» » Як швидко і дешево зробити альтанку для дачі своїми руками: покрокова інструкція, фото і відео

Як швидко і дешево зробити альтанку для дачі своїми руками: покрокова інструкція, фото і відео



Альтанка являє собою легку споруду для захисту відпочиваючих від дощу або палючого сонця. Вибір варіанту будівлі залежить від таких факторів, як: місце розташування, відкритість і тип конструкції, розмір і будматеріал.

Альтанка спочатку планується як зона відпочинку є унікальним елементом ландшафтного дизайну.

Причому на створення красивої і затишної альтанки необов'язково витрачати багато коштів і зусиль, існують швидкі і бюджетні способи побудувати її на дачі або в заміському комплексі своїми руками, головне не обмежувати свою фантазію.

Види дачних альтанок

Види альтанокУмовно всі альтанки поділяються на:

  • Відкриті, що складаються з вертикальних стовпів і даху. Виключно літній тип. У таких альтанках можна розмістити саморобний мангал.
  • Напівзакриті, з однією, двома або трьома стінами. Вельми поширений і практичний варіант. Для захисту від комах у відкритих отворах передбачається кріплення москітної сітки.
  • Закриті, з заскленими вікнами. Вони надійно захищають від негоди навіть у зимовий час. У закритій альтанці вікна повинні широко розкриватися, для забезпечення притоку свіжого повітря.

В залежності від розміщення альтанки бувають:

  • Прибудовані до будинку, які дозволяють значно заощадити вільний простір на дачній ділянці.
  • Стоять окремо, більш затишні і ефектно виглядають. Краще всього розміщувати такі альтанки на височини.

Ще одна відмінність – форма споруди, альтанки бувають прямо та багатокутні, круглі, або нестандартні. Також розрізняють розбірні та стаціонарні альтанки, з вбудованим барбекю або без нього. Популярні розмір дачних альтанок: 3×3, 3×4,5 і 3×6 м.

Огляд матеріалів для будівництва дачної альтанки

Альтанка з профнастилуПоширені використовувані будматеріали: дерево, цегла, природний камінь або його імітація, будівельні блоки, полікарбонат, метал (від кованих прутів до звичайної профільної труби), профлист (він же використовується при будівництві парканів, детальніше читайте тут), підручні матеріали.

Застосування підручних засобів дозволяє істотно заощадити, альтанку будують навіть з вторинного цегли, дерев'яних піддонів або листів шиферу.

Все залежить від цільового призначення і очікуваної довговічності: найнадійніші альтанки виходять з металу, цегли, дерев'яного бруса, але вони вимагають серйозних вкладень. Порівняємо основні переваги та недоліки використовуваних будматеріалів:

  • Метал. Приваблює надійністю, тривалим терміном служби, декоративністю кованих виробів. Металевий каркас зводиться швидко і підходить для всіх видів фундаменту (стрічкового, плиткового, стовпового). Але до вартості дорогого профілю додається ціна на послуги зварювання і в кінцевому підсумку будівництво альтанки з металопрофілю дорого обходиться власнику. Кріплення болтами (більш дешеве) виглядає не естетично і не забезпечує достатню міцність конструкції.
  • Цегла. Переваги: міцність, можливість установки склопакетів або вбудованого мангалу, довгий термін служби, багатофункціональність. Недоліки: висока ціна і відносно довгий будівництво (не завжди здійсненне своїми силами, необхідний хоча б мінімальний досвід кладки). Для альтанки з цегли потрібен надійний фундамент (бажано плитковий), що також збільшує витрати на її будівництво.
  • Альтанка з цегли

  • Піноблок. Дозволяє швидко звести монолітну конструкцію, підходить для будівництва великих критих майданчиків або прибудов до будинку. Наприклад, можна побудувати гараж з піноблоків. Але така альтанка має грубий вигляд і потребує в обов'язковому фундаменті і гидрозащите (оштукатурюванні), всі етапи будівництва обходяться дорого. Знизити витрати можна використовуючи вторинний піноблок.
  • Дерево. найпопулярніший матеріал, цінується за декоративність, високу швидкість збірки, затишність і екологічність, поєднання з будь-яким типом фундаменту (або її відсутністю). У продажу є готові стандартні альтанки з сухої сосни (цінні породи використовувати на відкритому повітрі недоцільно), їх встановлення відбувається протягом одного дня. Найбільш надійним вважається дерев'яний брус, він використовується для зведення монолітних альтанок або в якості стовпів для легких будівель, цей же варіант обходиться найдорожче. Хороший спосіб заощадити — розпиляти й зібрати альтанку самостійно або ж використовувати для стін тонкі дошки, рейки або колоди.
  • Полікарбонат. Сучасний будівельний матеріал, що ідеально підходить для будівництва оригінальних альтанок і незвичайним освітленням. Переваги: легкість, стійкість до ударів, захист від ультрафіолету, простота обробки, реалізація вигнутих ліній, доступна ціна. До недоліків відносять середню хімічну і механічну стійкість ультрафіолетового покриття. При плануванні витрат враховується обов'язкова установка каркаса. Навіть самі легкі листи потрібно кріпити на стовпи або перекриття (з дерева або металу), що впливає на остаточну вартість робіт.
  • Підручні матеріали: піддони, гілки, тканина, вагонка, палети, пластикові пляшки. Плюси: Оригінальність, моментальне зведення, мінімальна вартість. Мінуси: недостатня захист від негоди і обмежений термін експлуатації.

Підготовка проекту

Готові ескізи, креслення і схеми альтанок знаходяться у вільному доступі в мережі інтернет, скачати будівельну документацію не складе праці. При відсутності фінансових обмежень варто зробити оригінальний проект. Але це не обов'язково, в процесі пошуку креслення неважко знайти підходящий варіант. Проект альтанки

Правильно складений проект використовується для створення надійної конструкції, розрахунку матеріалу, оцінки майбутнього просторового розташування альтанки. Готовий проект містить:

  • три основні проекції з розрізами;
  • фасадні зображення;
  • планування конструктивних та вузлових елементів, вікон і вентиляції (при необхідності);
  • прописані основні етапи будівництва альтанки.

Підготовка проекту обов'язкова для монолітних альтанок з заливкою фундаменту, і бажана навіть для простої квадратної споруди. У будь-якому випадку слід прорахувати навантаження на стовпи і сполучуваність будматеріалів.

Будівництво альтанки з полікарбонату покроково

Розглянемо основні вимоги на кожному етапі на прикладі будівництва саморобної альтанки з полікарбонату.

Етап 1. Заливка фундаменту

Фундамент для альтанкиПри підготовці фундаменту для альтанки враховується: масивність майбутньої альтанки, конструктивне виконання і характеристики грунту.

Для дерев'яних і інших легких конструкцій підходить стовпчастий тип підстави, для цегляних – плитковий, що виконує функцію підлоги. В якості універсального варіанту служить стрічковий фундамент.

Покрокові дії:

  1. ыравнивание майданчика.
  2. Викопування ями для фундаменту і стовпів (достатньо 10 см шару цементного фундаменту, для стовпів вириваються ями на два цегли вглиб).
  3. Засипка підводного човна (нижнього шару з піску і щебеню).
  4. Заливка цементним розчином.
Увага! У відкритих і напіввідкритих альтанках передбачається невеликий нахил цементної стяжки (від центру до краю) для стоку води. При плануванні термінів слідуємо пам'ятати, що остаточне застигання цементу відбувається через 3 дні, а при вологій погоді — ще більше. Для альтанки з полікарбонату підійде бюджетний варіант – стовпи з дерев'яного бруса, при заливці їх захищають плівкою і засипають відсівом. Полікарбонат не несе велике навантаження, підійде стовпової або стрічковий тип фундаменту.

Етап 2. Монтаж каркаса і стін

Монтаж каркасуЗазвичай стіни альтанки не виконують несучу функцію і зводяться швидко (цегла є винятком).

Усі елементи каркасу (стовпи, прольоти, стельовий профіль) розміщуються відповідно до обраного креслення і надійно з'єднуються між собою (дерев'яні – саморізами, металеві – гвинтами, гайками, зварювальними швами).

Перед прикріпленням листів полікарбонату робоча поверхня елементів зачищається наждачним шкіркою і обробляється захисними засобами: лаками, грунтовкою, фарбами. Для всіх інших будматеріалів така зашита проводиться в останню чергу.

polivperec3-1Подібна схема збору каркаса застосовна не тільки до альтанці, але і до інших будівель, наприклад монтаж каркасу сараю відбувається схожим чином.

Детальніше про будівництво сараю можна прочитати тут.

Етап 3. Зведення даху

Дах альтанкинайскладніший етап, особливо для шести - або восьмигранної альтанки. При сумніві в своїх силах краще звернутися до фахівцям.

все Частіше вибір зупиняється на похилій односхилим або конькової даху, але можливі і екзотичні варіанти на кшталт багатоярусної східної пагоди зі складною конфігурацією.

Необхідний кут нахилу у односхилих дахів не менше 5-10 градусів, у дерев'яних двох і чотирисхилі близько 30 градусів. Рекомендовані покрівельні матеріали: профнастил, шифер, полікарбонат, черепиця, брезент, ондулін. Дуже цікаво виглядає конусна дах з очерету, таке покриття недовговічне, але обходиться недорого.

Для альтанки з полікарбонату дах і стіни виконуються з одного і того ж матеріалу, монтаж здійснюється в наступній послідовності:

  1. Підготовка листів, попередня розмітка отворів.
  2. Просвердлення дрилем отворів, діаметр свердла вибирається менший, ніж у шурупів для кріплення.
  3. Прикріплення листків і вкручування шурупів.
  4. Герметизація кутових елементів і з'єднань аркушів.
Важливо! для забезпечення максимальної герметичності використовуються покрівельні гумові шайби, для кутів або стиків купуються спеціальні системи кріплення для полікарбонату (розбірний під'єднувальний профіль відповідного кольору).

Етап 4. Декорування

Декорування альтанкиАльтанка з полікарбонату декоративна сама по собі.

Її (як і будь-яку іншу) можна прикрасити кучерявими рослинами, але дуже близько до стін їх садити не варто, корені можуть пошкодити фундамент.

Варіантів рослин для подібних прикрас безліч, все залежить від вашої фантазії. Найчастіше поряд з альтанками садять декоративний виноград.

Увага! Мангал в поликарбонатовой альтанці встановлювати не можна (ні переносний, ні стаціонарний), це варіант для металевих і цегляних будівель.

Подивитися поетапне створення такої альтанки, і дізнатися корисні хитрощі, які допоможуть зробити вашу альтанку краще, можна в цьому відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 13-06-2017, 16:11
Статьи по теме
Полог для лазні: етапи робіт, варіанти конструкції
Лазня і Сауна Від зручності розміщення та виготовлення полога залежить безпека...
Як зробити паркан із сітки рабиці на дачі
Ландшафтний дизайн Сітка рабиця — самий популярний матеріал для влаштування огорож на...
Чем покрасить бетонный пол чтобы не пылил
Чем покрасить бетонный пол чтобы не пылил на складе, в автосервисе, в паркинге или в...
Сортові характеристики і особливості вишні Тургенівська
Свою популярність серед садівників середньої смуги Росії вишня Тургенівська отримала...
Чорна смородина: посадка й догляд, поради по вирощуванню, фото і відео
Чорна смородина – ягода чорного кольору, яку люблять діти і дорослі. Рослина являє...
Ландшафтний дизайн малого саду: кілька порад
Ландшафтний дизайн Кожен мріє про те, що присадибна ділянка біля заміського будинку...
Чому не цвіте гортензія: поради та відеоінструкція по правильному догляду за рослиною
Облаштовуючи присадибну ділянку, ми хочемо, щоб рослини довше радували наше око,...
Как и какой профлист выбрать для кровли
В процессе строительства дома каждому из этапов следует уделять должное внимание,...
Як закрити дірку в стіні з бетону: корисні поради
Ремонт стін Якщо в процесі ремонтних робіт у вас виникла проблема, а саме у бетонній...