При будівництві потрібно подбає про збереження фундаменту, підвалу. Зазвичай будь-яке будівництво починається з вивчення властивості грунту, рівня вологості.
Але після його завершення, якщо не реалізувати вимощення, дощова вода почне стікати по стінах будинку, підніметься рівень Грунтових Грунтів і будинок почне просідати, можливе затоплення підвальних приміщень.
Саме для захисту будівлі організовують не просто вимощення будинку, а використовують спеціальні гідроізоляційні матеріали.
При створенні гідроізоляційної вимощення по периметру всього будинку користуються різними матеріалами. Від кількості шарів і матеріалів залежить тип вимощення. Зазвичай організовують такі види:
При створенні вимощення потрібно пам'ятати, що вона обрамлює весь будинок, тому повинна поєднуватися за стилем з обробкою зовнішніх фасадів, доповнювати. Часто укладають тротуарну плитку або інші подібні матеріали.
Увага! Вибираючи тип вимощення потрібно орієнтуватися на пристрій підвалу, цокольного поверху і їх положення відносно рівня землі. Вимощення піднімають і загинають на стіну, якщо цокольний поверх рівня землі.
При організації гідроізоляції біля стін будинку користуються різними матеріалами. Будь-яка вимощення нагадує листковий пиріг, де чергується кілька шарів. Зазвичай для забезпечення гідроізоляційних властивостей використовують:
Користуючись засобами для проклейки стиків, необхідно заздалегідь очистити поверхню від бруду.
Тут можна дізнатися про те, як зробити двосхилий дах.
Гідроізоляційна вимощення має розташовуватися по периметру всього будинку, приєднуючись до його стін. Це ділянка землі, що захищає будівлю від зайвої вологи.
Порада! Бажано її споруджувати відразу при будівництві будинку, до або після виконання облицювальних робіт. Якщо будівництво може розтягнутися на довгий час, то чим раніше її виконають, тим краще.Зазвичай вимощення складається з кількох шарів. В залежності від матеріалів шари можуть мати різну товщину. Найчастіше використовують наступну структуру:
При виконанні робіт по організації вимощення необхідно дотримуватися кількох правил:
Сама технологія укладання шарів залежить від обраних матеріалів. Якщо виконується заливка цементом по периметру, то її можна робити частинами. Так само не варто починати укладання шару, поки не замкнутий попередній.
При роботі з піском, щебенем, потрібно переконатися, що шар щільно утрамбований і в майбутньому не просяде. Це може вплинути на якість усієї конструкції.
Бетонне вимощення можна зміцнити за допомогою арматури або сітки з неї. Так само її можна заповнити щебенем.Поширена помилка – наповнення вимощення ломом. Даний матеріал залежно від перепадів температур звужується і розширюється, що може призвести до псування всієї роботи.
Так не варто заважати бетон і глину разом. Варто користуватися тільки якісними сумішами, тоді вимощення прослужить довго і якісно.
Як правильно зробити гідроізоляцію вимощення дивіться у відео нижче: