Багато люди безпідставно вважають, що саморобні металошукачі за багатьма параметрами поступаються фірмовим зразків, виготовлених на заводі.
Але по факту, правильно зібрані своїми руками конструкції, часом виявляються не тільки краще, але і дешевше «заводських» конкурентів.
Варто знати: більшість шукачів скарбів і краєзнавців, щоб зекономити кошти, намагаються вибрати найбільш дешеві варіанти. В результаті вони або самі збирають металошукачі, або набувають саморобні кастомні пристрою.Новачків, а також людей, що не розбираються в електроніці, на перших порах лякає велика кількість не тільки спеціальної термінології, але і різних формул і схем. Однак якщо трохи заглибитися, то все відразу стає зрозуміло, навіть маючи знання, отримані на шкільних уроках з фізики.
Тому варто, насамперед, розібрати принцип дії металошукача, що він собою являє і як його можна самостійно зібрати в домашніх умовах.
Принцип функціонування даного пристрою полягає у використанні електромагнітного поля. Воно створюється котушкою передавача і після зіткнення з предметом, який проводить струм (а це більшість металів), створюються вихрові струми, які вносять спотворення в ЭПМ котушки.
В тих випадках, коли предмет не є електропровідним, однак має своїм магнітним полем, створюються їм перешкоди будуть уловлені за рахунок екранування.
Після цього зміни електромагнітного поля надходять безпосередньо на блок управління, який для оповіщення про знахідку людини видає спеціальний звуковий сигнал, а в більш дорогих моделях виводить дані на дисплей.
Принцип дії металошукача
Варто розібрати, як відбувається створення подібних пристроїв за прикладом металошукача типу «Пірат».
Металошукач «Пірат»
Схема металошукача Пірат (натисніть для збільшення)
Спочатку необхідно створити друковану плату, де в подальшому будуть знаходитися всі вузли металошукача. Найкраще підходить метод лазерно-утюжной технології або просто ЛУТ.Для цього буде необхідно виконати етапи виготовлення в наступній послідовності:
Даний етап створення металошукача полягає в монтажі всіх елементів на створену плату:
Котушка металошукача
Створення саморобної котушки проводиться на оправі діаметром 20 див. Загальна кількість витків повинна складати приблизно 25 шт. Даний показник виходить з того, що використовується дріт ПЕВ, яка має діаметр 0,5 мм.Проте є певна особливість. Загальна кількість витків можна змінити в більшу або меншу сторону. Щоб знайти найбільш оптимальний варіант, потрібно взявши монету перевірити, в якому випадку буде найбільша відстань її «уловлювання».
Можливо, Вас також зацікавить стаття турнік своїми руками.Про основні етапи самостійного будівництва вольєра для собаки можна прочитати тут.
А в цій статті Ви можете дізнатися, як зробити гамак своїми руками.
Сигнальний динамік можна використовувати, взятий від портативного радіо. Важливо, щоб він мав опір 8 Ом (можливе використання китайських варіантів).
Для проведення налаштування знадобляться дві різні по потужності моделі потенціометра: перший на 10 кОм, а другий вже на 100 кОм. Для мінімізації впливу завад (виключити їх повністю буде важко), рекомендується використовувати екранований провід, який буде з'єднувати схему і котушку. Джерело живлення металошукача повинен становити мінімум 12 Ст.
Налаштування приладу з допомогою потенціометрів різної потужності
Це важливо: щоб збільшити стійкість електросхеми, рекомендується на вході додатково встановити стабілізатор напруги, такої як L7812.Коли вся конструкція буде перевірена на працездатність, необхідно зробити каркас для майбутнього металошукача. Однак тут можна дати лише деякі рекомендації, адже кожен буде його створювати з наявних під руками предметів:
Перш за все, необхідно налаштувати чутливість, використовуючи потенціометри. Порогом буде рівномірний, при цьому не дуже часте, потріскування.
Так, пятирублевую монету він повинен буде «знаходити» з відстані приблизно 30 см, а от якщо монета має розміри як радянський рубль, то вже десь з 40 див. Метал великих і об'ємних розмірів він «побачить» з відстані більше метра.
Такий прилад не зможе шукати на значній глибині дрібні предмети. До того ж він не буде здатний розрізняти розміри і тип знайденого металу. Саме тому, займаючись пошуком монет, можна буде натикатися і на звичайні цвяхи.
Така модель саморобного металошукача підійде для людей, які тільки починають освоювати ази кладоискания або не мають достатніх коштів для придбання дорогого приладу.
цієї відео Ви дізнаєтесь, як зробити саморобний металошукач: