Батьківщиною солодкого (або болгарського) перцю є Південна Америка. У Росії її почали вирощувати з кінця XVI століття, і до середини XIX століття він став вельми поширеною культурою.
Солодкий перець – це джерело вітамінів і корисних речовин, він використовується в приготуванні різноманітних страв, а також у народній медицині.
Існує велика кількість сортів солодкого болгарського перцю. Правильно підібраний сорт – запорука отримання хорошого врожаю.
Багато років лідируюче місце серед сортів болгарського перцю займає сорт Каліфорнійської диво. Цей сорт отримав безліч позитивних відгуків городників і користується заслуженою любов'ю і популярністю.
Каліфорнійське диво відноситься до середньораннім сортам, час від сходів до дозрівання плодів становить близько 130 днів.
Висота куща близько 70 див. Одночасно на кущі може дозрівати до 10 плодів. Плоди великі, кубовидної форми, у міру дозрівання із зеленого кольору стають червоними або жовтими.
Стінки плоду м'ясисті товщиною до 8 мм. Плоди володіють яскравим ароматом і солодким смаком.
За своїми характеристиками перці цього сорту досить невибагливі, прості у догляді, добре протистоять різним захворюванням перцю і переносять погодні зміни.
При купівлі насіння на розсаду необхідно звернути увагу на термін придатності, зазначений на упаковці, а також на дату фасування, яка повинна бути не раніше, ніж два роки тому.
Насіння перцю сіють у другій половині лютого в ящики для розсади.
В землю для посадки рекомендується додати золу або вапно (з розрахунку один стакан на відро землі). Після посадки ящики накривають плівкою і ставлять на сонячне місце.
Корисно знати: зручно садити насіння перцю відразу в окремі стаканчики. Так рослина менше травмується при пересадці і швидше приживеться при висадці в грунт.При температурі 20-25 градусів сходи з'являться через 7-10 днів, при більш прохолодній температурі (близько 15-17 градусів) — через 20-22 дні. Для того щоб сформувати кущ у рослини необхідно прибрати точку росту. Зробити це необхідно, коли перець зросте до 15-20 див.
Перець теплолюбна рослина, тому для його вирощування необхідна температура 20-28 градусів. Найкраще перець буде рости в теплицях або під плівковим укриттям.
В грунт розсаду перців висаджують у віці 2-2,5 місяці. тобто в останніх числах травня – початку червня. Температура повітря при цьому повинна бути не нижче 17 градусів, так як при більш низьких температурах перець перестає розвиватися.
Для висадки розсади перцю у відкритий грунт краще вибрати похмурий день, в жарку погоду прижитися на новому місці рослинам буде складніше. Для того щоб рослина добре росла і приносило багатий урожай необхідно вибрати для посадки сонячне незатененное місце.
Недолік світла може призвести до обпадання бутонів і зав'язей, пожовтіння і опадання листя. Грунт для посадки повинна бути легкою і родючою. Перці погано переносять свіжий гній, а ось внесення компосту піде їм на користь.
Можливо, Вам сподобається стаття про сорт перцю Богатир. Про сорт солодкого перцю Клаудіо Ви можете почитати тут. Також Вам може знадобитися стаття про вирощуванні перцю у відкритому грунті.При висадці необхідно дотримувати відстань від однієї рослини до іншої. Відстань в ряду повинна бути 30-40 см, між рядами — 50см. Перці не слід сильно заглиблювати, в одну лунку можна садити до двох рослин.
Болгарський перець — вологолюбна рослина, тому потрібно часто поливати, не допускаючи пересихання грунту.
Проте в той же час необхідно стежити і за тим, щоб вода не застоювалася – надлишок вологи позначиться негативно. Поливати рослини слід під корінь, найкраще вранці.
Через тиждень після висадки грунт близько перців варто покрити сумішшю торфу й перегною (тобто мульчувати). Після того як рослина підросте для зміцнення кореневої системи його підгортають.
Візьміть на замітку: причиною появи гіркоти в плодах перцю, а також появи тріщин на плодах може бути недостатній або нерегулярний полив.Періодично грунт близько рослини слід розпушувати, при цьому не забуваючи про те, що корені розташовані близько до поверхні і тому глибина розпушування повинна бути невеликою. Перець сорту Каліфорнійське чудо не потребує обривання пасинків і підв'язування.
Раз в десять днів слід вносити підживлення. Мінеральні добрива слід вносити в невеликих кількостях в рідкому вигляді.
Як росте перець Каліфорнійське чудо, дивіться у наступному відео: