку, яка з роками стає краще, оскільки мова йде про живих рослинах, що постійно змінюються в силу очевидно природних причин.
Звісно, професіонали здатні уявити майбутній результат в голові, намалювати його на папері і розписати замовнику. Але в силу розвитку технологій подібні речі можна проектувати в різних комп'ютерних програмах.
Садівники пропонують: володіючи знаннями в області садового мистецтва можна самостійно зайнятися моделюванням майбутнього саду або дачної ділянки.Втім, зробити це можна навіть без початкового багажу знань – численні тематичні ресурси дозволять ознайомитися з необхідною інформацією.
Якщо ділянка землі вже придбано немає сенсу стрімко починати на ньому різну роботу по благоустрою.
Такий підхід в корені невірний і призведе тільки до того, що багато зусиль буде витрачено марно, а результат буде значно нижче очікуваного.
Незалежно від розмірів ділянки, варто зайнятися плануванням майбутнього результату, поставити завдання для раціонального використання простору і багато іншого.
Може здатися, що подібні завдання зайві, але насправді при грамотному підході отриманий образ буде радувати очі роками, а перебування на власній ділянці буде по-справжньому комфортним.
зауважте: перед тим, як приступати до задачі, слід ознайомитися з тематичною літературою, порадитися з тими, хто вже досяг успіху в даній області.Отже, для початку потрібно зайнятися плануванням майбутнього ділянки в цілому. В першу чергу визначаються споруди, які будуть розташовуватися на заданій території – будинок, господарська будівля, місце під дитячий майданчик, басейн, зону відпочинку і паркування для автомобіля. Відштовхуватися потрібно від розмірів і розташування ділянки.
При плануванні будинку потрібна проектування будівлі: куди виходять вікна, розташування житлових кімнат, наявність або відсутність тераси й інші нюанси, які дозволять визначити майбутню площа під будівництво будинку.
Такі об'єкти, як зона відпочинку і дитячий майданчик найбільш доцільно розташувати таким чином, щоб вона не перебувала під впливом прямих сонячних променів, а також була прихована від сторонніх очей. Власникам автомобілів також необхідно передбачити місце для паркування.
Зверніть увагу: питання посадки рослин важливий – необхідно базуватися на їх витривалості, особливості грунту, любові до світла і відношенню до вологості та іншим особливостям клімату.Наступний етап проектування ділянки – складання плану розміщення доріжок, квітників, клумб, місце під посадку дерев і кущів.
Найголовніша завдання попереднього етапу – грамотне і раціональне розподіл всіх об'єктів майбутнього будівництва і дизайну по території.
Опрацювати всі ці питання можна найрізноманітнішими способами. Наприклад, відточити майстерність малюнка, зобразивши на папері всі об'єкти та їх розташування, розміри і навіть точки посадки рослин, малювати пейзажі, які повинні вийти в кінцевому підсумку і так далі.
Корисно знати: досить стрімкий розвиток інформаційних технологій дозволяє легко і просто навіть новачку створити проект, сидячи за комп'ютером і не докладаючи титанічних зусиль.У мережі з легкістю можна знайти різні самовчителі, в тому числі для так званих «чайників», тобто для початківців і мало що розуміють в темі комп'ютерного і ландшафтного дизайну.
Краще всього спочатку вдатися до допомоги таких книг, наприклад відео самовчителя з ландшафтного проектування, щоб скласти для себе загальне розуміння процесів і завдань, які доведеться вирішувати.
Також існує велика кількість різноманітних енциклопедій, книг і журналів у електронному вигляді на веб-ресурсах. Ряд сайтів дозволяє безкоштовно завантажити матеріали (якщо це не порушує авторських прав і комерційних угод) або купити, отримавши матеріал в електронному або «живому» вигляді з доставкою додому.
Вивчення матеріалів, яких досить багато російською мовою, а також інтерактивних інструкцій та професійних коментарів нададуть неоціненну допомогу в оцінці перспектив і прозорості розуміння процесу.
Фахівці переконані: після вивчення необхідних матеріалів можна переходити до процесу створення віртуальних проектів.Для найрізноманітніших завдань можна знайти потрібний продукт.
Багато програми платні, або умовно платні, хоча є і вільні версії. Платні програми можна купити, вони досить складні, тому новачкові в них може бути складно розібратися.
До їх числа можна віднести AutoCAD, який надає користувачеві широкі можливості, але варто як новий велосипед. Зрозуміло, для непрофесіоналів цей продукт не має сенсу купувати, якщо метою поставлено створення одного власного дизайну ландскейпа.
У цій же категорії є розробка «Наш сад», творці якої розробили її саме для ландшафтного дизайну. Вона існує у версіях «Рубін» і «Кристал».
чи Знаєте Ви що: існують програми-проектувальники, проектувальники, конструктори і візуальні редактори, що дозволяють створювати складні креслення.Умовно платні програми називаються таким чином, тому що існують в двох функционалах: можна скачати програму безкоштовно, але вона буде з обмеженим набором функцій, або купити, отримавши доступ до всіх «фенечкам» і можливостям.
Альтернативний варіант у безкоштовному форматі – необхідність перегляду рекламних роликів і банерів при використанні. Вибір буде залежати від фінансових можливостей користувача та необхідності покупки повного функціоналу.
Яскравий приклад – програма СкетчАп (sketchUp), де звичайна версія безкоштовна, а версія «pro» працює як комерційний продукт.
Третій варіант – вільно поширювані програмні продукти, які не вимагають оплати. Багато користувачі створюють роздачі подібних програм на торрент-трекерах, звідки їх можна з легкістю завантажити. Хоча насправді там можна знайти і платні і умовно платні продукти та їх демо-версії.
до Речі, так званих «демок» може цілком вистачити, оскільки вони рідко обмежуються у функціональних особливостях, але часто за часом використання (як правило, до 30 днів). Цього часу буде цілком достатньо для створення разового проекту.
Знайти пробні версії можна на офіційних сайтах виробників, частина з них може бути представлена в онлайн-версії. Варто мати на увазі, що багато зажадають реєстрації.
Після створення образів і варіантів майбутньої упорядкованої території можна приступати безпосередньо до робочого процесу: будувати будинок, облагороджувати і готувати територію, створювати майбутній сад за наміченим планом і т. п. А по закінченні робіт насолоджуватися комфортом в зоні відпочинку і милуватися садом.
Дивіться відео, в якому фахівець докладно розповідає про комп'ютерні програми по візуалізації ландшафтного дизайну: