Якщо під час ремонту необхідно здійснити перепланування кімнати і встановити простінки, зробити це можна за допомогою гіпсокартону. Його собственноручный монтаж здійснюється досить швидко.
Завдяки такій технології стає можливим поділ одного приміщення на два або навіть кілька. Різноманітний і незвичайний дизайн міжкімнатних перегородок з гіпсокартону дозволяє використовувати їх при необхідності зонування кімнати, створюючи при цьому оригінальний сучасний інтер'єр.
Незвичайний дизайн
Дизайнерські перегородки з гіпсокартону можуть приймати вигляд суцільної стіни або ж мати різноманітні отвори, що забезпечує в приміщення декоративний ефект. Для їх створення можна використовувати звичайний гипрок.
Також у будівництві застосовують особливі сорти:
Стандартний лист має ширину від 8 до 24 мм та довжину в межах 2500-3000 мм (винятком є листи товщиною 16-24 мм, мають довжину від 2500 до 4800 мм). При цьому їх ширина майже завжди однакова і дорівнює 1200 мм.
Листи гіпсокартону
Кромка матеріалу буває різних форм:
Інструкція свідчить, що для зведення кімнатного простінка треба застосовувати гіпсокартон з більш тонкими поздовжніми кромками зовнішньої сторони аркуша. Це дозволяє зробити шов на кордоні полотен більш міцним і при цьому практично непомітним.
Міжкімнатні перегородки з гіпсокартону володіють наступними властивостями:
З допомогою ГКЛ можна розумно розмежувати простір
Рада! Місце, де буде розміщений декоративний елемент, можна додатково зміцнити профілями, тоді стіну можна декорувати навіть важкими картинами.
Дизайн перегородок з гіпсокартону передбачає поділ їх на два види:
Розсувні конструкції
Стаціонарна конструкція
Простінки поділяються на:
У випадку з простими конструкціями одинарний каркас з металу обшивають одношаровим листом гіпсу, а з посиленими - металевий каркас додатково посилюється і обшивається двома шарами.
Проста конструкція
Щоб створити цікавий інтер'єр, створюють незвичайний дизайн перегородки з гіпсокартону. Наприклад, роблять різноманітні отвори з встановленими полицями, акваріумами або технікою, додатковим підсвічуванням або квітами. Цей метод дозволяє заощадити простір кімнати і виступає її додатковою прикрасою.
Також в подібні конструкції можливо вмонтувати:
Фото арки з прорізами
Якщо дизайнерський проект передбачає арочні отвори, їм можна надати різну форму:
Встановити суцільну перегородку з гіпсокартонного матеріалу своїми руками можна, використовуючи «сухий» спосіб монтажу.
Рада! Якщо лист зволожити, він стає гнучким і дозволяє створити більш складні криволінійні конструкції.
Для того щоб зафіксувати простінок, застосовуються різноманітні металеві профілі для гіпсокартонних перегородок:
Для теплоізоляції приміщення з подібною конструкцією застосовують мінераловатні і пінополістирольні плити. (див. докладніше статтю Звукоізоляція гіпсокартонних перегородок– міфи і реальність)
Мінвата в простінку
Для маскування стиків з іншими поверхнями або швів між двома листами використовують шпаклівку або монтажний клей. Іноді для додаткової міцності такі стики зміцнюють арматурної сіткою.
Монтаж гіпсокартонної перегородки здійснюється з використанням спеціальних дюбелів. Саме вони забезпечують якісну фіксацію гіпсу до профілів.
Ми розповіли вам про види і основні властивості гіпрока, а також про те, як він використовується для влаштування перегородки. Сподіваємося, що наші рекомендації виявляться корисними і допоможуть вам вибрати дизайн міжкімнатних перегородок з гіпсокартону самостійно. У представленому відео у цій статті ви знайдете додаткову інформацію з даної теми.