Вважається, що тепла підлога програє радиаторному опалення по трудомісткості монтажу. Укладання труб або гріючого кабелю в стяжку виконується тільки на стадії будівництва або капітального ремонту приміщення. Однак інфрачервона плівка може бути укладена під чистове підлогове покриття за один робочий день і не зажадає ніяких «мокрих» робіт. Про неї ми сьогодні і поговоримо.
Інфрачервона гріюча плівка. На фото представлена продукція різних виробників та з різною шириною смуги.
Отже, що являє собою інфрачервона нагрівальна плівка?
Мідні струмопровідні шини та нагрівальні доріжки: крупний план.
Інфрачервона гріюча плівка під кахель або в стяжку відрізняється від звичайної гріючої плівки перфорацією, що дозволяє плиткового клею або матеріалу стяжки зв'язати шари підлоги.
Робота плівки на обігрів забезпечується нагріванням карбонових доріжок при подачі живлення на струмоведучі шини. Самі шини володіють мінімальним опором і практично не виділяють тепла.
Чому плівка називається інфрачервоної? Бо, що більша частина тепла передається оточуючим плівковий нагрівач предметів не конвекцією, а тепловим випромінюванням, що лежить в інфрачервоній області світлового спектра (тобто з довшою, ніж у видимого світла довжиною хвилі).
Всі плівкові теплі підлоги продаються під назвою інфрачервоних.
При укладанні під будь непрозоре покриття плівка віддає тепло тільки за рахунок прямого контакту з ним. Джерелом теплового випромінювання стає верхній шар покриття.
Інфрачервоні промені, що проникають крізь паркет або ламінат і чарівним чином обігрівають приміщення — вигадка технічно безграмотних продавців.
Які характеристики плівки важливі для потенційного покупця?
Плівка для монтажу під теплий кахельну плінтус. Ширина — 150 міліметрів.
Питомої потужності в 150 Вт/м2 достатньо для обігріву якісно утепленого приміщення за умови, що ІЧ-плівка покриває не менше 70% площі підлоги. Збільшення потужності дозволяє:
При незмінній кількості тепловтрат збільшення потужності плівки не призведе до підвищеному витраті електроенергії. Зміниться лише режим роботи нагрівального елемента: терморегулятор буде включати нагрівання на короткий час з великими паузами.
Терморегулятор відключає живлення плівкового нагрівача при досягненні заданої температури. Середній витрата електроенергії не перевищує 70 ват на квадратний метр поверхні підлоги.
Я б порадив підбирати потужність плівки, керуючись такими правилами:
Потужність, Вт/м2Область применения150Теплый підлога в приміщеннях з дерев'яною підлогою по лагах.220Теплый підлогу по бетонному перекриттю.400-440Инфракрасные сауни, системи стельового обігріву, теплові завіси для вікон.Інфрачервона сауна. У ролі джерела тепла виступає наш старий знайомий — плівковий інфрачервоний нагрівач.
З зростанням потужності ціна погонного метра плівкового нагрівача збільшується незначно. У Севастополі, де я живу, метр плівки STEM Energy потужністю 150 і 220 Вт/м2 (ширина 0,5 м) можна купити за одні і ті ж 325 рублів.
Інфрачервоні плівки позиціонуються виробниками і продавцями як економічні джерела тепла. За рахунок чого економимо?
Для початку я спростую одне типове оману, пов'язане з так званими економічними електричними джерелами тепла.
Це прилади прямого нагріву, безпосередньо перетворюють електричний струм в теплову енергію. Звідси випливає два наслідки:
Закон збереження енергії ставить хрест на зусилля маркетологів. Один електричний прилад прямого нагріву не може бути економічніше іншого.
Тим не менш, застосування систем теплої підлоги інфрачервоного обігріву дійсно здатне заощадити ваші гроші. Тут немає протиріччя: економія досягається не завдяки дивовижним властивостям обігрівача, а в силу раціональної схеми розподілу тепла.
Класичне конвекційне опалення (водяними або електричними радіаторами, конвекторами, масляними обігрівачами і т. д.) працює так:
Рух конвекційних повітряних потоків в опалювальної радіатором кімнаті.
Тільки от розподіл виходить не дуже-то рівномірним: під стелею завжди на кілька градусів тепліше, ніж на підлозі. А ходимо ми по підлозі!
Нагрівання простору під стелею не просто марний: він збільшує тепловтрати через перекриття і верх стін. Ці втрати завжди пропорційні різниці температур по обидві сторони огороджувальної конструкції.
Щоб отримати +22 на рівні підлоги, повітря під стелею доводиться нагріти приблизно до +28 °С, що дасть середню температуру в кімнаті (28+22)/2=25 градусів.
Тепер подивимося, що коїться над поверхнею підлоги. Температура максимальна безпосередньо над підлоговим покриттям і знижується по мірі підйому до стелі. Якщо на рівні підлоги +22, то під стелею буде не більше +18 °С, що дає середню температуру вже в (22+18)/2=20 °С.
Розподіл температури повітря при конвекційному і внутрипольном опаленні.
При 0 °С на вулиці дельта температур між опалювальним приміщенням і вулицею при переході від конвекційного до внутрипольному опалення знизиться на 20%, що дасть пропорційне зменшення витрат на обігрів.
Що буде, якщо використовувати плівкові нагрівачі для стін і стель?
Відбите фольгированной підкладкою інфрачервоне випромінювання стане нагрівати підлогу та меблі в нижній частині кімнати. Ті будуть віддавати надлишок тепла повітрю; в результаті ми отримаємо функціональний аналог теплої підлоги.
Інфрачервоний обігрів: розподіл температур — те ж, що при внутрипольном опаленні.
Поряд з меблями та підлогою теплове випромінювання буде гріти самих людей, що знаходяться в приміщенні, знижуючи тим самим комфортну температуру повітря з 20-22 до 14-16 градусів. Як зменшення температури відіб'ється на рахунках за електрику, ми вже з'ясували.
Гріюча плівка на стелю програє по економічності стельовим ІЧ-панелі. Вона сильніше нагріває повітря під потоком, що контактує з поверхнею, тим самим збільшуючи середню температуру в кімнаті і її тепловтрати.
Система опалення «теплий пол» на основі плівкового нагрівача включає:
ИзображениеОписаниеГріючої плівку. Вона не повинна перекривати поверхню підлоги повністю: у стіни залишаються просвіти шириною близько 10 см. Не укладається плівка і під стаціонарну меблі: там їй загрожує перегрів.Терморегулятор. Він відстежує показання термодатчика і в залежності від температури включає і вимикає подачу живлення на нагрівальний елемент.Прості електромеханічні терморегулятори дозволяють тільки задати цільову температуру; електронні показують поточну температуру підлоги; програмовані можуть задавати циклічність роботи опалення (наприклад, знижувати температуру під час вашого сну або в робочі години).Термодатчик. Виносна термопара підключається до терморегулятора і вкладається в шар утеплювача під гріючої плівку.Проводку. Живлення підводиться мідним одножильним многопроволочным проводом перерізом 1,5 мм2.Підкладку. В цій якості зазвичай використовують пенофол — рулонний утеплювач з спіненого поліетилену з шаром фольги на одній зі сторін.Монтажний набір: клеми і бітумну ізолюючу стрічку.
Які покриття можна використовувати з плівковим нагрівачем?
В наш список потрапляють:
Як своїми руками укласти і підключити плівкова тепла підлога? Покрокова інструкція — до ваших послуг:
ИзображениеЭтап робітУстановка клем. Вони повинні проколоти шипами струмоведучі шини і обжати зачищений від ізоляції дріт. Замість кліщів для обтискача можна використовувати звичайні пасатижі.Ізоляція клем і шин. На обидві сторони кожної клеми наклеюється по смужці бітумної стрічки. Така ж смужка, складена навпіл, клеїться на зріз шини на другому кінці плівкового нагрівача.Укладання підкладки. Пенофол розкладається на очищеному від сміття підлозі фольгированной стороною вгору. Шви між смугами проклеюються алюмінієвим або звичайним скотчем.Установка термодатчика. Під нього в пенофоле вирізається ямка. Датчик повинен бути розташований на відстані від краю смуги, під вугільними доріжками, а не під струмоведучої шиною.Укладка плівкового нагрівача. Він розкладається по поверхні підлоги і фіксується шматочками скотча.Підключення до терморегулятора. Провід живлення та термодатчик з'єднуються з відповідними клемами.Укладка чистового покриття. Відразу після закінчення робіт плівкова тепла підлога готова до роботи.Під ламінат або паркет я раджу укласти поверх плівкового нагрівача шар щільного поліетилену. Він захистить клеми від випадкових протікання води: бітумні ізолятори не забезпечують надійної гідроізоляції контактів.
Якщо обігрівальна плівка кріпиться на стіни або стелю, попередньо наклейте на її тильну поверхню все той же пенофол. Він буде відбивати тепло в бік опалювального приміщення. Я використовував в якості клею точково нанесений силіконовий герметик.
Секція плівкового обігрівача з наклеєним пінофолом призначена для установки в інфрачервону сауну.
Як зробити опалення будинку плівковими нагрівачами надійним і безпечним?
В цьому допоможе виконання кількох зовсім нескладних правил.
Якщо сумарна потужність теплих підлог в кімнаті більше 3,6 кВт — встановіть другий терморегулятор з власної ланцюгом харчування.
Таблиця розрахунку перерізу проводки і максимальної довжини смуг плівкового теплої підлоги.
Місце установки терморегулятора повинна виключати його контакт з водою.
Як бачите, монтаж гріючої плівки гранично проста, не займає тривалого часу і не вимагає дорогих інструментів. Дізнатися більше про правила монтажу плівкового теплої підлоги вам допоможе відео в цій статті. Чекаю ваших доповнень до неї. Успіхів, камради!