» » Піщана вишня Бессея - опис сорту, посадка і догляд

Піщана вишня Бессея - опис сорту, посадка і догляд



Вишня Бессея – чергова чужинка на наших землях. На сході і півдні Північної Америки росте низькоросла піщана вишня, сенд черрі, з дрібними круглими плодами. Ягоди в неї не перевищують 1 см у діаметрі, а смак мають терпкий і не дуже приємний.

Піщана вишня підходить для використання як декоративний чагарник і на корм птахам. Але на заході північноамериканського материка росте одна з різновидів піщаної вишні – це вишня Бессея (про японської вишні ви можете прочитати цю статтю). Назву свою вона отримала по імені вченого Ч. Е. Бессі. За своїми характеристиками Бессея набагато перевершує східну родичку, за що і полюбилася людям, які розвезли її по всьому світу і займаються розведенням. Так вона потрапила і в Росію, спочатку на Далекий Схід, а потім поширилася по всій території.

Опис вишні

Квітуча вишня "Бессея"

Квітуча вишня Бессея

За порівняно малий розмір ягід і висоту чагарнику Бессею відносять до микровишне. До такої ж зараховують і повстяну вишню, але за родинним зв'язкам вони обидві ближче до зливі, ніж до звичайної вишні.

Невисокий чагарник Бессеи виростає до 0,7–1,5 м. Гілки прямостоячі, після 7 років починають стелитися по землі. Навесні білосніжні квіти (іноді ніжно-рожеві) розміром 1,5 см повністю вкривають кущ, що виглядає дуже красиво.

Квіти двостатеві. Листя подовжені і нагадують вербові. Бессея частково самоплодна, але для більшої врожайності їй необхідний сусід – запилювач, причому іншої форми. А добірних форм у Бессеи поки небагато, так як займатися нею почали недавно і тільки в одному серйозному установі – барнаульском НИИСС. Але все ж робота вже ведеться, виведені гарні форми з жовтими й темними ягодами. Окремі кущі експериментальних добірних форм здатні давати до 3-10 кг. Бессея високоврожайна і скороплодная культура. Плодоношення настає на другий рік після садіння в сад, буває щороку. Темно-бурі ягоди невеликі, вагою до 1,4–2,5 г, округлої або подовженої форми. Смак плодів з терпкістю, без кислинки, пріснувато-солодкий. Деякі садівники порівнюють смак Бессеи зі смаком чорноплідної горобини, аронії, а деякі з черемхою. Цвіте Бессея на 2 тижні пізніше звичайної вишні, а збирати врожай цієї вишні можна починати в середині серпня. Приємна особливість Бессеи: дозрілі ягоди не обсипаються, залишаються висіти на гілці, подвяливаются на осінньому сонці і, втрачаючи терпкість, стають ще смачнішими (читайте про ще один смачний сорт — вишні Шоколадниця).

Посадка саджанців

Посадка саджанців на горбок

Посадка саджанців на горбок

Садити куплені саджанці Бессеи найкраще навесні. Але якщо ви придбали саджанця в контейнері, тобто з закритими корінням, то можна висадити їх і влітку і ранньої осені. Пізньої восени саджанці краще прикопати, а не висаджувати. Відстань між кущами витримують не менше 2 м.

Дренаж обов'язковий на важких грунтах, підійде бита цегла, щебінь, галька. Кислий грунт потребує вапнування, інакше рослини будуть хворіти: доломітове борошно не зашкодить в будь-якому випадку, навіть якщо ви не знаєте, як визначити кислотність грунту.

Корисно знати: як і всі кісточкові, вишню потрібно садити на горбок, щоб в майбутньому уникнути застою вологи в коріння і підпрівання, що веде до загибелі рослини.

Так як борошно містить мікроелементи, вона послужить не тільки розкислювачі грунту, але і підгодівлею для саджанців. Глину потрібно розпушити піском. Перезріле компост вноситься прямо в посадкову яму, туди ж додають золу і жменю суперфосфату.

Всі компоненти перемішуються з землею, робиться горбок, саджанець ставлять на нього, розправляють коріння, засипають землею і поливають теплою водою. Якщо є можливість підготувати яму заздалегідь, зробіть це, щоб земля в ній встигла осісти.

Поки не виведені нові добірні сорти Бессеи, її частіше використовують як підщепу (про способи щеплення вишні читайте тут) для сливи.

Гібриди

Сливово-вишневий гібрид

Сливово-вишневий гібрид

Так як вишня Бессея – родичка сливи, то при схрещуванні цих двох підводів виходять життєздатні і високоврожайні гібриди.

Зливо-вишневі (СВГ) гібриди дуже затребувані у садівників, тому їм селекціонери приділяють підвищену увагу, як дуже перспективним культурам. Висота таких рослин невелика, до 2 м. Вперше плодоносять на другий рік після висадки на постійне місце, ягоди спочатку поодинокі, з кожним роком урожай нарощується. Ягоди дрібні 15-25 м, приємний смак, більше нагадує сливу, ніж вишню.

Садять гібриди в 2,5 м один від одного. Обов'язкова висадка відразу декількох сортів СВГ, хоча б двох, щоб вони дали урожай, так як вони самобесплідна. В якості запилювачів підійде і кущ вишні Бессеи. Розмножувати СВГ краще пригнувши нижню гілку до землі, тобто горизонтальними відсадками. З кісточок, швидше за все, зросте саджанець з ознаками одного з батьків, сливи або вишні. Останнім часом проводять селекційну роботу по виведенню сортів гібридів Бессеи з аличею і абрикосом.

Правила догляду

Плоди вишні Бессеи

Плоди вишні Бессеи

Головними причинами почалося поширення Бессеи стали її здатність витримувати морози до -50°С, невибагливість і життєстійкість.

Найкраще плодоносять пагони з 2 по 5 рік життя, більш старі гілки починають пригинатися до землі, стелитися і давати все менше врожаю, тому 7-8 річні гілки можна сміливо вирізати. У разі висихання або загибелі гілок можна провести обрізання куща на пеньок, нові гілки швидко відросте із сплячих бруньок решти частин пагонів. Вирізують ранньої навесні пагони, сильно загущають кущ.

Удобрювати вишню краще калійними добривами, а якщо її ріст загальмовується, то можна внести і азотне, яке провокує зростання зелені. Якщо рослина здорово (про можливі хворобах вишні читайте в цій статті), то необхідно відмовитися від азотних добрив. За сезон потрібно провести 3 обприскування по листю комплексними добривами. При появі попелиці обприскують пагони спеціальним препаратом від комах. Прикореневих нащадків Бессея не дає, тому не доведеться битися з її порослю.

Розмножувати Бессею краще горизонтальними відводками або живцями, тому що рослини, вирощені з кісточок добірних сортів, можуть не повторити батьківських ознак.

Поради садівникам:
  • Приготуйте з терпких плодів Бессеи варення, джем або компот і ви отримаєте смачне і корисне ласощі з неповторним ароматом і смаком.
  • Вишня Бессея – культура перекрестноопиляємих, тому висаджувати потрібно відразу кілька сортів. При можливості посадіть СВГ, для якого Бессея підходить як запилювач.
  • Щоб гілки від тяжкості врожаю не лягали на землю, спорудити навколо куща дерев'яний контур, як для смородини або аГрусу.

Як росте вишня Бессея, дивіться у наступному відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 20-06-2017, 16:02
Статьи по теме
Гніздо з гілок своїми руками - виготовлення декоративного пташиного житла
Рано чи пізно всі батьки стикаються з необхідністю майструвати з дітьми самі різні...
Кухонні гарнітури з МДФ: чим мити покриття з глянцем, як очистити МДФ від жиру, відео і фото
Кухонні меблі з МДФ дозволяє вбити одним пострілом відразу декілька зайців – вартість...
Ванна кімната 4 кв метра, дизайн маленького приміщення, розміщення раковини і унітазу, фото і відео
У даній статті мова піде про те, як оформити дизайн ванної кімнати 4 кв м. Я поділюся з...
Декоративні та штучні водойми для саду
Ландшафтний дизайн Чарівний водойма в саду – ефектний елемент архітектурно-планувальної...
Сорти абрикоса Ананасний, Мелітопольський ранній і пізній, Королівський
Абрикос – теплолюбна високе дерево. У нього солодкі плоди, які просто неможливо не...
Огляд сорти черешні Чорна солодкість: особливості та користь ягід
латинською мовою назва черешні означає «пташина вишня». Тому що не тільки люди, але і...
Как правильно подбирать унитазы для санузла
Санузел является важным пространством для выполнения гигиенических процедур в любой...
Як виглядає ліщина: фото дерева і листя, опис і особливості агротехніки
Ліщина у народі називається ліщиною. Це назву дерево отримало з-за особливої форми...
Посів насіння солодкого перцю на розсаду: вибираємо, готуємо і ростимо насіння правильно
Тема посіву насіння солодкого перцю на розсаду має величезну важливість, саме тому вона...