» » Ремонт стелі: натяжні, підвісні конструкції і інші варіанти обробки, інструкція, відео і фото

Ремонт стелі: натяжні, підвісні конструкції і інші варіанти обробки, інструкція, відео і фото



Тема сьогоднішньої статті — ремонт стелі. Я хочу познайомити читача з чотирма найбільш популярними рішеннями різної складності. В залежності від якості підстави вони дозволять виконати ремонт з мінімальними витратами коштів і часу або усунути скільки завгодно серйозні дефекти поверхні.

На фото: стеля має бути ідеально рівним в будь-якому інтер'єрі

На фото: стеля має бути ідеально рівним в будь-якому інтер'єрі

З гіпсокартону можна спорудити стелі різних конфігурацій

З гіпсокартону можна спорудити стелі різних конфігурацій

Варіанти проведення робіт та їх опис

В першу чергу я розповім, які типи ремонту ми розглянемо:

  • фарбування поверхні;
  • наклеювання стельової плитки або шпалер;
  • штукатурка і шпаклівка стелі;
  • споруда гіпсокартонної конструкції.

Вибір того або іншого рішення залежить від стану вашого стелі, приміщення, в якому проводиться ремонт, і ваших фінансових можливостей.

Плитка з пінопласту — просте рішення для швидкого перетворення стелі

Плитка з пінопласту — просте рішення для швидкого перетворення стелі

Варіант 1 — фарбування поверхні

Цей вид робіт підходить вам тільки в тому випадку, якщо стан стелі не викликає нарікань і вам потрібно тільки освіжити поверхню або оновити її колір. Найчастіше перефарбовується вже раніше забарвлене основу.

Перелік матеріалів:

  • Грунтовка. Потрібна для зміцнення підстави, краще всього вибирати склади глибокого проникнення;
Грунт зміцнює поверхню і покращує адгезію фарби

Грунт зміцнює поверхню і покращує адгезію фарби

  • Шпаклівка. Використовується для усунення дрібних пошкоджень і подряпин. Простіше купити склад в невеликій упаковці, мішка буде багато;
  • Фарба для стелі. Краще всього використовувати склади на водній або силіконовій основі, колір підбирається за бажанням. Можна купити білу фарбу і пігмент та самостійно приготувати потрібний вам відтінок.

Краще купувати миються фарби. Тоді ви зможете час від часу протирати поверхню від пилу і зовнішній вигляд стелі залишиться ідеальним набагато довше.

Набір інструменту:

  • Валик і кисть. Валик застосовується для виконання основної частини робіт, а за допомогою пензля ви зможете пофарбувати кути і важкодоступні ділянки;
  • Малярна ванночка. З її допомогою ви без праці рівномірно розподіліть фарбу по ролику і тим самим підвищити якість нанесення;
Ванночка малярна значно спростить робочий процес і знизить витрату фарби

Ванночка малярна значно спростить робочий процес і знизить витрату фарби

  • Драбина. Потрібна для того, щоб ви могли діставати до стелі. Її можна замінити столом або помостом;
  • Шпатель і наждачний папір. Необхідні якщо вам потрібно закладати дрібні пошкодження і вирівнювати поверхню.

Інструкція по проведенню робіт виглядає так:

ИллюстрацииОписаниеatt1484525964Готується поверхню. Якщо на стелі була стара побілка або інше покриття, яке погано тримається, то його потрібно видалити.

Якщо раніше була нанесена фарба і поверхня міцна, то можна і не знімати старий шар, досить очистити стелю від бруду і пилу. att1484525964-1Шпаклюються і затираються нерівності. Якщо ви виявили помітні подряпини на стелі, то їх потрібно закрити шпаклівкою.

Після висихання шару треба обов'язково затерти всі відремонтовані місця наждачним папером, щоб поверхня була рівною att1484525964-2Стеля грунтується. Тут все просто: склад готується (готовий грунт розмішується, концентрат розводиться водою) і наливають у ванночку.

Після цього валик змочується і віджимається на решітці і склад наноситься на поверхню рівномірним шаром.

Якщо після висихання зі стелі беруться дрібні частинки, то обробка проводиться ще раз att1484525964-3Стеля забарвлюється. Процес досить простий: спочатку готується фарба, її потрібно ретельно розмішати перед використанням і налити у ванну.

Далі проводиться фарбування важкодоступних ділянок і кутів пензлем, після чого валиком покривається вся поверхня.

Зазвичай наноситься 2-3 шару, потрібно дивитися по стелі — якщо колір рівномірний, значить, робота завершена.

Фарбування стелі зазвичай займає 1 день, якщо не потрібно закладати дрібні пошкодження. Якщо треба шпаклювати тріщини, то ви витратите два дні. Плюс цього рішення — простота і невисока ціна матеріалів.

Головне — рівномірно нанести фарбу, щоб колір був рівним по всій стелі

Головне — рівномірно нанести фарбу, щоб колір був рівним по всій стелі

Варіант 2 — поклейка плитки або шпалер

Цей спосіб підходить в тих випадках, коли вам потрібно дуже швидко зробити ремонт стелі без особливої підготовки поверхні і з мінімальними витратами.

Необхідні для роботи матеріали:

  • Плитка в достатній кількості. Варіантів багато, вибирайте якісні вироби з щільною структурою і ідеальною геометрією;
Варіантів багато, потрібно вибрати той, який найкраще впишеться у ваш інтер'єр

Варіантів багато, потрібно вибрати той, який найкраще впишеться у ваш інтер'єр

  • Клей для стельової плитки. Це можуть бути як спеціалізовані склади типу «Титан», так і універсальні варіанти. Я зазвичай використовую рідкі цвяхи, вони прості в застосуванні і забезпечують швидке і надійне кріплення плитки;
Варіантів клею багато, і всі вони добре кріплять плитку на стелі

Варіантів клею багато, і всі вони добре кріплять плитку на стелі

  • Пінопластовий плінтус. Для додання стелі закінченого виду по периметру кріпиться плінтус з пінопласту. Він підбирається під вашу плитку і кріпиться на той же клей після обробки стелі;
Плінтус підбирається під плитку

Плінтус підбирається під плитку

  • Грунтовка. Потрібна для зміцнення поверхні.

Набір інструменту:

  • Ніж будівельний для різання плитки;
  • Пістолет для клею, якщо ви будете використовувати варіант у тубах;
  • Губку для видалення надлишків клею, якщо вони раптом проступлять на швах.

Тепер розберемося, як зробити стелю в даному випадку:

ИллюстрацииОписание att1484525966Стелю очищається. Якщо необхідно, проводиться видалення старого покриття, на поверхні не повинно залишатися ділянок з ненадійною старої обробкою.

Якщо поверхня не вимагає видалення обробки, то її слід очистити від пилу і бруду. att1484525967При необхідності закладаються з'єднання плит. Стики і шви замазуються спеціальними сумішами для швів, які стійкі до розтріскування й надають поверхні міцність.

Просту шпаклівку застосовувати не варто, вона дуже скоро почне тріскатися. att1484525967-1Поверхня грунтується. Багато пропускають цей етап, а потім плитка відпадає з-за поганої адгезії клею.

Краще витратити час на обробку підстави і бути впевненим, що воно укріплено і правильно підготовлене для подальших робіт.

Поверхня повинна повністю висохнути, на це йде від 2 до 12 годин. att1484525967-2Проводиться розмітка стелі. Як це робити, зрозуміло показано на схемі ліворуч. Спочатку відводяться дві діагоналі, а потім посередині проводяться лінії, по яким ви будете клеїти елементи.

На схемі також показана черговість приклеювання перших чотирьох плиток і напрямок перших рядів, які викладаються по лініях. att1484525967-3На плитку наноситься клей. Це робить по периметру і посередині хрест-навхрест, на фото показаний результат.

Деякі типи клею після нанесення потрібно залишити на 10-15 хвилин і тільки потім приклеювати елемент.

Тому уважно ознайомтеся з інструкцією на упаковці, щоб проводити роботу правильно. att1484525967-4Кріпляться перші 4 плитки. Це робиться строго по лініях, важливо правильно розмістити ці елементи, так як вони будуть служити орієнтиром для інших плиток.

Обережно притискайте кожну частину до поверхні, щоб забезпечити надійну фіксацію.

Не потрібно натискати на поверхню пальцями, на ній можуть залишитися поглиблення, використовуйте тильну сторону долоні. att1484525967-5Обклеюється весь стелю. Що стосується цілих елементів, той тут і так все зрозуміло, головне — щільно стикувати їх один з одним.

А якщо потрібно різати окремі плитки, то це робиться так, щоб між стіною і елементом залишався зазор близько 5 мм. Після обклеювання треба дати поверхні просохнути протягом доби. att1484525968Приклеюється плінтус. Тут все просто: на боку, прилеглі до стіни і стелі, наноситься клей, і вони ставляться на місце.

Особливої уваги вимагають кути, в них потрібно зарізати з'єднання плінтуса з допомогою стусла або використовувати кутові елементи, які продаються окремо.

Після кріплення стельового плінтуса роботу можна вважати успішно завершеною.

Перед приклеюванням плитка повинна полежати як мінімум добу в приміщенні, щоб матеріал був тієї ж температури, що і підстава. Якщо клеїти елементи відразу, то через кілька днів між плитками з'являться щілини.

Якщо ви вирішили провести обклеювання стелі шпалерами, то процес буде майже таким же з поправкою на те, що шпалери випускаються у формі листів.

Поклейка шпалер проводиться так:

ИллюстрацииОписание att1484525968-1Поверхня очищається від пилу, бруду та залишків старого покриття. Великі нерівності краще закрити, дрібні можна і залишити. att1484525968-2Стеля грунтується. Важливо обробити всі оклеиваемые поверхні, щоб вбираність була однаковою по всій площі. att1484525969Готується клей. Дуже важливо зробити все правильно, на упаковці завжди є рекомендації щодо пропорцій компонентів і періоду, який суміш повинна настоюватися. att1484525969-1Склад наноситься на шпалери. Робити це зручніше всього широкою кистю. Полотнище складається і залишають на 5-10 хвилин для просочування. att1484525970Перший лист наклеюється уздовж стіни або по лінії, яка проводиться заздалегідь, щоб ви бачили орієнтир для роботи.

Лист спочатку вирівнюється по краю, після чого притискається до поверхні губкою або шпателем масажними рухами по напряму від середини до країв. Аналогічно клеяться інші листи.

Варіант 3 — штукатурка і шпаклівка

Якщо потрібно вирівнювання поверхні стелі, то можна вдатися до обробки спеціальними сумішами. Штукатурка використовується, якщо перепади становлять від 1 до 5 сантиметрів, більш товстий шар на стелю наносити забороняють норми СНиП. Шпаклівка наноситься шаром до 5 мм за один прохід і застосовується для вирівнювання незначних перепадів.

Спочатку розберемо штукатурні роботи, для них потрібні наступні матеріали:

  • Штукатурна суміш. Вибирайте готові варіанти, які перед застосуванням просто розбавляються водою. Для житлових приміщень використовуються склади на гіпсовій основі, для вологих краще брати штукатурку на основі цементу;
Продукція компанії «Кнауф» користується популярністю серед фахівців

Продукція компанії «Кнауф» користується популярністю серед фахівців

  • Грунтовка. Потрібна для підготовки основ перед оштукатурюванням і зміцненням шару обробки;
  • Маяки. Необхідні для створення площині майбутньої стелі;
  • Сітка штукатурна. Використовується, якщо товщина наносного шару перевищує 10 мм
Штукатурна сітка для стель продається в рулонах, вам потрібно розрахувати кількість і купити шматок потрібного розміру

Штукатурна сітка для стель продається в рулонах, вам потрібно розрахувати кількість і купити шматок потрібного розміру

Щоб виконати роботу, знадобиться наступний інструмент:

  • Дриль з міксером. Потрібна для приготування розчину. Також заздалегідь приготуйте ємність для цих цілей;
  • Валик або пензель. Використовуються для нанесення грунтовки;
  • Перфоратор. Необхідний для свердлення отворів під дюбелі;
  • Шпатель і правило. Шпателем склад розподіляється по поверхні, а правило дозволяє вирівняти площину і видалити надлишки штукатурки.
Правило дозволяє вирівняти склад по маяках

Правило дозволяє вирівняти склад по маяках

Штукатурка стелі проводиться наступним чином:

ИллюстрацииОписаниеatt1484525973Поверхня очищається. Чим менше на стелі буде залишків старих покриттів — тим краще.

В ідеалі потрібно видалити всі до бетону, щоб провести роботи якомога якісніше. att1484525973-1Стеля грунтується. Тут все просто, головне рівномірно розподілити склад на поверхні і дочекатися її повного висихання. att1484525973-2Кріпиться штукатурна сітка. Тут все робиться так: на поверхні свердляться отвори під дюбелі, після чого проводиться фіксація сітки.

Для надійності під шуруп дюбеля можна підкласти шайби або металеві пластинки. att1484525973-3Кріпляться маяки. Для цього смугами наноситься розчин, і елемент притискається до поверхні.

Вирівнювання проводиться по рівню, щоб було простіше вивести площину, варто натягнути кілька шнурів поперек розташування напрямних.

Після цього слід залишити стелю на добу для висихання розчину. att1484525974Наноситься штукатурка. Склад спочатку намазується на поверхню кельмою або шпателем рівномірним шаром.

Після цього з допомогою правила штукатурка рівномірно розподіляється по поверхні і вирівнюється. При необхідності склад додається на окремі ділянки і обробка повторюється. att1484525974-1Поверхня затирається і грунтується. Затирка проводиться через 1-2 години після нанесення, щоб зробити стелю більш рівним. Після висихання стелі проводиться його грунтовка, щоб зміцнити основу.

Якщо у вас перепади поверхні незначні або потрібно довести до ідеалу потиньковані стелю, то проводиться шпаклівка.

Для цього виду робіт потрібні наступні матеріали:

  • Шпаклювальний склад. Я рекомендую купувати матеріали бренду «Ветоніт», вони відрізняються високою якістю, простотою нанесення і легкістю обробки;
  • Грунтовка. Потрібна для зміцнення поверхні.
Склади «Ветоніт» відмінно підходять для шпаклювання стелі

Склади «Ветоніт» відмінно підходять для шпаклювання стелі

Набір інструменту:

  • Ємність і міксер. Використовуються для приготування розчину;
  • Вузький і широкий шпатель. необхідні для нанесення шпаклівки;
Цей комплект завжди використовується при шпаклівці

Цей комплект завжди використовується при шпаклівці

  • Валик. Використовується для нанесення грунтовки;
  • Терка з наждачним папером. З її допомогою ви швидко і якісно вирівняє площину.
Терка потрібна для усунення всіх вад на поверхні

Терка потрібна для усунення всіх вад на поверхні

Тепер розберемося, як виглядає робочий процес:

ИллюстрацииОписаниеatt1484525975Стеля грунтується. Це потрібно для того, щоб зміцнити поверхню і поліпшити адгезію шпаклівки. Якщо ви штукатурили основу і грунтували його, то цей етап можна пропустити. att1484525975-1Готується шпаклівка. Якщо ви використовуєте «Ветоніт», то його можна замішувати на кілька годин роботи, так як він зберігає пластичність протягом доби.

найголовніше — дотримуватися пропорції води і сухої суміші і ретельно перемішувати компоненти. att1484525976Наноситься перший шар шпаклівки. Робота зазвичай починається від краю, склад рівномірно розподіляється широким шпателем або металевою гладилкою.

Інструмент тримається під кутом 30 градусів до поверхні і ведеться з помірним натиском, щоб залишався шар не тонше 1 міліметра. att1484525976-1Наноситься другий шар. Це робиться після повного висихання першого шару, з поверхні перед нанесенням шпателем зрізаються напливи розчину.

Це нанесення робиться як можна акуратніше, щоб поверхня виходила рівною. att1484525976-2Стелю шліфується. Для роботи використовується терка з наждачним папером Р150-Р180. Обробка проводиться круговими рухами, потрібно прибрати всі вади і довести поверхню до ідеальної гладкості.

Найпростіше контролювати площину за допомогою лампочки або ліхтарика, світло показує всі недоліки, які потрібно усунути att1484525976-3Вирівняна поверхня грунтується. Перед цим стелю очищається від пилу. Нанесення грунту дозволяє зміцнити шпаклювальний шар і покращує адгезію фарби. Фарбування проводиться так, як описано вище.

Варіант 4 — споруда гіпсокартонної конструкції

Якщо реставрація поверхні представляється складною через її поганий стан або великих перепадів, то кращим рішенням стануть підвісні стелі з гіпсокартону. Цей варіант дозволяє зробити ідеально рівна стеля в будь-якому приміщенні.

Матеріали для роботи:

  • Гіпсокартон. Для стель використовується варіант товщиною 9,5 мм, Але якщо вам важлива надійність, те можна застосовувати стіновий варіант товщиною 12,5 мм. У приміщеннях з підвищеною вологістю краще використовувати вологостійкий гіпсокартон;
Вологостійкий матеріал легко відрізнити за зеленим кольором покриття

Вологостійкий матеріал легко відрізнити за зеленим кольором покриття

  • Профіль для спорудження каркасу. Використовуються направляючі елементи розміром 27х28 мм і основні профілю розміром 27х60 мм. Розрахунок напрямних проводиться по периметру кімнати, що стосується несучих профілів, то вони розташовуються з кроком 40 або 60 см на стелі краще ставити їх почастіше;
Профіль дозволяє створити легкий і міцний каркас

Профіль дозволяє створити легкий і міцний каркас

  • Кріплення для гіпсокартону. Сюди входять прямі підвіси для закріплення несучого профілю, саморізи для з'єднання елементів каркаса між собою і для кріплення гіпсокартону до конструкції. Також знадобляться дюбель-цвяхи, якими будуть фіксуватися пристінний профіль і прямі підвіси.
Комплект всього необхідного виглядає приблизно так

Комплект всього необхідного виглядає приблизно так

Що стосується проведення робіт, то вам знадобиться такий інструмент:

  • Перфоратор для свердління отворів під дюбелі. Не забудьте запастися буром необхідного діаметру і довжини;
Без перфоратора зробити отвори в бетоні неможливо

Без перфоратора зробити отвори в бетоні неможливо

  • Шуруповерт. В процесі роботи доведеться закручувати дуже багато саморізів, тому без цього інструменту не обійтися. Запасіться декількома насадками під саморізи, так як в процесі роботи вони зношуються;
  • Ножиці по металу. З їх допомогою проводиться різання профілю;
  • Будівельний ніж. Потрібен для різання гіпсокартону і для зняття фаски на торцях при необхідності;
Ножі для гіпсокартону можуть мати різну конфігурацію

Ножі для гіпсокартону можуть мати різну конфігурацію

  • Рулетка. Потрібна для замірів. Для розмітки обов'язково придбайте олівець чи фломастер;
  • Будівельний рівень використовується для контролю площині. Краще і зручніше всього використовувати варіанти довжиною 100-120 см.
Рівень — обов'язковий атрибут при спорудженні стелі з гіпсокартону

Рівень — обов'язковий атрибут при спорудженні стелі з гіпсокартону

Тепер розберемося, як проводиться спорудження підвісних стель, робочий процес складається з наступних дій:

att1484525981Проводиться розмітка. Визначається лінія розташування направляючого профілю.

Мінімальний відступ від стелі становить 30 мм, але при бажанні можна опустити площину на 50 або 100 мм.

Розмітка робиться за допомогою водяного або лазерного рівня, ставляться підписи, потім між ними проводяться лінії по всьому периметру кімнати. att1484525981-1Ріжеться профіль. Для цього проводяться виміри, після чого розміри відкладаються на елементах і проводиться різання.

Процес досить простий: спочатку надрізають бокові сторони, після чого профіль перегинається і дорезается по лінії згину до кінця. att1484525982Свердляться отвори. Для цього на стіни прикладається профіль, і робляться позначки. Отвори повинні бути не далі 10 см від краю профілю, якщо їх там немає, то вам потрібно зробити їх.

Що стосується роботи з перфоратором, то найголовніше — свердлити на необхідну глибину і тримати інструмент перпендикулярно стіні. att1484525982-1Кріпляться направляючі. Тут все просто: профіль приставляється до стіни, в отвори до упору вставляють дюбелі.

Якщо вони увійшли по саму шляпку, то забивається шуруп, це робиться простим молотком. Якщо дюбель не увійшов до кінця, то варто поглибити отвір. att1484525982-2закріплюються На стелі підвіси. Вони розташовуються по лінії кріплення основних профілів, краще розмістити їх положення заздалегідь.

Відстань між підвісами має бути 50 см, фіксація елементів проводиться за допомогою дюбель-цвяхів 6х40 мм.

Вироби розташовуються по центру ліній, як показано на схемі ліворуч. att1484525982-3Основний профіль кріпиться до напрямного. При необхідності несучі елементи надрізають або подовжуються.

Торці заводяться в направляючий профіль і розташовуються по лінії. Фіксація здійснюється за допомогою саморізів-клопів, їх повинно бути як мінімум два на кожному стику. att1484525984Профіль закріплюється на підвісах. Для цього підвіси підгинаються до несучих елементів, після чого перевіряється рівень і конструкція фіксується у потрібному положенні.

З двох сторін у відповідні отвори вкручується за саморіза. Зайві кінці не треба відрізати, просто загніть їх вгору, вони не будуть заважати. att1484525984-1До каркаса кріпиться гіпсокартон. До роботи краще залучити помічників, щоб вони тримали лист, поки ви будете його зміцнювати.

Саморізи розташовуються з кроком 15 см по краях і відступом від торця не менше 10 мм, щоб не поламати матеріал.

Посередині крок кріплення повинен становити 20 см, капелюшки повинні бути втоплені в поверхню на 1-2 мм. att1484525984-2На торцевих з'єднаннях зрізається фаска. Це потрібно для того, щоб зміцнити стики і виключити появу тріщин на стелі.

Робота проводиться будівельним ножем, краю підрізають під кутом 45 градусів з обох сторін стику. att1484525985Шви проклеюються сіткою-серпянкой. Тут все просто, стрічка розмотується і приклеюється посередині стику.

На матеріалі є самоклеючий шар, тому вам треба просто щільно притискати сітку і відрізати її там, де необхідно. att1484525985-1Шви шпаклюються. Для цього використовується спеціальний склад «Кнауф Фуген», який відрізняється високою міцністю і стійкістю до виникнення тріщин.

Суміш наноситься так, щоб закрити всі стики, надлишки знімаються шпателем. Після висихання швів весь стеля прогрунтовывается.

Після проведення всіх вищеописаних робіт поверхню шпаклюється так, як описано вище. Такий ремонт стелі перетворить його до невпізнання, навіть якщо він був у жалюгідному стані.

Цей варіант дозволяє отримати ідеально рівну поверхню

Цей варіант дозволяє отримати ідеально рівну поверхню

Якщо ви схиляєтеся на користь натяжної стелі, то краще довірити роботу фахівцям. Без досвіду і спеціального обладнання дуже легко зіпсувати полотно.

Висновок

Після прочитання огляду будь-яка людина розбереться, як зробити ремонт стелі. Докладні розділи з покроковими інструкціями допоможуть провести роботи, а відео в цій статті допоможе розібратися в деяких нюансах теми ще краще. Якщо є питання — пишіть їх в коментарях.



Похожие предложения
Дата добавления: 8-06-2017, 13:15
Статьи по теме
Як покласти бруківку на бетонну основу
Ви втомилися від бетонної доріжки? Хочете отримати новий погляд двору, однак, не хочете...
Гідроізоляція вимощення навколо будинку: види, пристрій, покрокова відео-інструкція
При будівництві потрібно подбає про збереження фундаменту, підвалу. Зазвичай будь-яке...
Безкаркасний ангар: швидкобудуюємі і інші конструкції, складські приміщення, відео і фото
Наприклад, потрібно визначити довжину арочного профілю для ангара шириною 18000 мм. По...
Як зробити столбчато-стрічковий фундамент своїми руками: пристрій, етапи робіт, покрокове відео-керівництво
Задумавши будівництво заміського будинку, розглядаючи варіанти пристрою фундаменту,...
Як створити клумбу безперервного цвітіння з багаторічників: схема посадки в саду, вибір рослин і відео-інструкція
Красива і доглянута клумба – гідна прикраса будь-якої ділянки, а квітник безперервного...
Клей для вінілових шпалер кращий шпалерний: поклейка своїми руками і витрата моменту
Якщо ви вирішили зробити ремонт в кімнаті і обробити стіни шпалерами, ретельно вивчіть...
Особенности использования перегородок в офисах
О том, что офисные площади в современных и только недавно построенных офисных центрах,...
Як пересадити смородину на нове місце за всіма правилами
На питання, коли здійснювати пересадку смородини на нове місце, єдиної відповіді не...
Які бувають сорти, форми і кольору арбузов: всі найцікавіші факти про найбільшу ягоду
Кавун – дуже популярний на території всього пострадянського простору. У Росії...