Не так давно єдиним способом обробки стелі була побілка. Пізніше на зміну однотонної білій поверхні прийшли шпалери. Вони дозволили розглядати стелю, як частина дизайну.
Про те, як правильно клеїти шпалери на стелю ми сьогодні і поговоримо.
Обклеювання стелі шпалерами приваблива тим, що дозволяє виконати роботу самостійно, чого не можна сказати про зведення навісних і натяжних конструкцій.
Отже, як правильно наклеїти шпалери на стелю?
Перш ніж братися за роботу, знайдіть пару рук, готових допомагати вам. Помічник нагоді для притримування звисає краю смуги, а також коригування напрями наклейки, адже зверху не відразу видно відхилення від вертикалі.
Другий обов'язковий пункт - надійна опора, це може бути стіл або будівельні козли.
Інструменти:
Значно полегшить завдання машина для намазування аркушів клеєм.
А ви знаєте, як правильно обклеїти шпалери
Зараз ми розповімо, як клеїти стельові шпалери.
Нанесення клею
З допомогою рівня проведемо паралельну стіні вертикальну лінію-орієнтир. Для цього натягнемо маркувальний шнур, забивши 2 гвоздика з обох сторін кімнати.
Для обклеювання стелі вибирайте клей для важких полотен. Густа консистенція і швидке висихання – ось головні характеристики такого складу.
Забудьте про звичайний ПВА чи клейстер, вони не зможуть витримати тяжкості вінілових аркушів.
Перед тим як наклеїти шпалери на стелю, наріжемо рулони на смуги. Краще всього використовувати полотна з дрібним малюнком, які не вимагають підгону. Довжина смуг повинна бути 10 см більше довжини поверхні.
Зверніть увагу! При складанні гармошкою ви зможете самостійно справлятися з великим полотном і наклеїти його на стелю, не вдаючись до допомоги компаньйона.
При висиханні поверхні в приміщенні не повинно бути протягів.
Тепер ви знаєте, як правильно клеїти стельові шпалери, але це далеко не все, що треба знати для проведення якісного ремонту. Йдемо далі.
Не знаєте, які клеїти шпалери на стелю? На фото бамбукові полотна під фарбування.
Ви не знаєте, які клеїти шпалери на стелю? Найбільш популярними вважаються флізелінові під фарбування, рідкі або тканинні полотна.
Всі вони відносяться до класу важких і вимагають використання спеціального клею на основі метилцелюлози, який здатний створити надійне зчеплення з поверхнею.
Фотошпалери+гіпсокартонний каркас
Зверніть увагу! Звукоізоляційні властивості – один з основних чинників, які необхідно враховувати при виборі стельового покриття.
Колір і візерунок полотен не повинні бути надто яскравими. Світлі відтінки заспокоюють і візуально розширюють кімнату. Візерунок на полотнах повинен бути дрібним, це також візуально збільшує приміщення.
Фарбування поверхні
Що краще - клеїти шпалери або фарбувати стіни? З одного боку, фарбування – досить проста процедура, яка дозволяє домогтися гарного декоративного результату.
Існуюче різноманіття кольорів лакофарбових матеріалів дозволить підібрати необхідні відтінки для будь-якого дизайну.
Крім того, існують фарби з фактурою, що дозволяють перетворити стіни в справжній дизайнерський елемент.
Рельєфний валик для фарби
З іншого боку, обклеювання шпалерами – універсальне і звичне дію.
Серед шпалер присутні натуральні матеріали, що не викликають алергії, чого не можна сказати про фарбі.
Ви все ще шукаєте відповідь на питання, що краще фарбувати стіни або клеїти шпалери? Пропонуємо вам альтернативу - комбінування цих способів обробки.
Отже, тепер ви знаєте, що треба робити перед тим, як приклеїти шпалери на стелю, які полотна вибрати і як правильно провести процес обклеювання.
Сподіваємося, наша стаття була для вас корисною. Для того щоб більш точно розібратися в технологічному і практичному питанні, на нашому сайті представлена докладна фото - і відео-інструкція, в якій ви знайдете корисну інформацію з даного питання.