» » Вирощування кавунів: інструкція від вибору сорту до збирання врожаю

Вирощування кавунів: інструкція від вибору сорту до збирання врожаю



Кавун – це унікальне однорічна рослина, що відноситься до баштанних, батьківщиною якого вважається Південна Африка. З допомогою кавунової м'якоті готується багато десертів, фруктових салатів і навіть напоїв.

Вишуканий, солодкий кавуновий смак подобається і дорослим і дітям. Крім того, ця рослина містить у своєму складі кальцій, вітаміни а, С, D, а також володіє чудовим ароматом.

Для того щоб влітку пригощати улюблених домочадців приголомшливим соковитим урожаєм арбузов, можна спробувати виростити їх самостійно, беручи до уваги поради, наведені нижче.

Де і при якій температурі садити

2

Кавун досить вибаглива і теплолюбна ягода, тому щоб домогтися родючості і смачного врожаю, садити паростки необхідно в теплу весняну землю.

Її температура повинна встановитися приблизно на рівні 13°C і перед посадкою правильно буде впевнитися, що через тиждень заморозків не передбачається. Для арбузов ідеально підходять родючі, пухкі грунти середньої кислотності за шкалою pH.

Вибір сорту по регіону

Сорт "Продюсер" підходить для Уральського регіону

Сорт «Продюсер» підходить для Уральського регіону

У Росії виділяються три основні райони посадки сільськогосподарських культур:

  • Черноземье;
  • Середня смуга (кращі сорти для середньої смуги);
  • Урал і Сибір.

Від місця, клімату і грунту, залежить вибір сорти кавуна. Всі сорти розрізняються за часом дозрівання і поділяються на наступні:

  • ранні і ранньостиглі;
  • середньоранні і середньостиглі;
  • середньопізні та пізньостиглі.

Для Чорноземного регіону Росії, крім ранніх, підходять сорти середнього і пізнього строків достигання цієї культури. Такий вибір обумовлений порівняно тривалим періодом сонячних днів в кліматі Чорнозем'я.

Візьміть на замітку: рекомендовані сорти кавуна для середньої смуги — F1 Подарунок північ, F1 Рожеве шампанське, F1 Кримстар, F1 Підмосковний чарльстон.

В Середній смузі тільки ранньостиглі сорти цієї культури можуть встигнути подарувати дачникам солодкий урожай. Решта у зв'язку з більш тривалим періодом вегетації не підходять для вирощування. Що стосується району Уралу і Сибіру, то для нього походять ультраскоростиглі кавуни.

Способи отримання врожаю

4

Вирощування, посів насіння кавунів і догляд за ними зовсім нескладний. Однак, щоб в кінці літа зібрати хороший урожай кавунів, рекомендується вирощувати розсаду, а потім пересаджувати її в теплу весняну землю.

через клімату вирощувати кавуни з насіння не завжди представляється можливим. Для холодних регіонів Росії рекомендується вирощування кавунів в теплицях.

Важливо пам'ятати: перед посадкою насіння слід прогріти. Конвертики з насінням слід розкласти в досить теплому місці на строк до тижня. Найбільш підходящий період для висадки настає в останніх числах квітня.

Підготовка розсади

5

Період дозрівання кавуна приблизно 30-40 днів, тому насіння потрібно рання висадка. Посів здійснюється в середині квітня. Детальніше про особливості посадки можна дізнатися на упаковці насіння.

Під час від посадки до проростання насіння для розсади необхідно знайти таке місце, де було тепло і світло. Багато дачники ставлять розсаду в баночках на підвіконня. Головне, стежити за тим, щоб не було протягів.

Догляд за кавунами

6

По-перше, кавуни мають потребу в гарному поливі, тоді рослини наповнюються соком. По-друге, важливо забезпечити пухку землю. Тільки через рихлу грунт, коріння отримують кисень для інтенсивного росту.

Крім того, невід'ємною частиною догляду за кавунами є позбавлення грядок від бур'янів і шкідників. Також потрібно підлаштовуватися під температуру, комфортну для росту цієї культури.

Цікаво знати: розсаду кавуна в теплиці висаджують за схемою приблизно 70х50см. В плівкових укриттях рослини розміщують в 1 ряд по центру укриття з відстанню між ними 50 см

В районі Уралу і Сибіру, коли утворюються перші зав'язі, їх можна накрити плівкою, щоб зберегти тепло. Якщо кавуни вирощуються в теплицях, то їх рекомендується підв'язувати на шпалери.

Підживлення

7

Щоб зібрати багатий урожай великих, цукрових арбузов, досвідчені дачники рекомендують періодично підживлювати грунт. Для цього підходять такі добрива:

  • калійні;
  • мінеральні;
  • фосфорні.

Чудовим вибором для добрив служить також перегній. Крім всіх перерахованих способів, можна пролити грунт настоєм з трав, який можна приготувати самостійно з подорожника і кропиви. Технологія приготування проста.

Кілограм зелені потрібно подрібнити, залити це все відром окропу, ретельно перемішати, залишити настоюватися на ніч, а потім процідити і удобрити кавуни, витрачаючи на кожен 1м2 по 3-4 літри.

Хвороби арбузов

Чорна гниль на кавуні

Чорна гниль на кавуні

Ні у одного дачника практично не буває ідеального врожаю сільськогосподарських культур. Причина — захворювання і надокучливі шкідники.

Найбільш поширені захворювання арбузов: біла і чорна гниль – це грибок, який розвивається на поверхні кавуна в умовах підвищеної вологості і різкого настання холоду.

Хвороба може вразити листя баштанних культур і проявлятися у в'яненні плодів, а також кореневої системи. Однак, всі недуги і поширення вогнища захворювання можна уникнути, якщо дотримуватися наступні поради:

  • помірно поливати рослини;
  • регулярно прополювати землю і звертати увагу на здоров'я листочків;
  • при виявленні уражених частин – обірвати їх і спалити;
  • обробити поразки спеціальними розчинами.

Шкідники арбузов

9

Найбільш небезпечними і розповсюдженими шкідниками кавунів та інших баштанних культур є:

  • кліщі;
  • попелиця;
  • трипси;
  • жовті личинки.

Щоб попередити появу цих шкідників потрібно завчасно очищати грядки від бур'янів.

Візьміть на замітку: налившимися плодами дуже люблять ласувати ворони, особливо у спекотне і сухе літо. Тому на грядці з динями і кавунами потрібно своєчасно встановити лякала.

Ще деякі корисні рекомендації для дачників:

  • коли розкриваються перші квіти кульбаби, можна почати висаджувати насіння;
  • перед посадкою, насіння кавуна можна на півгодини помістити в теплу воду;
  • щоб отримати соковиті кавуни, потрібно рідко, але рясно їх поливати.

Як видно зі статті, знаючи агротехніку, вирощувати кавуни не так вже важко. При виконанні всіх рад, урожай кавунів порадує своїм прекрасним смаком всіх домочадців.

Нижче, ми пропонуємо Вам подивитися відео про всі особливості вирощування кавунів:



Похожие предложения
Дата добавления: 10-05-2017, 14:21
Статьи по теме
Виды помп для бутылированной воды
Порой бывает так, что приходится уехать куда-то, где постоянно нужна питьевая вода...
Двері з масиву вільхи і їх характеристики
Масив вільхи - затребуваний матеріал для створення якісних і довговічних виробів. Двері...
Як правильно вибрати піч для лазні
Лазня і Сауна Правильний вибір печі – запорука комфортного прийому банних процедур....
Граффити в интерьере квартиры - самовыражение через место обитания
Яркое и необычное искусство граффити уверенно перекочевало с уличных заборов в разные...
Електричний або водяний тепла підлога: переваги та недоліки систем підігріву
Представлені сьогодні на ринку технології підігріву підлоги можна розділити на дві...
Єгипетський стиль в сучасному інтер'єрі квартири
Дизайн інтер'єру Культура Єгипту має яскраві і виражені риси. Тепла колірна гамма...
Піщана вишня Бессея - опис сорту, посадка і догляд
Вишня Бессея – чергова чужинка на наших землях. На сході і півдні Північної Америки...
Поклейка флізелінових шпалер: технологія наклейки в кутах
На сьогоднішній день такий вид шпалер, як флізелінові, здобув особливу популярність...
Утеплюємо вікна в будинку самі
Двері і вікна За вікном холоду, а нам не біда! Все б так, якби не дуло в ці вікна, тим...