Декоративний камінь – перевірений спосіб перетворити прибудинкову територію і підкреслити архітектурний стиль заміського будинку. При цьому камінь доречний скрізь – і в неповторному чаром японського саду, і в ультрамодних тренди ландшафтного дизайну.
Квіткові групи, газонна трава (див. види газонів), садові кущі або очерет – важливі, але не основні компоненти ландшафтного дизайну, на відміну від натурального каменю. На думку фахівців, «душа» ландшафту – це камінь, а інші компоненти – «тіло», яке створюється або композицій, або взаємозамінних елементів. Частина елементів дизайну неможливо створити без використання каменю, а це – популярні басейни, водоспади, підпірні стінки, огорожі, бруковані доріжки або ультрамодні тренди: альпійські і східні мотиви.
Пам'ятаєте! Любителі еклектики – змішання стилів воліють сміливі композиції в організації простору: загадковий важіль або вентиль, визирає з маси зелених насаджень, креативну огорожа, створену з сантехнічних труб, і елементи техно, суцільно складаються з далеких від природи елементів. Однак тільки використання каменю дозволити створити гармонію сучасних скульптур і сонячних годин з сучасних матеріалів навколишнього природного композицією.
Камінь – перевірений спосіб об'єднати штучні інновації в єдину композицію, де знайдеться місце і ультрамодного декору, і дикому чертополоху. Головне в експериментах при реалізації складних дизайнерських пасажів - дотримуватися оптимальний баланс елементів техно та дикорослих рослин, так як сад апріорі – природна композиція, яка виконує головну роль у формуванні ергономіки простору.
Неповторну чарівність гірських порід з моменту створення штучних матеріалів постійно конкурує з більш практичними елементами декору. Перевага природного каменю – унікальний характер ландшафту завдяки особливій енергетиці природи, «натуральність» і 100%-ва екологічність. Сучасні штучні матеріали успішно конкурують з гірськими породами по спектру експлуатаційних характеристик і визнані менш капризними у догляді елементами декору.
Гарний зовнішній вигляд елементів дизайну створюється як при використанні натуральних матеріалів, так і при виборі вдалих імітацій оригіналу, включаючи достовірне повторення хитромудрого візерунка прожилок «блискучого» каменю – розкішного мармуру. Завдяки інноваціям у виробництві, сучасні технології обробки органічно доповнюють традиції древніх зодчих у створенні кам'яних шедеврів з основною перевагою штучних аналогів – доступною ціною.
Тим, хто цінує відшліфовані річковою водою або морем округлі камені, зберігають атмосферу водної стихії, підійде галька. Практичним і економним власникам заміських апартаментів ідеальним рішенням у створенні неповторного шарму суворої планування французького саду, (див. «Французький стиль ландшафтного дизайну. Краса французького саду») буйства природної рослинності і плавності ліній англійського пейзажного або домінування каменю і води китайського підійде колекція виробів «під камінь».
Створити свій сад можна при виборі виробів з величезного асортименту гірських порід, мінералів або штучних копій. Кращим рішенням при створенні альпійської гірки (див. «Альпійська гірка своїми руками») визнані породи вулканічного походження приглушених природних кольорів. Окатанниє галька і валуни – відмінне рішення для створення оригінального водойми (див. «Штучний водойму своїми руками»), а фарбований щебінь – універсальний спосіб перетворити ландшафт при виборі безлічі варіантів використання:
Важливо! Головне в ландшафтному дизайні – упорядкувати територію не тільки на свій смак, але і передбачити безпечне і зручне розташування елементів. При виборі стилю, як правило, домовласник керується власними уявленнями про прекрасне. Однак, незалежно від індивідуальних уподобань, обов'язково виключити несмачне і недоладне нагромадження каменів і врахувати естетичну сполучуваність водойми, рельєфу, рослинності і гірських порід або елементів «під камінь».
Популярними рішеннями ландшафтного дизайну при виборі природних мінералів залишаються пісковик, галька, сланець, мармур, кварцит і шунгіт. Насичено-лілові витягнуті або кулясті камені гальки – ідеальне рішення в обрамленні клумби, штучного водоймища і створенні модного альпійської гірки.
Під час створення мозаїчних композицій земляного подіуму і штучних поріжків краще віддати перевагу осадову гірську породу з багатою колірною гамою – різнобарвний піщаник. Цінителі розкоші і ексклюзивного екстер'єру воліють marmoros – метаморфическую гірську породу або продукт дроблення природного матеріалу – мармурову крихту для створення стильних ландшафтних композицій: квітників, клумб, оригінального бордюру.