Звичайно, спочатку нам належить розібратися - шпонований МДФ - що це таке, і які матеріали та суміші застосовуються у його виробництві. Розуміння того, з чого зроблена продукція і знання її якостей, дозволяє орієнтуватися і порівнювати вироби, а також використовувати матеріал для тих чи інших цілей.
Тому я пропоную разом у всьому цьому розібратися, а крім того, подивитися відео у цій статті, наочно демонструє тему.
Шпоновані МДФ панелі мають велику різноманітність
З словосполучення видно, що продукція складається з двох матеріалів, де основою служить модифікована плита, а декоративним покриттям деревний шпон.
Кілька зразків MDF
Почнемо з заснування:
Таблиця технічних параметрів MDF від «АПШЕРОНСЬК»
Примітка. Приблизно такі ж показники і в інших виробників шпонованого МДФ.
Листи шпону
Тепер перейдемо до декоративної обробки:
МДФ шпоновані дубом - кухня «Дуб каштановий»
Дуже широко застосовуються в меблевій промисловості, а також малими підприємствами шпоновані фасади МДФ, які можуть мати самий різний колір і імітувати різні цілісні породи деревини. Спочатку це була синтетика - папір, на якому малювали структуру різних порід деревини.
Цією технологією користуються вже понад 50 років. Це автоматизований процес, але така меблі «довго не живе», так як папір все одно залишається папером.
Меблі з натурального шпону
Меблі, для якої використовуються натуральні шпоновані плити МДФ, ДСП або навіть дешеві породи деревини набагато дорожче звичайної, де використовується папір. Тут застосовуються пластини шпону, отримані шляхом лущення або пиляння, то є два найбільш природних і дорогих способу, тим більше що для цього використовуються цінні породи.
Для виробництва використовуються такі породи як дуб, ясен, клен, вільха, горіх, вишня, яблуня, а іноді, навіть червоне або чорне дерево, маслина, бук і так далі.
На фото - кухня і натуральні шпоновані фасади
Звичайно, різні шафи, столи, кухні з шпонованого МДФ натурального типу виходять дорожче синтетики, зате, як кажуть, тут відчувається підкреслене благородство і порода. Безумовно, для витонченості поверхня обробляється грунтовкою або лаком.
Від цього меблі набуває матового або глянсового відтінку. Однак крім краси тут присутній і технічна сторона питання, так як це певний захист від легких механічних пошкоджень. У більшості випадків застосовують поліуретанові і акрилові лаки, які наносяться розпиленням або вальцовым методом.
Профілі з МДФ, покриті натуральним шпоном
Меблі - меблями, а тепер давайте поговоримо про те, що ви можете зробити з такого матеріалу своїми руками. Я маю на увазі будь-які ремонтно-оздоблювальні роботи по дому. Справа в тому, що в продажі є в наявності різні профілі, які можуть бути чудовим доповненням або навіть основною частиною інтер'єру вашого будинку або квартири.
Стіна під натуральний масив дерева
Такими панелями можна обробити всі стіни і/або стелю, можна також облицювати їх частково і весь інтер'єр буде мати натуральний вигляд.
Плінтус з МДФ з натуральним шпоном
Але найчастіше з усіх профілів такого типу використовуються карнизи, багети, стельовий і підлоговий шпонований плінтус з МДФ. Їх комбінують з іншими оздоблювальними матеріалами - декоративною штукатуркою, ліпниною, шпалерами, ламінатом та іншими матеріалами.
Незважаючи на те, що на Планеті дуже багато лісу, дерево все-таки є цінним матеріалом, який коштує дуже дорого. Отже, шпонований МДФ профіль або панель є більш вигідним рішенням, ніж цілісний масив.
Сподіваюся, ви почерпнули для себе корисну інформацію. Чекаю ваших заміток в коментарях.