» » Вирівнювання стін гіпсокартоном без каркасу: відео-інструкція з монтажу своїми руками, як вирівняти, ціна, фото

Вирівнювання стін гіпсокартоном без каркасу: відео-інструкція з монтажу своїми руками, як вирівняти, ціна, фото



Здійснити монтаж гіпсокартону з каркасом далеко не завжди буває доречно, особливо якщо мова йде про невеликий кімнаті. У цьому випадку власникам житла доведеться вдатися бескаркасному методом установки. Про те, як вирівняти стіни гіпсокартоном без каркасу правильно, ми розповімо в цій статті.

Установка гіпсокартону без каркасу

Установка гіпсокартону без каркасу

Рада! Перед тим як приступати до приклеювання, необхідно завершити прокладання електропроводки та інших комунікацій. Завдяки цьому надалі не доведеться псувати вже встановлений гіпсокартон. Крім того, поверхня, до якої ми збираємося кріпити матеріал, не повинна піддаватися впливу вологи або морозу. На оштукатурену стіну кріпити гіпсокартон також не можна.

Листи ГКЛ

Листи ГКЛ (ціна - від 162 руб.)

  • Установку облицювання виробляють до настилу нового підлогового покриття. При виконанні робіт важливо врахувати, що температура повинна бути не менше +10 ºС.
  • Перед тим як приклеювати листи, пару днів витримайте їх у тій кімнаті, де матеріал будуть встановлювати. Це дозволить йому адаптуватися до наявних умов температури і вологості в приміщенні.
  • Якщо вологих приміщень використовувати вологостійкі листи ГКЛВ.
  • Не забувайте, що стіни, до яких буде кріпитися матеріал, повинні бути досить міцними. Поверхня зобов'язана витримувати вагу листів, які ми до неї збираємося прикріпити.

Способи монтажу

Встановити безкаркасні конструкцію можна і своїми руками.

При цьому можна використовувати один із трьох способів:

  1. У випадку, коли нерівності стін не більше 4 мм, приклеювання матеріалу можна здійснювати за допомогою гіпсової шпаклівки. Її наносять тонким шаром у вигляді поздовжніх грядок по периметру і центру приклеиваемого листа.
  2. За наявності нерівностей від 4 до 20 мм монтаж здійснюється з використанням спеціального клею. Він наноситься по всій поверхні листа через кожні 30 див.
  3. На поверхні, що мають нерівності від 20 до 40 мм, приклеюють гіпсокартонні смуги, а до них за допомогою шпаклівки самі пластини.

Порядок встановлення

Інструкція по виконанню робіт:

  1. Вибір способу монтажу.
  2. Підготовка стін.
  3. Вирізання і кріплення гіпсокартонних листів.

Вибір способу монтажу

Перший пункт - вибір способу монтажу. Для цього візьмемо схил або рівень. З їх допомогою визначимо величину нерівностей, а за нею – застосовуваний спосіб.

З допомогою рівня перевіряємо нерівності стіни

З допомогою рівня перевіряємо нерівності стіни

Підготовка стін

  • На даному етапі потрібно видалити зі стін всі виступаючі нерівності, а також пил. Якщо є масляні плями, вони також повинні бути видалені.
  • Необхідно обробити стіни грунтовкою. Звертаємо вашу увагу на те тип грунтувального складу визначається поверхнею основи.
  • Після нанесення залишаємо час на висихання. (Див. також статтю Грунтовка стін перед наклеюванням шпалер: особливості.)
Грунтуємо стіну

Грунтуємо стіну

Вирізання і кріплення гіпсокартонних листів

  • Відміряє потрібну довжину і розкроюємо плити. Вирізаємо в них отвори під розетки та вимикачі. Висота пластини повинна бути такою, щоб внизу залишився зазор в 8-12 мм, це дозволить уникнути псування матеріалу при деформації перекриттів.
  • Різати гіпсокартон досить просто - з одного боку аркуша будівельним ножем робимо надріз і згинаємо його, потім прорізаємо із зворотного боку, відокремлюючи непотрібну нам частину.
Розрізаємо гіпсокартон

Розрізаємо гіпсокартон

При першому способі монтажу, використовуючи зубчастий шпатель, в центрі і по периметру пластини наносимо гіпсову шпаклівку. Якщо надалі ми збираємося привешивать до неї щось важке, змащуємо весь аркуш.

На підлогу укладаємо обрізки ГКЛ, які будуть грати роль підставки. Ставимо на плиту них і притискаємо до стіни. Беремо рівень, ставимо його до аркуша і легкими ударами вирівнюємо по вертикалі.

Рада! Щоб легше було вирівняти плиту по вертикалі, на підлозі і стелі заздалегідь креслимо відповідні лінії.

Як правило, встановлення починають від кутка кімнати. З одного його боку лист притискається до перпендикулярній стіні, з другої сторони новий аркуш матеріалу притискається до раніше встановленої кутовий пластині.

Прикріплюючи одну заготовку за одною, поступово обходимо всю кімнату. При наявності дверних прорізів листи притискаємо прямо до них, при відсутності – обрізаємо.

При другому варіанті наносимо не шпаклівку, а спеціальний клей. Накладаємо його через кожні 30 см (див. фото). (Див. також статтю Фінішна шпаклівка для гіпсокартону: особливості.)

Укладаємо клей

Укладаємо клей

Послідовність робіт аналогічна попередньому випадку. Якщо клей видавився з-під кромки, прибираємо його шпателем.

У випадку з третім варіантом, вирізаємо смуги шириною 100 мм і фіксуємо їх з допомогою клею до стіни. Відстань між ними бажано робити не більше 40 див. (Див. також статтю Як клеїти шпалери на гіпсокартон: особливості.)

Вирівнюємо їх у площині і по вертикалі між собою. Після чого вичікуємо 2-3 дні і переходимо до приклеювання самих листів.

Завершивши їх кріплення, шпаклюєм стики. Почекавши ще кілька днів, видаляємо тимчасові підкладки, поставлені знизу. З'явилася щілина закладаємо герметиком.

Підбиваючи підсумки

Тепер ви знаєте, як вирівняти стіни. Для того щоб більш точно розібратися в технологічному і практичному питанні, на нашому сайті представлена докладна фото - і відео-інструкція, в якій ви знайдете потрібну інформацію з даного питання.



Похожие предложения
Дата добавления: 6-06-2017, 15:17
Статьи по теме
Як і чим пофарбувати дерев'яні сходи: вибір фарби, технологія фарбування
Дерев'яні сходи може стати відмінним елементом інтер'єру будинку, а також яскравою...
Теплоізоляційна фарба: надтонкі склади та інші, технічні характеристики, відео і фото
Теплоізоляційна фарба – це обробний матеріал, що володіє низькою теплопровідністю. Він...
Інструкції з виготовлення міжкімнатних дверей своїми руками
Виготовлення міжкімнатних дверей в домашній майстерні - процес захоплюючий і творчий....
Догляд за квітником у весняний період
Ландшафтний дизайн Квітники являють собою найбільш яскравий і барвистий елемент...
Опис сорти чорної черешні з високою врожайністю Ленінградська: посадка і догляд
Черешня давно завоювала серця любителів садівників і нею поласувати. Існує величезна...
​Навіщо потрібна затіняюча сітка для городу
Багато статей вже написано і багато слів сказано про користь затіняючої сітки. Причому...
Вирощування кавунів: інструкція від вибору сорту до збирання врожаю
Кавун – це унікальне однорічна рослина, що відноситься до баштанних, батьківщиною якого...
Як швидко і дешево зробити альтанку для дачі своїми руками: покрокова інструкція, фото і відео
Альтанка являє собою легку споруду для захисту відпочиваючих від дощу або палючого...
Види газонів в ландшафтному дизайні
Ландшафтний дизайн Газон – красивий і звичний елемент ландшафтної архітектури з...